Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tanárok?

Miért tüntetnek a tanárok?

Figyelt kérdés

Akik kimentek a térre a 90%-a azt sem tudja miért tüntetnek - csak hát ez a divat.


Ja és közben harsogják nincs demokrácia.


2016. márc. 15. 17:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

#19-es!


Igen ez elmúlt% Fejlődött a technika! Nem a lexikális tudás számít tudásnak, hanem a probléma megoldókészség, és kreativitás. Régebben meg kellett tanulni dolgokat, mert nem volt internet, de egy egyszerű példával élve, minek megtanulni olyan dolgokat, amik például az interneten is fent vannak. Pl a trójai háború. Ha érdekel előveszem a telefonomat, és megnézem. Pont! Azzal meg ne gyere hogy 30évvel ezelőtt kevesebbet kellett tanulni, most meg már többet kell! Nem! Csak mást kell tanulni. Nem a verselemzéstől lesz neked jobb. Hanem attól, hogy megtanulod kezelni a számítógépet, pl egy Word/excel/Access/Power Point-ot középhaladón. Mert ezt egy munkahelyen kérik! Egy költő önéletrajzát pedig nem! Az hogy alapműveltség? Koronként változik! Sokkal kevesebb lexikális tudást és több gyakorlatias oktatás kellene, vagy ha már lexikális akkor valamilyen "gazdasági" órákat, heti 2-3 alkalommal, mert a mai tanulók 90%-a azt sem tudja mi az a THM, és társai! Arra sokkal nagyobb szüksége lenne egy gyereknek, mintsem a sok lexikális tudásra! Arra meg, hogy kevesebbet legyen a diákok az iskolában jön a válasz, hogy akkor meg egész délután a gép előtt ülnének! És ez téged zavar? Majd megunják!

2016. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

A trójai háborút azért kell megtanulni, mert pl ha azt hallod valahol, pl egy beszélgetésben, hogy "trójai faló módjára oldott meg valamit", akkor ne csak nézzél, mint Rozi a moziban. Ergo hozzátartozik a műveltséghez. Telefonon mindenki tud keresgetni, de magától senki nem fog utánanézni semminek. A logika alapján, amit írsz, már mindenkinek Einsteinnek kellene lennie, hiszen a neten minden fenn van, nem?


A gépezést, a játékokat sose unják meg...ez tapasztalat. Ellenkezőleg: olyan függők leswznek, hogy semmi mást nem hajlandóak a végén csinálni. Ez probléma jelenleg is...sokkal több játékfüggő van szerintem, mint ahogy elsőre gondolnánk.


A többi mondandóddal egyetértek. Fontosan a gyakorlati dolgok, pl bankolás abszolut fontos, vagy pl mi az a hitel, számla, kölcsön stb. Én még ide venném a közgazdaságtant is minimális szinten és a politológiát, hogy a főbb politikai irányokkal és az állam működésével stb nagyjából tisztában legyen mindenki. Ja és még a KRESZ is nagyvonalakban, hogy egyesek ne úgy közlekedjenek, mint a birkák, amiket éppen terelnek valamerre...

2016. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Nyugaton sem tanulnak kevesebbet az iskolákban. "


Ez aztán nagy érv volt. Egyszerű példa: van aki ásóval ás, van aki géppel, de mindketten 8 órán csinálják azt. Ugyanannyit dolgoznak, de egészen más hatásfokkal!


Ugyanígy az oktatásban is: Nyugaton kevesebb tantárgy van, sok esetben fakultatív módon vesznek fel továbbiakat, DE ami kötelező az minőségi, és gyakorlatközpontú. Ezzel szemben nálunk tudáshalmozó, de gyakorlatot nélkülöző oktatás van, a diákok főállásban tartózkodnak az iskolában és 12-16 tantárgyból kell megfelelniük. (összeszámoltam a sajátjaimat és 20 "tantárgy" jött ki,,,ebből még levontam azokat amikre nem kapok jegyet, és így kaptam meg a 12-16 számintervallumot)


De egyébként van még másik 24 pont amit a tanárok feltüntettek a követeléseik listáján. Ne csak a legzamatosabbakkal foglalkozz, hanem az összessel.

2016. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Van azért itt egy nagy ellentmondás.


Sokan mondják, hogy sok a tananyag, csökkenteni kellene. De mégis tele az ország olyanokkal, akik annyit se tudnak, hogy pl mekkora Magyarországon a hálózati feszültség, vagy mikor volt a II. világháború, vagy mit ünneplünk október 23-án. Szóval alapvető dolgokkal. Arról már nem is beszélek, hogy tapasztaltam olyat is, aki nem tudta a nevét sem leírni, meg úgy ír, hogy egy grafológus is belebicsaklik.

Ha ilyeneket tapasztal az ember, akkor meg inkább arra hajlik, hogy szigorítani kell, meg növelni a tananyagot.... szóval érdekes ez...

