Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bolti dolgozó lennél,...

Ha bolti dolgozó lennél, akkor szeretnél vasárnap dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha az vagy, akkor pláne érdekel a válaszod.

A népszavazás csak idő kérdése.



2016. márc. 6. 16:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
80%

Ha kellene természetesen mennék! Nem vagyok bolti dolgozó, hanem egészségügyis, szóval én nem csak vasárnap megyek ha kell, hanem éjszaka is, épp ezért nem értem, hogy sokan miért "védik" úgymond a kereskedelmi dolgozókat, mikor azok ugyanúgy tudják, hogy mivel jár ez munka mint én, mikor erre a területre jöttem. Fel kell fognod, hogy középsuli meg egyetem után nincs olyan, hogy hétvége, csak munkanap meg szabadnap van, kész, ha úgy esik, akkor nekem például a szerda lesz vasárnap a hétfő meg a szombat.

Egyébként ma úgy 4.3 milió ember dolgozik Magyarországon, közülük átlagosan minden harmadik dolgozik hétvégén, csak pl. a KDNP a rendőrséget vagy a hőerőműveket valamiért nem akarta bezáratni vasárnapra, ja mert nem is lehet, de a kiskereskedelemnek lehet ártani.

2016. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
97%
Heti 5 napot szeretnék rendes bérért. Mindegy melyik az az öt nap.
2016. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
14%

Azért a rendőrséget meg a sarki közértet ne vegyük már egy kalap alá, nevetséges ez az érvelés.

Nyilván a mentők sem zárhatnak be vasárnap,de azt kibírod, ha 24 órán keresztül nem veszel magadnak kiflit. Az eláll egy napig, megveheted szombaton is.

2016. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
89%

Ha bolti dolgozó lennék, nem szeretnék. De nem vagyok az, és szeretnék vasárnap vásárolni ha éppen úgy szottyan kedvem. Sokszor van az, hogy kéne ezt-azt venni, mert elfelejtettem hét közben, vagy szimplán nem volt időm rá. A sarki kisbolt nyitva ugyan, de jó felárral árulnak mindent.


Mondjuk engem a legjobban az zavar, hogy ez a KDNP törvénye, akit az égvilágon senki nem szavazott be, csak valamiért ott vannak a fidesz mellett (hmmm... vajon mivel zsarolhatnak?). Az én életembe meg egy ilyen álszent párt ne avatkozzon bele.

2016. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
1%

Nem, ezért is örülök, hogy Semjén Zsoltnak köszönhetően - legyen áldott a neve - most nem csicsáztathatnak vasárnap.


A fanyalgók, akiknek nem tetszik a törvény, jobbjára baloldaliak, akik mindenbe belekötnek, amibe csak tudnak, náluk csak a köpködés a lényeg, nem gondolnak bele, hogy nekem és számos eladó társamnak ez mennyit jelent!

2016. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
4%
*csicskáztathatnak
2016. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem döntse el a piac, hogy kell-e vasárnap - dupla bérért - dolgozni.

Aki nem óhajt vasárnap dolgozni, annak nem kötelező a kereskedelemben dolgozni.

Én nem vagyok hajlandó hétvégén dolgozni, ezért olyan állást szereztem, ahol nem kell hétvégén dolgozni. Arra semmi szükségem, hogy elmeháborodott népnyúzó beleszóljon olyan dolgokba, amelyek rám és a cégre tartoznak.

2016. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
86%
Nem, de ezért nem megyek bolti dolgozónak. Aki meg heti 50-60 órát dolgozik, miközben 40-re van bejelentve, nehogy már azon akadjon ki, hogy vasárnap dolgozni kell. Akkor legyenek olyan szabályok, amelyek jobban védik a bolti eladókat, de a vasárnapi zárva tartás nem védi őket, hanem egyszerűen megtiltja a vasárnapi munkavégzést. Vagyis még ha ad is valamit, el is vesz sokkal többet.
2016. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
100%
13-as! Az a baj, hogy nem érted a dolog lényegét! Aki rendőr az tudja, hogy neki vasárnap is dolgoznia kell, tudja, mikor annak megy, egészségügyben is tudjuk, ezt nem erőltetik rájuk/ránk, ezt vállaljuk/tuk. Ugyanígy a bolti eladók is vállalták ezt, amikor bolti eladók lettek, mégis valamiért őket sajnálgatnunk kellene? Miért? Ha holnaptól vasárnap is tanítani kellene a tanároknak megérteném a felháborodásukat, hiszen nem tudták ezt, mikor tanárnak mentek, de a kereskedelmi dolgozók pontosan tudták mit vállaltak. Egyébként pl. áram nélkül is meglennénk vasárnap, vegyél akkukat töltsd fel hétközben aztán kész! Csak a baj lenne vele? Igen! Értelmetlen lenne? Igen! Na pont ilyen a boltzár is!
2016. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:

Én gyárban dolgozok, de ha nem lenne vasárnapi túlóra, 180 helyett 150 lenne a fizetésem, nem örülnék neki.


Arról nem is beszélve, hogy éjszaka sincs már nyitva nagyobb üzlet, vagyis 1 műszaknyi embert sikerült kirúgatni. Bár ebben látok annyi logikát, hogy így azok az emberek a végzettségükhöz mérten jöhetnek a gyárba, és dolgozhatnak akkor itt vasárnap, de így legalább nagyobb a termelés.

2016. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!