Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bolti dolgozó lennél,...

Ha bolti dolgozó lennél, akkor szeretnél vasárnap dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha az vagy, akkor pláne érdekel a válaszod.

A népszavazás csak idő kérdése.



2016. márc. 6. 16:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
53%

13-as vagyok, nem 13 éves. A férjem 38 éves, és amikor ő eladónak ment, akkor szombat délig voltak nyitva a boltok, és punktum.

Amúgy a pontozásról érdemes tudni, hogy a kérdező feltett egy kérdést, és a válaszolók arra válaszolnak. Amennyiben a kérdésre adnak választ, a kérdező számára ez hasznos.

Akkor is, ha nem szeretnének vasárnap dolgozni.

2016. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy Ausztriában nemrég szavazták meg, hogy nyitva lehessenek a boltok vasárnap.
2016. márc. 6. 17:23
 23/67 anonim ***** válasza:
44%
Akkor meg punktum ott kellett volna hagynia, ha nem tetszik neki. Nehogy már a gomhoz varrjuk a kabátot és pár ezer lustálkodni akaró bolti eladó kedvéért ártsunk több millió embernek! Egy ország nem megy kötelező jelleggel szabadságra vasárnap, így a kereskedelmnek sem szabad!
2016. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
97%

Igen, diákmunkáztam a tescoban, és legtöbbször csak hétvégén tudtam dolgozni. Az a havi 8 munkanap (általában 12 óra) kb az éhenhalástól mentett meg - vasárnap pedig járt valamennyi bónusz (nem sok, ha jól emlékszem, valami 50-100 forinttal volt nagyobb az órabér) de azért az napi +1000 forint, havi szinten 4000 - abból megvolt a bérletem...


A diákokkal pl orbitális kitolás volt...

2016. márc. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
3%

tescoban robotolni az egyik legnagyobb szívás, sir butcher nem kell (amúgy kamu) sztorikkal itt sírni érte


ezerszer jobb és jobban fizető részmunkaidős dolgok vannak még

én pl 1000 ft nettóért műhelyrajzokat csináltam egyáltalán nem megeröltető tempóban akkoriban kb felét kereste egy tescos

2016. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
22%
amúgy nem kell úgy beállítani mintha vasárnap a kiskereskedelemben megállna az élet, hiszen a nemtudom hány nm alatti boltok simán nyitva vannak
2016. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez bizony a részemről eléggé összetett probléma. Több érvem van mellette és ellen is:


Zárva tartás ellen:

- Én mint vásárló természetesen szeretném, ha vasárnap is lenne nyitva bolt, annak ellenére, hogy viszonylag ritkán van szükségem rá, hogy vasárnap boltba járjak.

- Nem tartom túl jó ötletnek, hogy az állam ennyire beleszóljon a piac működésébe. Ha egy cég úgy gondolja, hogy számára megéri vasárnap nyitva tartani, akkor hajrá. Ha nem, akkor zárjanak be arra az egy napra.


Zárva tartás mellett:

- Másrészről viszont kollégám, akinek az anyukája boltos és azért jobbára örül neki. Egyfelől örül neki nagyon, hogy végre van egy nap a hetében, amikor biztosan szabad, tud előre tervezni családi programokat tekintve, meg amúgy is. Másrészt viszont a vasárnap helyett nekik is kitalálták, hogy szombaton tovább legyenek nyitva, persze a kutya sem megy már akkor vásárolni, szóval nagyjából 3 órát ülnek bent a semmiért. Ez mondjuk negatívum.

- Apukámnak is újabban be kell járnia vasárnap dolgozni, pedig nem olyan a munkája ami létfontosságú és ne lehetne megoldani ügyelettel rendes munkanap helyett (internetet köt be, javít, stb). Neki is rossz, a családjának is. Ráadásul SEMMI plusz jövedelmet nem kap érte, ugyan olyan órabérben van, mintha egy sima hétköznap lenne, annyit kap cserébe, hogy hétfőn nem kell mennie.


Lehet, hogy a dolog túlszabályozása lenne, de én úgy oldanám fel a problémát, hogy oké, legyenek vasárnap is nyitva a boltok, akkor viszont fizessenek a dolgozóknak legalább 200%-os bért (fogalmam sincs, eddig hogy volt) és csak havi maximum 1-2x lehessen bent valaki vasárnap.

2016. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 A kérdező kommentje:

A cég nem dönthet úgy a konkurencia miatt.

Melyik volt a rosszabb? A vasárnap vagy a szombat este?

2016. márc. 6. 18:25
 29/67 anonim ***** válasza:
17%

Nem szeretnék. Szurkolok a Fidesznek!

A munkáltatóm dolgoztatna vasárnap is, kényszerpályán vagyok...

2016. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
20%

A rendőr, tűzoltó, mentő, ápoló és orvos hivatást választott.


A kereskedelem az nem hivatás, csak munka, szolgáltatás.

Vannak boltok nyitva, hazugság, hogy nincsenek. Aki akar az tud vasárnap is vásárolni. Nyilván nem a teszkóban, hanem a sarki kisboltban, vagy a piacok területén működő boltokban, de bármi megkapható.

2016. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!