Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Nem érzitek a...

Liberálisok! Nem érzitek a hatalmas ellentmondást? (lent)

Figyelt kérdés

Először is tisztázzuk le, hogy nem akarok sértegetni vagy provokálni senkit sem!


Amit leírok az hosszú idők tapasztalata.


Ti liberálisok elfogadásról és toleranciáról prédikáltok, de pár kommenttel lejjebb meg pont ti vagytok azok akik a legocsmányabban gyűlölködtök.


PM-Együtt-DK-MLP és persze a weboldalak hozzászólói=444,index,168 stb. (és természetesen az itteni válaszolók is) stb. folyton a fasizmus embertelenségéről és nácizmus veszélyeiről beszélnek. Hegyi beszédeket tartanak, hogy a melegek/migránsok/romák/zsidók is ugyanolyan emberek mint mi, és el kell őket fogadnunk, toleránsnak kell lennünk velük szemben.

Ez oké.


De pár kommenttel később vagy egy másik kérdésben meg pontosan ugyenezek az emberek azok, akik tintafestéket nem tűrő otrombasággal szitkolóznak azok az emberek ellen akik: jobbikosok/fideszesek/keresztények/nem-migráns muszlimok/büszke magyarok/nacionalisták/orosz-barátok/Putyin-barátok/Aszad-ba

rátok/Irán-barátok/elcsatolt területeken élő magyarok/Palesztin-barátok/turanisták.

Vagy például amikor Putyin jött Budapestre, akkor a liberális szervezetek olyan rusnya-ordibálós beszédeket adtak le, hogy én még a kurucinfón sem olvastam hasonlókat.


Az egyetemes liberális elfogadás és tolerancia rájuk nem terjed ki...


Volt egy hasonló kérdés is, ami kapcsolódik egy kicsit ehhez a kérdéshez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__7041..



2016. márc. 5. 18:53
1 2 3
 11/23 Tepee ***** válasza:
86%

Én is liberálisnak tartom magam, és számomra is a "meghallgatok minden véleményt" a lényege. Nem a liberalizmus a szörnyűség, hanem sok ember gondolkodásmódja. Az, hogy valamiről azt mondják, hogy ez így van, és nem tűrnek ellentmondást. Az ilyen embereket hamar beszippantják az különböző társaságok, pl a Jehova Tanú, a Jobbik, és egyebek. Ők pontosan az ilyen eberekre vadásznak.

Akikről te beszélsz, azokat a magukat liberálisnak tartó emberek szippantották be. Nem tudnak mást tenni, csak "büdös náci, rasszista" stb. dolgokat hozzávágni a "cigányozó, zsidózó" emberekhez. Úgy látszik, az egyszerű emberek, csak 1-2 szót képesek megérteni...

A liberalizmusnak pedig pont az a lényege, hogy meghallgatjuk a másik véleményét, és ha jó, akkor egyetértünk vele, ha nem, nem.

Van pár barátom, aki Fideszesnek vallja magát, szoktam velük is beszélni a politikáról. Sokszor nekem adnak igazat, sokszor én nekik. Nem marjuk egymást sosem. Ez így helyes. Csak sajnos kevés az ilyen ember... De jól megválogatom a barátaimat, az is igaz.

A pártokra visszatérve: az MSZP (és régen az SZDSZ) a legdurvább e téren, ők azok, akik aztán náciznak orrba-szájba. Mióta Bajnai elment, azóta az Együtt is ilyen. A DK-t annyira nem ismerem, de Gyurcsányt én már nem akarom többet a politikában látni. A PM egyelőre szerintem a legliberálisabb a szó eredeti értelmében, bár ki tudja mikor ássák el magukat ők is. Ugyebár az LMP-ből váltak ki, és ők se náciztak soha.

Nézem néha az Egyenes Beszédet, (innen állapítom meg, hogy a politikusok milyenek) és az az igazság, hogy Kálmán Olga sem az igazi már. Bár rendesen megizzasztja még mindig a másikat - egyébként politikai hovatartozástól függetlenül - már ő is kicsit fura. Bár ha valaki nácizik, azt ugyanolyan sértőnek gondolja, mint ha zsidózna, de legutóbb nem volt túl pártatlan szerintem. A választási irodás esetnél (most nemrég) azt hajtogatta, hogy "kigyúrt, kopasz emberek", feltételezvén, hogy ugyebár mindegyik skinhead, és ezáltal jobboldali, "náci". Nos, ez szerintem nem volt korrekt. Pont nem érdekel, hogy hogy néztek ki. Emberek voltak, akik szabálytalanul csinálták, amit, és kész. Ugyanennyire mondhatná más, hogy "barna bőrű emberek", hiába nem mondja ki, mindenki tudja, hogy a "cigányokra" gondol.

