Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vasútállomásokról miért nem...

A vasútállomásokról miért nem tiltják ki a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés

A munkám miatt, hetente Budapestre kell utaznom.Az utazáshoz a vonatot választom, mivel nem szeretek Budapesten vezetni,parkolni meg végképp nem.


Néha, elszoktam menni WC-re az állomásunkon.

Úgy képzeljétek el, hogy a WC gyönyörűen fel van újítva, modern, 21. századi szintre lett felújítva.Tényleg kulturált.


De, bemászkálnak a hajléktalanok és mocskot hagynak maguk után.

A múltkor elkezdett borotválkozni mellettem,miközben mostam a kezem.


Egyszer szóbaelegyedtem az egyik takarítónővel, mondta, hogy óránként kell takarítaniuk,ki van nekik adva.De, a hajléktalanok miatt így is mocskos.


Én, mint fizető törzsutas,elvárom, hogy a WC tiszta legyen, ne legyen tele emberi ürülékkel.



2016. ápr. 5. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Én pedig mint kulturált személy elvárom, hogy tiltsák be a téves észrevételeket. Sőt, még a tiltást is tiltsák be. valakik. Én felteszem a kezem, nem az én dolgom.
2016. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Igaza van a kérdezőnek, nem kell álszenteskedni, egy étterem vécéjébe se engednek be mindenkit, ha zavarná a fizető vendéget. A MÁV szolgáltatást biztosít, nem az utas problémája, hogy hogyan, de kutya-kötelessége megoldani azt, hogy ez a lehető legminőségibb/kultúráltabb legyen és ehhez hozzá tartozik a tiszta mosdó is. Az amit kedves első te mutatsz, pont a MÁV hozzáállása: van személyzeti vécé, oda nem másznak be a csövesek, az utazó közönség meg úgyis elutazik, minden rendben.
2016. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez tipikusan olyan problema amihez csak akarat kellene. Az allomas vecet az vehesse igenybe, aki a MAV ugyfele (mondjuk mutat egy ervenyes jegyet).


Csak tudod ott a gond, hogy ha nem engedik be oket oda, akkor az allomasra fog piszkitani, az meg meg undoritobb volna.


Nem ertem miert nem takaritjak el a csoveseket rendorseggel/karhatalommal olyan helyre ahol nem zavarjak az embereket.

2016. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az allomas vecet az vehesse igenybe, aki a MAV ugyfele (mondjuk mutat egy ervenyes jegyet). "


Az alapötlet nem rossz, de mi van ha én várok a barátomra, de késik egy órát a vonata, és várás közben elmennék pisilni?

2016. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél jegyet, mint ahogy a mekiben is veszel egy "kiskapcsit", vagy a sarki kocsmába beugrasz és elkéred a wc kulcsát és otthagyod egy eszpresszó árát a pulton. Máshol is így megy, nem jótékonysági inygen klotyóként kellene, hogy működjön a máv, a csövesek a dolguk felét, amúgy is a nadrágukba végzik...
2016. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát mi legyen tele emberi ürülékkel ha nem a WC?


Na viccet félretéve, alapvetően egyetértek. De nem a hajléktalanokat kell kitiltani, hanem a mocskos embereket. Ha valaki hajléktalan, de közben viszonylag kulturált is, felőlem nyugodtan pisiljen kakiljon. Nem tudom, hogy Pesten mi a helyzet, de én most Németországban vagyok, és itt kb minden pályaudvari mosdóhasználatért fizetni kell, ennek megfelelően viszonylag jól is néznek ki a helyiségek, tehát ez is lehet egy megoldás. Ellenben például a vonatokra, metróra teljesen szabadon felszállhat mindenki, büdösek, csövesek, cigányzenészek, koldusok, és egyéb létformák. Tényleg katasztrófa, ellenőr pedig szökőévente jön, és akkor se foglalkozik velük, mert mit tudna csinálni. Ilyen szempontból sokkal jobban bejön az angol megoldás, ahol jegy nélkül gyakorlatilag a peronra se jut fel az ember.

2016. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem helyes, hogy a vasútállomások és a metró aluljárók tele vannak csövesekkel. Ezt már rég meg kellett volna oldani. Több hajléktalanszállót kell építeni. Sajnálom én is őket, de az, hogy naponta elsétálunk mellettük a forgalmas metróaluljárukban, miközben ők saját hugyokba-szarukba fetrengenek, szerintem embertelen. És akkor a jogvédők verik a mellkasukat, hogy milyen rendesek vagyunk, hogy nem hagyjuk őket megfagyni. Ja, marhára rendesek vagyunk. A Blahán is meghalt egy csövi kb. egy éve történt és napokig senki nem vette észre, csak elsétáltak mellette. Ez aztán az emberség. Nagy francokat! Valódi segítség kéne nekik.
2016. ápr. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, 8 gramm ólom/fő megoldásnak hangzik.
2016. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezdetnek nem lenne rossz, ha gyógykezelésben vehetnek részt a sok esetben alkohol-, drog-, illetve mentálisan rossz állapotban lévő hajléktalanok. Aztán visszaintegrálni őket a közösségbe, hogy képesek legyenek szállón lakni, újra visszaadni emberi mivoltukat. Én csak ebben reménykedem. Egy ember képes odáig lesüllyedni, hogy igenis szüksége van a közösség segítségére, még akaratán kívül is. Ezt én így gondolom. Mások szerint ez radikális. Ezért végignézzük nap, mint nap, hogyan amortizálódnak le állati szintre sokszor ezek a szerencsétlen emberek.
2016. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*vehetnének részt
2016. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!