Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem arra költ a kormány...

Miért nem arra költ a kormány amire kéne?

Figyelt kérdés

Tudom hogy "fiatal vagyok és mindek foglalkozok olyanokkal amiket nem értek" de akkor valaki magyarázza már el, mert tényleg nem értem.

Az iskolánk borzalmasan néz ki, csótányok, patkányok, omladozó falak.Pedig jó iskola jó közösséggel, mégis nem kellemes ilyen helyen tanulni, és nem ez az egyetlen ilyen iskola Magyarországon.

A másik ami felidegesít azok a kórházak. Itt 3 nagyobb kórház van, amik egyszerűen borzalmasan néznek ki, rossz érzés belépni egy ilyen helyre ami elvileg egy egészségügyi intézmény lenne.Vannak olyan részek amiket felújítottak és amik barátságosak lettek egy kórházhoz képest, csak azt nem értem hogy miért csak 1-2 ilyen rész van.

Értem én hogy nincs pénz meg minden...de akkor miért van pénz olyan baromságokra(már bocsánat) mint egy hatalmas stadion amit nemrég építettek itt, borzalmasan sok pénzbe került és feleslegesen, mert elvileg nem szokott megtelni.Akkor meg minek?

Abból a pénzből felújíthattak volna iskolákat, kórházakat, vagy bár más hasznosabbra is költhették volna...

És nem ez az egyetlen ilyen, miért nem arra költ a kormány amire kéne?



2016. ápr. 21. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#10:Nem erről beszélek.Arról beszélek,hogy stadionokat építenek,újítanak fel,miközben az nb1-ben egy teljes fordulóban(6meccs),van 10-15000néző(jó esetben). Márpedig azt gondolnám,hogy stadion,nézők nélkül,pénzkidobás.Az a 90milliárd pedig igenis sok értelmesebb dologra elkölthető lett volna,bár az egyéb "csatornákon" a futballnak juttatott pénzek jóval nagyobb összegre rúgnak és a stadionokat sem elég felépíteni.Utána őrzésre, állagmegóvásra folyamatosan költeni kell.És én még nem is vagyok "alapból" fociellenes,de éppen azért látom így,mert több,mint 20éven át jártam focimeccsekre.A magyar foci sajnos csak egy pénznyelő,haszna nincs, mivel még az sem mondható el,hogy tömegeket mozgat meg.Az államnak szerintem,egyedül a "Puskásra" lett volna szabad pénzt költeni.
2016. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

A kormány pontosan arra költ, amire kell szerintük.

Az, hogy szerintünk mire kellene inkább, az egy teljesen más kérdés.

2016. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 MolotovPunk ***** válasza:
63%

Orbánék soha sem csináltak értelmes dolgokat.Az utóbbi jó pár évben pedig egyáltalán nem.Az,hogy felújítanak egy két rendelőt meg pár iskolát országos szinten az azért valljuk be igen kevés a boldoguláshoz.Attól nem lesz jobb az egészségügy és az oktatás sem.Főleg úgy,hogy parkok és egyéb dolgok felújítása is szinte teljesen EU-s pénzekből történnek.

Kíváncsi leszek,ha 2019 körül elfogynak az EU-s források,akkor mit fog csinálni majd a fidesz...szerintem akkor fognak nagyot bukni.

Hiába épül itt sok stadion a semmire,itt a focinak nincs jövője és talán már soha sem lesz.Tiszta pénzkidobás és pénzmosás az egész.

2016. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert az oktatás és az egészségügy fejlesztése hosszabb távon megtérülő befektetés, nem hoz szavazatokat, tehát nem is érdekli Orbánékat. Ők csak rövid távú szavazatmaximálásban érdekeltek. tegyük hozzá, választói igény sincs olyasmire, aminek majd 10-20 év múlva lesz látható eredménye. A magyar választók többsége sajnos buta, inaktív kádárikusz, akiket egyszeri 19 ezer forintokkal meg lehet venni kilóra.
2016. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezek szétlopnak mindent. Azért építenek olyan nagy stadionokat, mert annyira nagyra hízott a segge O.V-nek az ország pénzén, hogy összedőlne alatta a ház XD
2016. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!