Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, ha elvándorolnak...

Miért baj az, ha elvándorolnak sokan nyugatra?

Figyelt kérdés
Elvileg emiatt nőnek a bérek azoknak akik maradnak Magyarországon, és több munkalehetőség is lesz a megfelelően képzett emberek számára. Úgyhogy én örülök neki tulajdonképpen. Egyébként is aki annyira nem tiszteli a hazáját, hogy ott éljen az nem való ide. Én az állampolgárságot is elvenném azoktól akik elmennek Magyarországról.
2016. ápr. 18. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kinek baj? Aki elmegy, az valószínűleg jól jár, a leszármazottai még jobban. A sötét mélymagyarok is örülhetnek, mert mint írtad, megszabadulnak attól, aki nekik nem elég magyar. A fizetés ugyan nem lesz jobb, mert a produktív réteg lép le és bár vákuumot hagynak maguk mögött, csak rosszabb minőségű emberanyaggal tudják feltölteni.
2016. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Csak tudod, a fiatalok kimennek, a lakosság elöregszik, egyre kevesebb dolgozó tart el egyre több nyugdíjast... az egészségügy (és egyáltalán a teljes közszolgálati szektor) lerohad (még a jelenlegi állapothoz képest is) ... orvos meg gyakorlatilag nem marad az országban. A végén azok, akik elég vakmerőek, ostobák vagy gyávák voltak itt maradni, egy lepratelep közepén találják magukat és nem lesz kiút.
2016. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
Az kedveském sosem baj. Hadd húzzon kifelé a férgese. Csak a határokat kéne lezárni, hogy visszafelé már egy se jöhessen!
2016. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

'Az kedveském sosem baj. Hadd húzzon kifelé a férgese. Csak a határokat kéne lezárni, hogy visszafelé már egy se jöhessen!'


Majd ha olyan pozícióban leszel, h diktálhatsz ezügyben...

2016. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert jellemzően a legértelmesebb emberek vándorolnak ki, pont azok akik megteremthetnék az alapjait egy nyugati típusú társadalomnak és egy fejlett gazdaságnak.


Egyébként itt nem a haza tiszteletéről van szó.

Én például tartalékos katona vagyok műszaki egyetem mellett, mert szerintem nem árt ha egy ember felkészül egy esetleges háborúra a hazája érdekében. Ugyanakkor én biztos, hogy legalább egy időre ki fogok innen menni. Hogy miért? Mert az emberek 80% teljesen hülye, primitív barom aki csak lehúzza azokat akik sikeresek és nem gondol a jövőre csak a mára. Nem tetszik a mentalitás. Ennyi.

2016. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért baj, ha a magyarok elvándorolnak nyugatra mert:


- A társadalom elöregszik, egyre több fiatal tart el egyre több nyugdíjast

- Nem marad ember aki dolgozna


Nem is értem mi ez a sok negatív hozzáállás, hogy aki kiment az már ne is jöjjön vissza! Miért ne? Miért baj ha kiment? Miért baj ha követi az álmát? Miért nem megy ki az illető is? Miért baj az, ha valaki nem akarja ezt az egyre inkább örlő malomkereket forgatni ami itt megy Magyarországon, és inkább külföldre megy???


- Elöregedik a társadalom

- Nem lesz, ki eltartsa az időseket

- nem lesz egyszerűen már semmi, ami kellene egy normális országba stadionon kívül. Ha valaki ki akar menni, hadd menjen. Én sem itt képzelem el a jövőm...

2016. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!