Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban 10000 háziorvos volt...

2006-ban 10000 háziorvos volt az országban, ma 6000-en vannak és 2025-ben 3000-en lesznek. Megállítható ez a folyamat?

Figyelt kérdés
Magyarországon 240orvos jut 100000lakosra,Ausztriában 480,de például Bulgáriában is 391.Ausztriát még értem,de a bolgárok miért állhatnak ennyivel jobban e téren?Hozzáteszem:mindezt a "Hazai pálya" című jobbikos lapban olvastam.Nem tudom helytállóak-e ezek a számok.

2016. ápr. 21. 16:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Lehet osztrákban 480 orvos jut, de az olyan is.

Ennyi.

2016. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Rövidtávon agyelszívással megoldható, azaz fejlődő vagy más szegényebb országokból csábítunk ide orvosokat.


Hosszútávon nyilván rendbe kell tenni az egészségügyet valamennyire.

2016. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

#2


Igazából ha az agyelszívás menne, akkor a megtartás is menne :D

2016. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

Ha azt vesszük, hogy 41% "szegénységben" (egyéni szempontok szerinti létminimum számítás, amire a baloldal hivatkozik) él, akkor nem olyan nehéz rájönni, hogy az ő adójukból finanszírozott közegészségügy miért nem az igazi...


Bulgáriában egyébként félig magánrendszerű az EÜ, valószínűleg a közszolgáltatás ott sem különösebben jól fizetett, magas színvonalú.

2016. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#1:Miért,a magyar milyen?Ha így megy tovább,még pár év és az összes "jó orvos",szakember,nyugaton lesz(többek közt Ausztriában).
2016. ápr. 21. 16:47
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#4


Lehet nem kellene az adókat úgy csökkenteni, hogy pénzhiány van?

2016. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Háziorvosra tulajdonképpen nem is lenne szükség, azok többnyire az ég világon nem csinálnak semmit, azon kívül, hogy 1-2 alap gyógyszert felíratnak, amit nem is kellene, lehetne automatizálni a rendszert, úgy, hogy a gyógyszer szedésére jogosultak bizonyos időközönként személyigazolvány szám alapján kiválthatják a gyógyszerüket, és meg is lenne oldva a probléma. És akkor akár az összes háziorvost átpakolhatnánk az osztrákoknak, és bohóckodhatnának az ők pénzükön, ennyi.
2016. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"mindezt a "Hazai pálya" című jobbikos lapban olvastam."


Ez a cikk még simán igaz lehet, nem volna meglepő. Viszont azt tanácsolom, NE olvass szélsőjobbos lapokat, csak butább leszel tőle.

2016. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#7:Van azért fogalmad arról,mi lenne ha mindenki,minden bajával,kezdve a náthától,influenzától,bármilyen betegségig bezárólag,a kórházakba menne körzeti orvos hiányában?Azokba a kórházakba,ahol egy-egy szakrendelésen már így is fél napokat kell várni míg sorra kerülsz. Már úgy értem,hogy jó esetben.
2016. ápr. 21. 18:20
 10/19 anonim ***** válasza:
20%
Ilyen pitiáner betegségekre egy gyógyszerésznek is ki kellene adnia a megfelelő gyógyszert, semmi szükség felesleges köröket járni. A rendszert kéne reformálni, korszerűsíteni, automatizálni, nyilvántartani adatbázisokban, és máris sokkal kevesebb orvosra lenne szükség.
2016. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!