Remélem, tisztáztam a liberalizmus, és az álliberalizmus közötti különbséget.

2016. márc. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem Kálmán Olga illusztráció lehetne a demagóg sz mellett a szótárban.
2016. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

@11


Pontosan. Bárcsak mindenki így gondolkodna. Ürülök, hogy vannak még ilyen emberek.


A PM-re visszatérve, ők sem jobbak, ha valaki nem ért egyet velük egyből gyíkemberezni kezdenek:

https://www.youtube.com/watch?v=XnVE-_2xQq4


Sajnos Kossuth és Deák óta egyetlen egy liberális párttal sem találkoztam még a magyar politikában.

2016. márc. 6. 11:51
 14/23 anonim ***** válasza:

"A PM egyelőre szerintem a legliberálisabb a szó eredeti értelmében, bár ki tudja mikor ássák el magukat ők is."


Nos nem tudom hallottad-e ahogy az egyik pm-es kis h...e 3,14csa párhuzamot vont a honfoglalás és a mostani migrációs válság miatt.


Így igazából szerintem szépen ássák magukat azok is elfelé...

2016. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Tepee ***** válasza:

(én nem minuszoltam senkit, félreértés ne essék)

Ez egy gondolat volt. Az Aradi vértanúk, és a honfoglalás megtörtént tények. A migrációs válságról pedig csak spekulálni tudunk. Én nem védem őket, nyilván nem véletlenül vontak párhuzamot, hanem hogy előnyük váljon belőle, hogy az embereket meggyőzzék a saját igazukról.

Megpróbálták. Nem hülyézték, nácizták le a kopasz bácsit, nem verték meg. Egy ötlettel álltak elő. Én, ha elmegyek egy jobbik-stand mellett, elolvasom, megnézem mit akarnak, legrosszabb esetben rázom a fejem. De nem megyek oda üvöltözni. Magyarországon tényleg véleménydiktatúra van, ha rossz helyen rosszat mondasz, azok a bizonyos könnyen befolyásolható emberek egyből lehurrognak, hogy nincs igazad. Ti is mivel bizonygatjátok, hogy a PM-esek hülyék? Hú, ezt meg azt gondolják történelmi tényekről. Bezzeg a holokauszt tagadókkal ti is liberálisak vagytok. (Egyébként szerintem ha tagadni akarja, akkor tagadja, kész, én ezt nem gondolnám bűnnek, ha gyíkemberekben akar hinni, higgyen, ha meg párhuzamot von a honfoglalás meg a migrációs válság között, tegye azt.)

Egyébként láttam már Jobbikos stand előtt ordibáló DK-st, az se volt különb, nem párt/oldalfüggő a dolog.

2016. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

# 14/15 Időpont tegnap 19:37


Épp ti magyaráztátok nemrég, hogy ők nem menekültek, vagy migránsok, hanem új honfoglalók. Ekkor meg tökéletes a párhuzam, ha tetszik ha nem. Ahogy akkoriban senki, mi sem voltunk békés nép.

2016. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Vicces egyébként, ahogy jönnek a liberálisok, és bebizonyítják mindenkinek, amit a kérdező megfogalmazott. :D Pont ugyanazt csináljátok, szitkozódtok, a kérdező provokatív stb. :D tényleg ennyire ostobák, vagy direkt rájátszanak? :))))
2016. márc. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 07:22


Most linkeljem az összes, szinte betűről betűre ugyanolyan kérdést? :-) Persze-persze, nem provokál, meg nem gyűlölködik, neeeem... :-D


Inkább te bizonyítod be, hogy kb. egy komment szól erről, aztán már "hujujujujuuj igaza van!!NÉGY!444!!!" :-D Szánalmas.

2016. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

" Épp ti magyaráztátok nemrég, hogy ők nem menekültek, vagy migránsok, hanem új honfoglalók. Ekkor meg tökéletes a párhuzam, ha tetszik ha nem. Ahogy akkoriban senki, mi sem voltunk békés nép."


Nos akkor le lehet vonni azt, hogy ezek le vannak maradva 1000 évvel?


Mert ennyi erővel a pm-es ezt erősítette meg akár.

2016. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Bezzeg a holokauszt tagadókkal ti is liberálisak vagytok"


Engem az a téma nem érdekel, bár arra amúgy viszont van "szájkosártörvény". Erről ennyit.


Szabadon lehet magyarfikázni, nem értem így a mondandód lényegét, persze aztán ha egyesek elnyekkentenek ilyeneket akkor ne csodálkozz ha felháborodnak rajta.

2016. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!