Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bolti dolgozó lennél,...

Ha bolti dolgozó lennél, akkor szeretnél vasárnap dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha az vagy, akkor pláne érdekel a válaszod.

A népszavazás csak idő kérdése.



2016. márc. 6. 16:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
40%

30-as! Ilyen támogatók mellett a kereskedelmi dolgozóknak nincs is szüksége ellenségre.

Én azért eléggé morcos lennék, ha valaki úgy akarna megvédeni, hogy "nincs is hivatástudatod, csak egy proli vagy" mert lényegében véve ezt mondod rájuk.

2016. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok bolti dolgozó, mégis van havonta 2 olyan vasárnapom, amikor dolgoznom kell. Ezzel nem csak én vagyok így. Ha mi nem halunk bele, akkor a bolti alkalmazottak sem.

Legyen csak szépen vasárnapi nyitva tartás.


Tényleg tök jó móka, hogy a szombati zsemle hétfőre már összeesik, a helyi kisboltok vasárnap 10-11 körül már kifosztva állnak. Ha marad valami, az is csak a száraz maradék.

2016. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:

# 31/32 Időpont ma 18:55


Én lehúztam néhány évek tecsóban. A büdös életben nem fogsz olyat találni, hogy ő neki a pénztár vagy az árufeltöltés a hivatása. Ez nem lenézés, ez tény. Egy utcaseprőnek nagyobb hivatástudata van, mert legalább látszódhat a munkájának eredménye. De egy pénztárosnak? Ül a szalag mellett, és napi 1000x köszön. Ez nem hivatás.

2016. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 LazyJones ***** válasza:
94%

Soroljuk csak azokat a szakmákat, amik szintén kényszerpályák, és mégis van vasárnapi nyitvatartás: gyorséttermi dolgozó, BKV ellenőr, MÁV alkalmazottak, útkarbantartók, köztisztaságiak, portások, takarítók (ez utóbbi kettőnek csak egy része, de ők is emberek), állattartók, szezonális dolgozók, kiskereskedelmi eladók illetve alkalmazottak egy jó része, vendéglátásban dolgozók jó része, fuvarozók jó része... most akkor miről beszélünk? Az emberek túlnyomó részének van olyan része a melóban, amit utál, és ha lehet, megszüntetne. Ilyen alapon miért nem tiltják be pl. a kukásoknak a reggel 5 órás műszakkezdést, gyárakban az éjszakázást, közlekedésben az éjszakai járatokat, a hétvégi kamionstoppot, a pékeknek és a fuvarozóknak a hajnali műszakot... biztos kihagytam valamit, de azért szerintem érezhető, hogy a vasárnapi boltzár pár tízezer embernek hasznos maximum, és mellette vagy 5 milliónak kényelmetlenség. Akkor meg minek kardoskodnak mellette? Nekem a hétvégém szabad, de cserébe ünnepnapokon is dolgoznom kell. Verjem miatta az asztalt, vagy fogjam fel, hogy a rendszer így tud működni, és alkalmazkodni kell hozzá?


Amúgy, hogy a kérdésre válaszoljak: igen, épp úgy vállalnám a vasárnapi munkát kereskedelemben, ahogy jelenleg az ünnepnapi munkát is vállalom, és ahogy korábban vállaltam a heti 6 napos munkavégzést is, vagy az éjszakai műszakot. Szeretni valószínűleg nem szeretném, de mivel tudnám, hogy ez vagy az a munka mivel jár, így elfogadnám, hogy ez az ára mondjuk a magasabb fizetésnek.

2016. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
Komcsi a vasárnapi nyitvatartás? :D
2016. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem szeretne vasárnap,sőt szombaton sem dolgozni.Feltéve,hogy heti öt nap munkával is megkeres annyit,amennyi a normális élethez szükséges.Viszont,ha nem,akkor valószínűleg igen,hiszen szüksége van a pluszpénzre.
2016. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
Csak azt felejtjük el, hogy a nagy multik milliárdos hasznot fölöznek le, amit igyekeznek külföldre vinni amíg a BKK alkalmazottjai aligha.
2016. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
Magyarán ez az egész cirkusz nem a bolti alkalmazottakért van, hanem a multikkal való acsarkodásért, csak kell valaki, akire rá lehet húzni a vizes lepedőt.
2016. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem hiszem, hogy erről szól.
2016. márc. 6. 19:45
 40/67 anonim ***** válasza:

# 37/39 Időpont ma 19:28


Persze-persze, meg extraprofit, meg sorold még az őskomcsi szövegeket :-)

2016. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!