Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon hogy lett...

Magyarországon hogy lett ekkora divat a szegénygyűlölet?

Figyelt kérdés

Emlékszem, az MSZP idején még folyton az ment, hogy nem lehet megélni Magyarországon az alacsony fizetések miatt, azóta meg csak még rosszabb lett a helyzet.

Mégis azt hallom sok helyről, hogy Mo-n csak az szegény, aki lusta, semmirekellő, naplopó, stb, miközben ez egyáltalán nem igaz.


2016. márc. 21. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis azt hallom sok helyről, hogy Mo-n csak az szegény, aki lusta, semmirekellő, naplopó, stb, miközben ez egyáltalán nem igaz."


Részben nem igaz, mivel azok is "szegények" maradnak, akik nem olyan okosak szép szóval élve. Lehet szorgalmas az ember, de ha a kompetenciája nem futja többre szalagmunkánál, azzal nem lehet mit kezdeni.


Nekem például nincs végzettségem, egy érettségim van, fiatal vagyok, de már most 200 ezer forint fölött van fizetésem, és abszolút semmi protekcióm sincs.

2016. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

ilyen, hogy szegénygyűlölet nem létezik!

igaz, azokat nem kedveli senki akik szegények, de semmit nem tesznek, hogy job legyen nekik, így mindenkinek! a naplopógyűlölet nem szegénygyűlölet!

2016. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel:

Mégis azt hallom sok helyről, hogy Magyarországon csak az gazdag, aki korrupt, csaló, stb. miközben ez egyáltalán nem igaz.

2016. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
74%

Én szerintem Magyarországon inkább a gazdagokat utálják, ha lehet ilyet mondani.

Az én környezetemben még mindig él az a sztereotípia, hogy a gazdag ember, maffiózó... :D

2016. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ugyan már, egyszerűbb lenne azt felsorolni akit nem gyűlölnek. Sok a rosszindulatú ember sajnos.
2016. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A magyar mediánbér 110-120 ezer környékén van, tehát azoknak a fele, akik egyáltalán dolgoznak, ennél kevesebbet keres.

És hát, valljuk be, ez még egyáltalán egy nem nagy összeg.

2016. márc. 21. 13:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag sincs 160 ezer fölött. Egyébként meg Magyarországon mindenkit gyűlölnek.
2016. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MZ.per.X ***** válasza:

Magyarországon mindenki gyűlöl mindenkit. A szegény a gazdagot a gazdag a szegényt, egymást is, külföldit, belföldit, mindegy nekik.


Ettől függetlenül "szegénygyűlöletet" kiáltani nagyjából olyan mint amikor azt mondják hogy rasszista vagy, csak mert megmondod hogy milyennek látod a cigányokat.

2016. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát,igen.Lehet,hogy a "turáni átok" több,egyszerű legendánál?
2016. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!