Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az iskolában tilos politizálni amikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokáció, amit leírok azokat tényleg tapasztaltam vagy a környezetemből tapasztalták sokan.


Ugye, gondolom ti is tudjátok, hogy az iskolában azt mondják, hogy tilos a politizálás, tanároknak és diákoknak egyaránt.


Néhány éve gimnáziumban nekünk is azt mondták a tanárok, hogy nem politizálunk és barátaimnak szintén.

Ezzel nem is lenne probléma, mert szerintem sem való az iskola arra, hogy ott politizáljunk.

Viszont tapasztalataim szerint nem a politizálás tilos.


Ha nem csak bizonyos politikai nézeteket: radikális jobboldaliságot és a szélsőjobboldali gondolkodásodat nem szabad hangoztatni.


Egy barátom aki most végzős gimnazista mesélte, hogy náluk az iskolában a történelem tanár azt mondta, hogy órán tilos náluk a politizálás.

De ez a tanárnőjük állandóan szinte minden órán a liberális nézeteiről beszélt a diákoknak.

Röviden összegezve: szidta a szélsőjobboldalt/Jobbikot, arról beszélt, hogy a multikulturalizmus milyen szép és jó, támogatta a bevándorlást és arról beszélt, hogy a magyarok milyen rasszisták.

Így mesélte a barátom.

És amikor ő erre azt mondta a tanárnak, hogy ellenzi a bevándorlást akkor a tanár azt hozta fel ellene, hogy miért politizál.


De mesélte, hogy több tanár is volt aki a migránsokról gykaran beszélt úgy, hogy támogatta őket.

És ha bárki ellene szólt akkor megint azt hozták fel ellene, hogy miért politizál.


De ilyen és ehhez hasonlókat én is tapasztaltam 4-5 éve még gimnazista koromban.


És még sokan tapasztalták ezt a környezetemből.


A kérdésem az lenne, hogy miért azt mondják, hogy politizálni tilos, amikor baloldali és liberális nézeteket nyugodtan lehet hangoztatni?

Csak a nacionalista és szélsőjobboldali gondolkodást tilos hangoztatni ezek szerint.

De miért nem mondják akkor ezt?


Ismétlem: NEM provokáció! Saját tapasztalaim és baráti köröm tapasztalatait írtam le!



2016. ápr. 16. 19:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Bennem volt politikai tűz fiatalabb koromban. Még általános 8.ban volt egy konfliktusom az akkori történelemtanárommal. Elég fiatalon politizáltam. Egy nemzeti radikális párttal szimpatizálnak, és ő lefasisztázott,meg mindenféle gyalázatos jelzővel illetett, ami nagyon rosszul esett.Elítélem a szélsőséges gondolatokat, én a demokratikus jogállamban hiszek de bizonyos problémák megoldására radikális intézkedésekre lenne szükség szerintem.
2018. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!