2016. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Pont hogy csökkenteni kell a tananyagot és a lexikális tudást. Nem lehet mindenből mindenki jó, meg alapműveltség ide-oda, annyi ilyen van már, hogy nem jut idő a komolyabb dolgokra. Én pl sokra megyek majd az irodalmi költőkkel, ha ott állok majd autóvásárlásnál, és fingom nem lesz, hogy milyen papírt kell lerendezni. Vagy hogy milyen jogaim vannak a munkavállalóval szemben.


Az nem normális hogy egy diáknak heti 35-36 órája van majd még mellette otthon tanul napi 1-2 órát! Elveszi a gyerekkorát az iskola! Az hogy most valaki nem tudja mekkora Mo hálózati feszültsége akkor most ez van. Miért? Te tudod mi hogy mi a különbség a Shift+Enter és a sima enter között a Word-ben? Mert lehet hogy ő meg ezt tudja, mert neki ez az alap dolog a mindennapjaiban. Én sem tudom perfektül a törit, de mellette jó vagyok sok másból amit nem értékelnek...


A sok lexikális tananyag helyett gyakorlatiasabb oktatás kell, és "életrevalóbb" tanagyag. Pl hogy mit kell tenned, ha autót veszel, milyen papírokat kell megcsinálni, hogyan kell befizetni egy számlát, mindemelett pedig 2-3 csoportra bontva nyelvet nyomni, mert anélkül ma már nem lehet megélni!

2016. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ha szabad, akkor megosztanám a saját tapasztalatomat:

Szakképzési centrumba járok, és ezzel egy új követelményt is ránk aggattak, mégpedig azt, hogy egy házidolgozatot (projektmunkát) minden tantárgyból meg kell csináljunk az adott félévben.


De tényleg minden tantárgyból, azaz tesiből is csinálnunk kellett egy X diás PPT-t, etikából 2 oldalas beadandót stb. és egy ilyen munka adja egy témazáró 30%-át.


És itt kezdett el romlani az én átlagom is, mert nem csak napi 9-10 órát kell foglalkozzak a sulival, de még egymással (határidőben) átfedésben lévő projektmunkákat is adjak be, miközben emellett még egy vizsgára is felkell készüljek (idegen nyelv).


Valaki magyarázza el nekem, hogy attól miért lenne jobb egy tanuló átlaga, ha megnöveljük a követelményeit?

2016. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

kedves utolsó teljesen egyetértek veled.


Nem attól lesz jobb egy tanuló hogy minél többet tud, hanem hogy a tudását mennyire tudja használni majd az életben. A magyar oktatás pont ezt nem teszi! Rengeteg lexikális tudást zsúfol a kölykök fejébe, aminek nagy része hasznavehetetlen az életben, holott mint már fent említettem autóvásárlásnál, hitelfelvételnél fogalma sincs a gyereknek, hogy mit kellene csinálni.Azon felül meg remek lenne, hogyha mondjuk felsőtagozaton/középiskolában ének/rajz/kémia helyett bekerülne a KRESZ mint tantárgy, és feltételezem kevesebb baleset lenne. Biológiából is szakközépben minek kell tudnom a papucsállatkákat és a társainak jellemzőit amikor sosem fogom használni! Ugyanígy a kovalens kötésekkel és társaival. Helyette KRESZ-t kellene tanulni, és idegen nyelvet. De ha kevesebb órája van egy gyereknek az sem baj, mert a pihenés sosem árt. Mondják a felnőttek, hogy örülj hogy tanulhatsz. Hát itt most már nem nagyon lehet ennek örülni. Inkább napi 8 órát fixen egy megadott témakörben mintsem heti 36 órán át teljesítsen valaki 14 különböző területen, plusz otthon készüljön rá az iskolára.

2016. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

""Az nem normális hogy egy diáknak heti 35-36 órája van majd még mellette otthon tanul napi 1-2 órát!""



Szegény gyerekek! Mégis vannak nem is kevesen akik még olvasni is alig tudnak.


1989-től 1992-ig jártam szakmunkásképzőbe. Reggel 7-től 14-óráig suli utána 15-órától 17-óráig kötelező tanulás a kollégiumban.

2016. márc. 19. 18:39
 29/33 anonim ***** válasza:
És? Az már 20 éve volt! Azalatt pedig sokat változott a világ, csak az oktatás nem! Éppen ez a baj! Nem az a cél, hogy minél jobb, kényelmesebb modernebb világban éljünk? Ehhez szükséges az informatika, és a matek. Ennek ellenére a kormány heti 2 infó órát ad a tantervben mellette meg nyomatják a hit és erkölcstant!
2016. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

""Ennek ellenére a kormány heti 2 infó órát ad ""



A kormány mióta határozza meg az órák számát?

2016. márc. 20. 12:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!