Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ember miért nem tud...

A magyar ember miért nem tud politizálni?

Figyelt kérdés

Magyar ember (mind politikus, mind átlag ember) leginkáb érzelemből politizál. Érvelni gyakorlatilag Kossuth óta nnem tudunk viszont a végsőkig belelovaljuk magunkat az érzelmekbe...

csak egy pár példa

-halálbüntetés mellett az érv: bándy kata gyilkosa, vagy a valamilyen bence gyilkosa, hogy ilyen emberek ne szívják rl a magyar levegőt, stbstb, mintha nem lenne sok egyéb gyilkosság nap mint nap, csak ezeknek véletlen pont tudják a nevüket, mert a sajtó felfújta, és lehet rajta gyűlölködni --> sokaknak ez a vak harag már elegendő ok lenne a halálbüntetéshez

-kisebbségek integrálása, vagy szeparálása... mert a cigány és a zsidó csak lopni tud, életük célja a agyarok elpusztítása, és különben is a kurta anyjukat --> rasszista politikai álláspontok figyelmen kívül hagyása, rosszabb esetben támogatása..

-a gonosz EU nem is eri a magyarok gyötrelmes sorsát, csak a vérünket akarja, ki akar szipojozni, gyarmattá akar tenni minket, az EU csak rosszat tud --> külpolitikai elzárkózás, feszültségkeltés


miért jó ez, kinek jó ez, hogy a gyűlölet uralja a politikánkat? Mind politikusi szinten, de a közember szintjén is dögöljön meg a szomszéd tehene... vagy ki yírom a sajátom, és a rendőröknek azt mondom, hogy a szo széd volt, csak hogy kibsszak vele...


lehet én vagyok a naív, de nem lenne jobb összedolgozni, meglátni a jót is másokban?


(Ilyen "hülye komcsi" meg "balos libsi" hozzászólásokat nem kérek, nem is lenne valóságalapjuk)



2015. jún. 15. 21:53
1 2
 1/14 gelazso ***** válasza:
43%
sajnos a magyar politikai kultúra és a befolya´solhatóság az oka. márpedig a nem olyan maggas müveltségü, inteligenciájú emberek a könnyen befolyásolhatók.
2015. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
apropopó politikakultúra... van Magyarországon politika kultúra? beszélhetünk ilyen fogalomról szerintetek?
2015. jún. 15. 22:05
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Érdekes módon a nácizást, magyarozást kifelejtetted.
2015. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Nincs értelme a kérdésnek, két okból sem.


Az egyik, hogy a "parlamentes-pártos-többséges-szavazósdi" nem működik, soha nem működött, és soha nem is fog működni. Amit pedig a mai és mindenkori parlamentarista bűvészek művelnek a parlamentben, az soha nem lesz "politika", csak az egyszerű ember megvezetése.


A második, hogy a liberalizmus óta nem csak ténylegesen, de elméletileg, látszat szinten sincsen politika. Az nem politika, hogy megszavazzuk-e a 13. havi nyugdíjat, megépítjük-e a stadiont, hova tegyünk pénzt, hányas számot kapja az új metró, mennyi lesz a kenyér, stb.

De mivel csak ezekről van szó, és a fiatalabb generációkkal elhitetik, hogy ez A Politika, azoknak esze ágában se lesz még csak elgondolkozni sem rajta.


A politika a nemzet teljes szuverenitásával, egy elképzelés igazságában való fanatikus szubjektív meggyőződés és a népiesség határán kezdődik (érdekes mód, ezek közül a liberalizmus egyet sem tud megadni).



Egyébként én is tapasztalom, amiről írsz. :) Nem csak politikai témákban van így, hanem az élet minden területén. A legtöbb ember - vagy talán tényleg senki - nem tud érzelmek nélkül érvekkel vitázni. Ez egy bizonyos szintig szerintem a műveletlenség jele, egy másik szint után pedig feltehetjük a kérdést, hogy kell-e érzelemmentesen vitatkozni, vagy objektíven hozzáállni a politikához? Szerintem egyértelműen nem.

2015. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Mert a magyarok gyengék és buták.
2015. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

3:

Hiába kiáltotok magyargyűlöletet, ti nácik továbbra sem vagytok magyarok :-)

2015. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4es, azért elég jó választ adtál, hogy a kérdésem értelmetlen:D és én is érzem kicsit a kérdésem... kérdés-szerűtlenségét, ez leginkáb egy gyászos felsóhajtás, mint információkeresés...


De a liberalizmus amúgy tud működni... az elmúlt évben sokat tanultam Észak- és Dél-Németalföld történelméről, és abból a szempontból hasonlít a magyarra, hogy mindig volt kivel viaskodniuk... de ami a politkájukat illeti, így tudnám leírni:

"Volt valami problémánk... összeültünk, megbeszéltük, és megoldottuk, mostmár mindenkinek jó":D

konkrétan létezett egy "forradalom" 1918ban (Troelstra tévedése) amiben egy munkáspárti politikus baloldali forradalomra szította a népet, de még mielőtt bármi történhetett volna a királynő bevezette azokat a dolgokat, amiket követelésnek szántak, egy kis módosítással.. a követelésben például nyugdíjellátás volt a munkások számára... ezt Wilhelmina nem így gondolta, úgyhogy bevezette minden réteg számára a nyugdíjrendszert... érted?:D magyar szemmel röhejes ez a mentalitás!:D nehogy már mindenkinek jó legyen!:D


és ja, a politika nem szól másról, mint valami cégfejlesztő bizniszről, utak, épületek építéséről... ahogy a híradó is csak halálesetekről szól...

persze, pl a kisebbség kérdése fontos, megvitatandó dolog lenne.. pontosabban megoldandó.. de őszintén, mit oldottak meg igazán a politikában a rendszerváltás óta? a saját anyagi problémáikon kívül..


Hofi mondta 20 évvel ezelőtt: "ezek mindig azt mondogatják, hogy küzdünk pl a munkanélküliség ellen, megharcolunk a munkanélküliséggel.. nem harcolni kell, hanem megoldani"

2015. jún. 15. 22:54
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

"Hiába kiáltotok magyargyűlöletet, ti nácik továbbra sem vagytok magyarok :-)"


De ti sem hobbiliberálisok! :)

2015. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

gyerekek, mi ez a nácizás, libizés? nem megmondtam hogy..? megmondtam? ugyehogymegmondtam! én megmondtam!:D


egyébként ez a "nem vagy magyar" ez sértésnek van szánva? most titeket kérdezlek, nácik, meg hobbilibik vagy tudomisén.. szóval ez a "nem vagy magyar" ez sértő számotokra?

Számotokra milyen a magyar? mi teszi magyarrá a magyart? mi az, ami miatt valaki már nem magyar?

2015. jún. 15. 23:09
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embert egyszerű dolgok érdekli: Mondjuk szeretne nyugodtan élni, még ha nem is gazdagon, de élhető anyagi körülmények között, emellé megfelelő oktatást és egészségügyet. Ha ez meglenne körülbelül a gondok fele meg is lenne oldva politikától függetlenül.
2015. jún. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!