Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért keresnek sokan kifogások...

Miért keresnek sokan kifogásokat a vasárnapi zárvatartás kapcsán, amikor az a valódi problémájuk, hogy akkor nem élvezhetik a pazarló életmódot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy eltörölték a zárvatartást de gondoltam leírom mit tapasztaltam.


Nagyon sok ember meg a baloldal is arra hivatkozik, hogy azért van a zárvatartás ellen, mert vasárnap így nem dolgozhatnak az emberek stb stb


Én ennek ellenkezőjét tapasztaltam főleg a fiatalok körében.


Én beszéltem már tipikus mai fiatalokkal és ők is háborogtak a vasárnapi zárvatartás miatt és örültek, hogy eltörölték.

De csak azért, mert tudtak menni plázázni, megvenni a legújabb Iphone-t meg a Gucci táskát.


Ismerem őket tehát tudom.

A fiatalokat teljesen felemésztette az anyagi, hedonista világ és ennek egyik legjelentősebb helyszíne a pláza ahol szórhatják a pénzt mindenféle fogyasztói cikkre.



De nem csak fiatalok körében tapasztaltam ezt, felnőttek körében is jelentős az ilyen emberek száma akik ilyen tipikus "divatmajom trógerek" akik mindig a plázában kódorognak és felvágnak a márkás ruhákkal, telefonnal meg más értéktárgyakkal stb stb


A társadalomnak sajnos IGEN NAGY része ilyen anyagias, bunkó, tipikus "menő" ember.

Szóval szerintem ostobaság a munkavégzésre hivatkozni.


A KDNP-t sokan szidták ez ügyben pedig ők csak tenni akartak az emberek anyagelvűsége ellen.

Ők fontosnak tartják a család szentségét és az istenhitet, hogy vasárnap templomba kell járni.

Csupán csak szeretnék visszahozni a keresztény erkölcsöt ebbe a hanyatló, romlott erkölcsű világban.


Sajnos közutálat tárgyáva vált a kormány emiatt, így el kellett törölni.


Szóval miért nem vallják be őszintén az emberek, hogy mi a problémájuk ezzel kapcsolatban?



2016. ápr. 16. 15:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Minden tiszteletem a keresztény család centrikus értékrendedé. Ne is menj vásárolni...inkább a templomba....

...de én egy roh..dt ateista vagyok, aki szombaton dolgozik. A r..hadt ateista kölyköm, szombat este szól, hogy nincs ceruzája hétfőre a hittan és erkölcstan órára....na meg ki is nőtte a r..hadt ateista gatyáját. Na erre a r...hadt ateista feleségem kitalálja, hogy be kéne vásárolni együtt, ahogy azt a keresztény családok is teszik. (hát igen...irígy a keresztényi szereteben élőkre...) csak hát Ő sem igen ér rá, mivel a kersztények szombaton is feltartják az üzletben ahol ő eladó. Tehát marad, hogy vasárnap vásárolunk és boldog a család, vagy b...szódjál meg KDNP és ...hátköznap este...no meg egész vasárnap szeretettel nézzük egymást, mellette mosolygunk a gyereke és tudjuk hogy holnap kinőtt gatyában fog egyest kapi mert a keresztény tanárbácsi nem fogja megérteni miért nem ír az órán.

Ezért aztán családnál illik nincs ceruzája, ezért

2016. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Erre jogod is van, kérdező. Lelkiismereti szabadság van, mindenki abban hisz és olyan szabályok szerint él amelyeket akar (feltéve ha ezek nem ütköznek a törvénybe).


Egy valamit viszont nem értek. Azt mondod téged ne bántsanak az emberek, hogy állítólag "milyen begyepesedett és maradi" vagy. Ugyanakkor te gyakorlatilag leszóltad a kérdésedben meg a kommentjeidben azokat az embereket, akik nem a te erkölcseid szerint élik az életüket. Az nekik ugyanúgy kellemetlen, mint ahogy neked is az amikor téged inzultálnak. Az most lényegtelen, hogy objektívan kinek van igaza. Ne csodálkozz azon, hogy sokan keményebb szavakkal fognak téged illetni ha így viselkedsz!


Továbbá, a vasárnapi munkatilalom egy vallási dolog. Magyarországon az állam pedig szekuláris (legalábbis elméletben). Tehát nem lehetséges a társadalom egy részének vallási szokásait rákényszeríteni a többire. Feltételezem te se örülnél, hogy ha mondjuk Németországban élnél keresztény emberként, és mondjuk a muszlimok megpróbálnák állami úton kikényszeríteni, hogy a Ramadán hónapot mindenki tartsa be, felekezettől függetlenül. Vagy egy hazai példát mondva, feltételezem nem örülnél neki, hogy ha a magyar társadalom nem vallásos része (ami azért elég tisztességes rész) vasárnapi templomzárást iktatna be törvényként. A mi szempontunkból nem lenne probléma, hisz mi csak jót akarunk a "szegény", "babonás" keresztényeknek. Ne templomba üljenek, hanem legyenek otthon a családdal, vagy dolgozzanak és iparosodjanak! Tudod, csak modern erkölcsöt akarunk nekik oktatni és mi egymás...


