Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért keresnek sokan kifogások...

Miért keresnek sokan kifogásokat a vasárnapi zárvatartás kapcsán, amikor az a valódi problémájuk, hogy akkor nem élvezhetik a pazarló életmódot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy eltörölték a zárvatartást de gondoltam leírom mit tapasztaltam.


Nagyon sok ember meg a baloldal is arra hivatkozik, hogy azért van a zárvatartás ellen, mert vasárnap így nem dolgozhatnak az emberek stb stb


Én ennek ellenkezőjét tapasztaltam főleg a fiatalok körében.


Én beszéltem már tipikus mai fiatalokkal és ők is háborogtak a vasárnapi zárvatartás miatt és örültek, hogy eltörölték.

De csak azért, mert tudtak menni plázázni, megvenni a legújabb Iphone-t meg a Gucci táskát.


Ismerem őket tehát tudom.

A fiatalokat teljesen felemésztette az anyagi, hedonista világ és ennek egyik legjelentősebb helyszíne a pláza ahol szórhatják a pénzt mindenféle fogyasztói cikkre.



De nem csak fiatalok körében tapasztaltam ezt, felnőttek körében is jelentős az ilyen emberek száma akik ilyen tipikus "divatmajom trógerek" akik mindig a plázában kódorognak és felvágnak a márkás ruhákkal, telefonnal meg más értéktárgyakkal stb stb


A társadalomnak sajnos IGEN NAGY része ilyen anyagias, bunkó, tipikus "menő" ember.

Szóval szerintem ostobaság a munkavégzésre hivatkozni.


A KDNP-t sokan szidták ez ügyben pedig ők csak tenni akartak az emberek anyagelvűsége ellen.

Ők fontosnak tartják a család szentségét és az istenhitet, hogy vasárnap templomba kell járni.

Csupán csak szeretnék visszahozni a keresztény erkölcsöt ebbe a hanyatló, romlott erkölcsű világban.


Sajnos közutálat tárgyáva vált a kormány emiatt, így el kellett törölni.


Szóval miért nem vallják be őszintén az emberek, hogy mi a problémájuk ezzel kapcsolatban?



2016. ápr. 16. 15:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ha igaz kereszténység élne a szívedben nem ítélkeznél, hogy ne ítéltess. Ahogy Jézus tanította. Ne köszörüld azon a nyelved ki miért, mikor és mit vásárol, törődj a dolgoddal. Ezt a KDNP is így tenné, ha lenne bennük az igaz jóságból amit Jézus terjesztett.
2016. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 PresidentEvil ***** válasza:
100%

"Én beszéltem már tipikus mai fiatalokkal és ők is háborogtak a vasárnapi zárvatartás miatt és örültek, hogy eltörölték.

De csak azért, mert tudtak menni plázázni, megvenni a legújabb Iphone-t meg a Gucci táskát.

Ismerem őket tehát tudom."


Ezt úgy írtad, mintha ezek a "maifiatalok" hetente vennének egy legújabb iPhone-t és otthon térdig gázolnának a Gucci táskákban. Nem túlzod el egy picit?

2016. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért is kellene bárkinek a szokásait megváltoztatni? Aki vallásos az mehet templomba amikor szeretne, aki vásárolni akar az mehet amikr szeretne. A demokráciának pont ez lenne az egyik fő értelme, hogy mindenki úgy élhessen, olyan mentalitásban, ahogyan szeretne. Nem értem, miért baj az ha valaki vásárolni szeret a szabadidejében? Talán bűn? Az, hogy anyagias világban élünk valóban igaz, de ez nem olyan dolog, amin egy ilyen primitív komcsi megoldással változtani lehetne, ahogyan a Fidesz-KDNP próbálkozott. Csúnyán be is égtek..
2016. ápr. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én beszéltem boltos családanyával aki azt mondta hogy jobb neki ha vasárnap is kell dolgozni mert amúgy meg a vasárnapi megszűnt munkaidőt a többi 6 napra elosztva dolgoztatják le ugye hogy ugyan annyi legyen a fizetésük mint azelött így nehezebben tudják megoldani az olyan dolgokat mint gyerek iskolába,edzésre hozása-vivése...

Erről inkább a boltba dolgozoknak kellene szavazni hogy ők ezt akarják vagy nem... nem a politikusoknak...

És ne te döntsd már el hogy az emberek mire költsék a pénzüket és hogy mikor... mert ez nagyon fideszes duma..

2016. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Dolgoztam haver eleget kereskedelemben, és volt szabad vasárnap kettő is egy hónapban.

A többi orbán propaganda meg le van sz.rva, mert én is tudom miről beszélek.

Egyébként az igaz hogy nyugat európában is van ilyen sok helyen, csak nem egészen ezért...

Ürügy volt meg rákosista propaganda a kis Rákositól!

(ezt a kifejezést most hallod először)

Egyébként még a bevezetése előtt megzuhant, nem tünt föl?

2016. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy bepillantást nyújthat a kérdező szemszögébe:

[link]

2016. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A kérdésedbe csempészett állítások és ítéletek igen bicskanyitogatóra sikeredtek.

Egyrészt semmi közöd ahhoz, hogy ki, mikor vásárol és miért éppen akkor.

Másrészt talán már észrevetted, hogy igen sok szakma képviselteti magát a vasárnap munkát végzők listáján. Valahogy a keresztényinek mondott értékrended rájuk mégsem terjed ki. Vajh miért? Pedig ha a boltos otthon is van vasárnap, de a férje/felesége meg épp egy gyárban, benzinkúton, kávézóban, étteremben, moziban, kórházban stb. húzza épp az igát, akkor ugrott a templomba menetelős vasárnap.


Azt meg bónuszkérdésnek szánom, hogy ha a kormány olyan nagyon a keresztény értékrendet tartja fontosnak, miért vonta vissza ÖNKÉNT a boltzárat? Persze a kérdés költői, sokan tudjuk rá a választ.


Szóval összességében felesleges álszenteskedni. Ez is csak egy olyan szakma, ahol számolni kell a hétvégi munkavégzés lehetőségével.

2016. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Így van. Teljesen felesleges a kereskedelmen kattogni, csak kicsi része ez azoknak a munkáknak ahol vasárnap is van munka. Nem is ez érdekli a jó keresztényt kormányt, ugyanolyan ürügy ez is mint a fiatalok védelme címén a dohánymutyi.
2016. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

[link]


Ni mán ki vásárolgat vasárnap a Tescóba, mikor a templomba kéne lennie? :DDDDD Csak nem egy keresztény kormánytag a szolgálati autójával?

2016. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!