Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nagy a lenézés, megvetés...

Miért nagy a lenézés, megvetés azon emberek felé akik nem kedvelik ezt a modern világot?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy aki nem tartja normálisnak a modern nyugati liberális normákat arra egyből rásütik azt a bélyeget, hogy "begyepesedett, bigott, szűklátókörű" stb.


Főleg a balliberálisok mocskolják az ilyen embereket.


Aki nem ért egyet a bevándorlással, nem támogatja a homoszexualítást, a hedonista életmódot, sokat jelent neki a tekintély tisztelete, fegyelem, keresztény-konzervatív gondolkodású stb akkor arra egyből azt reagálják sokan, hogy "menj Észak-Koreába ha vasfegyelmet akarsz látni, ilyen bigott gondolkodásnak nincs helye a civilizált Európában stb"


Mindennek lehordják az ilyen embereket.


Miért ilyen nagy probléma ha valaki nem szereti a modern dolgokat?



2016. márc. 26. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

A kérdés megfogalmazása is rossz.

Az is probléma, hogy a "modern világ" szó nem létezik.

A homoszexualitás propagandálása, migránsfétis, idegenrajongás pedig nem modern, hanem liberális világ.


Ezek pedig nem modern, hanem liberális dolgok.Vagy, dekadens, hazaellenes, ha így jobban hangzik.

2016. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Kiindulok abból, amit az első írt.

A világ fejlődik. Nem élhetünk olyan normák szerint, mint a középkorban. A homoszexualitást meg egy ember se bírálja, mert mindenkinek szíve joga, ki mellé fekszik éjszaka. Inkább ostobának tartom, aki ezt nem látja be..

2016. márc. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Azért nem olyan könnyű egy "átlagembernek" megemészteni és megérteni a homoszexualitást. A felvonulásaik csak rontanak a helyzeten.
2016. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

A felvonulás tényleg túlzás, azt én sem értem. Mondjuk nem is vagyok meleg, tekintve, hogy nő vagyok. :D

Viszont azt, hogy mások érzésvilágát alapvetően elítéli valaki, az szerintem kritikán aluli. A katicákat is szerethetném, másoknak legyen mindegy.

2016. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

"A világ fejlődik."


Inkább változik.

A változás és a fejlődés közé egyenlőségjelet tenni tipikus modern felfogás, csakúgy, mint állandóan a középkorral, mint valami pokoli korszakkal (ami egyáltalán nem igaz) példálózni.

Az élet néhány szegmensét tekintve a középkor fejlettebb volt a 21. századnál és visszafejlődés tapasztalható.

2016. márc. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

A kérdező leginkább a homoszexualitást, a hedonista életmódot emelte ki, erre céloztam a válaszommal én is. Nem értem, miért baj, ha valaki úgy éli a saját életét, ahogy akarja. A keresztény-konzervatív gondolkodás szerint meg éljen az, aki akar, de másra ne kényszerítsen ilyen badarságokat.

Én nem a politikai oldalára gondoltam.

2016. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ó és ha pokoli korszak nem is volt, de kicsit olvass utána hogy éltek, és miket csináltak egymással az emberek. Mint a félállatok.
2016. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Koma, engem nem érdekel a buzulás, nyugodtan csináld, te dógod. A belvárosi felvonulást mondjuk nem engedném, sok pízbe kerül és sok kellemetlenséget okoz. Vonuljanak fel a városon kívül, a réten.

A migráncsokkal meg az a baj, hogy mihasznák, pízbe kerülnek, oszt lóf***t nem érünk velük. Mire lehet használni egy tevetoszó iraki kecskepásztort? Na ugye.

A píz a lényeg, a többi meg le van tojva. Olyan emberek kellenek, akik pízt hoznak.

2016. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

"Ó és ha pokoli korszak nem is volt, de kicsit olvass utána hogy éltek, és miket csináltak egymással az emberek. Mint a félállatok."


Nézd meg a 20. századot.

Két világháború. Gulág, holodomor, holokauszt, hutu-tuszi népirtás Ruandában stb. Ukrajnában egymást ették az emberek.

Délszláv háború csak húsz évvel ezelőtt volt, tőlünk néhány kilométerre, ahol láncfűrésszel vágtak ketté embereket, bajonettel szúrtak terhes nő hasába.

Állatok nem csinálnak olyat, nemhogy félemberek, amit modern emberek tettek egymással a mi derék, modern huszadik századunkban.


Az a nagy helyzet, hogy nem vagyunk jobbak, nem vagyunk különbek a középkor emberénél.

Az emberi természet nem változik.

2016. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Osztom az előttem szóló véleményét.

Nem tudom milyen alapon nevezzük fejlődésnek azt, hogy elvileg fejlett országokhoz tartozó cégek éhbérért dolgoztatnak, hogy országokat gazdaságilag ellehetetlenítenek vagy, hogy kontinensek természeti kincseit gátlástalanul és mértéktelenül kizsákmányolnak. Mindezt miért? Minél nagyobb profitért.

A különbség csak annyi, hogy ma nem földesúrnak és királynak hívják őket, hanem politikusoknak, multinacionális vállalatoknak, diktátoroknak, bankároknak stb.

(Igazán kíváncsi lennék a lepontozók érveire is, mert ahogy elnézem nyomkodni azt tudnak, de ezen kívül mindegyik csak hallgat.)

2016. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!