Érted már, kérdező? Senki nem bánt azért, mert keresztény vagy. Az emberek azért bántanak, mert megpróbálod rájuk kényszeríteni a vallási nézeteid. Jézus mivel térített? Erővel és vassal? Vagy pedig a példamutatással? Ha azt szeretnéd, hogy több ember legyen keresztény, akkor éld az életed kimagaslóan inspiráló módon, és mutass példát az embereknek! De ha erővel akarsz téríteni, annak csak tragédia lesz a vége...

2016. ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Szerintem gáz, hogy most jó volt az eladóknak és ezt szívesen elvesszük tőlük, hogy vásárolhassunk vasárnap is.


Ugyanakkor beláttam az elmúlt pár napban, hogy az embereknek nem arra van igénye, hogy vasárnap együtt töltse az idejét a családdal - vásárlás,mint családi program, mindjárt sírok :D - hanem arra, hogy vásárolgasson.


Szóval...menjenek vásárolni. Költsenek. Legalább kevesebben lesznek a parkokban és a pihenőhelyeken, ahol én töltöm a vasárnapot a családdal.

2016. ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Én bevallom, szeretek vasárnap is vásárolni. Igaz, nem Gucci táskát meg Iphonet mert arra nincs pénzem (bár ha lenne sem vennék ilyet), de ha valamire szükségem van ami sürgős vagy akár halaszthatatlan (vagy csak máskor nincs időm beszerezni), akkor jó tudni hogy ismét meg tudom venni.


Nem értem téged miért zavar, hogy más ember mit csinál. Menj a templomba, érezd jól magad, és hagyd hogy más is jól érezze magát. :)

2016. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Eccer nagyon nagyon régen egy nem keresztény...vagy csak nagyon sokat vétkező... tanárom azt mondta: "aki k..vának áll ne csodálkozzon, ha meg...".


Ha valaki kereskedő, akkor tudja, hogy vasárnap is dolgoznia kell...ahogy a rendőrnek, orvosnak, tűzolotóak, benzinkutasnak, állatkeri gondozónak, állattartó parasztnak stb. Ha nem tudja vállalni keressen más munkát.


A kereskedelem nem a kereskedelmi dolgozókról szól, ahogy a közbiztonság nem a rendőrökről és az állatgondozás nem az állatgondozóról.

2016. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

" az Istent a családot és a hazát."


Na most Isten pont telibeszarja, hogy te mit csinálsz vasárnap! Nem mellékesen szinte minden templomban van mise/istentisztelet hét közben is, az újkeresztény felekezetek meg alapból hét közben tartják a rendezvényeiket.


a családot hagyd ki ebből, már annyi kérdés alatt ki lett vesézve, hogy a boltzár igazából egyetlen családnak sem jó -se a boltosokank, se az egyszerű halandóknak és akkor még nem is beszéltűnt azon százezrekről, akiket éppúgy beoszthatnak vasárnap dolgozni, vagy épp az éjszaka közepén kell kiugrania az ágyból!


A hazának meg épp az a jó, ha vasárnap nagyobb a forgalom, több ÁFa, több dolgozó, több adó, mindenkinek jó.

2016. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"Az biztos!

Én is majji fijjatal vagyok, oszt mentem minden hétvégén új Ájfónt és Guccsi táskát venni, bizony!

Ezek a majji fijjatalok!!!"


Igen

Ez a szomorú.



11-es!


Te véletlenül nem az vagy aki az Apa Zenélben énekel?

Csak mert eléggé hasonlít rá a stílusod: D


Erről beszélek:


https://www.youtube.com/watch?v=2hGEMFeLFFs

2016. ápr. 16. 17:54
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Vasárnap azért akar vásárolni a nép mert nem lehet. Ilyen egyszerű. Amióta vasárnap nem lehetett azóta hirtelen mindenki akkor akart. Szerintem sincs értelme a vasárnapi zárva tartásnak de annak a hisztinek se hogy csak azért is vasárnap akarok vásárolni.
2016. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Hali.

Én mint 11-es

Nem én nem éneklek, azonban pozitívan csalódtam benned... hogy te is hallgatsz ilyen söpredék nótát.

Holnap elmegyek a templomba és gyújtok érted...meg a kereskedelmi dogozókért egy gyertyát...no jó kettőt...

2016. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Igen

Ez a szomorú."


Ja, még még a sátánhoz is imádkoztam meg, fekete kakast is áldoztam neki!

Azt kihagytam!

2016. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!