Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy Magyarországot csak a hungarizmus mentheti meg?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon sok magyar ember negatív szemmel néz a hungarizmusra és annak megtestesítőjére Szálasi Ferencre.

De miért?


A hungarizmus a nemzetiszocializmus magyar változata.

Alappilérei: nacionalizmus, szocializmus és a kereszténység.

Nagy hangsúly fektetnek a nemzetre, összetartozásra, szociális gondolatra-szegényebb rétegek felemelésére, a keresztény- és hagyományos értékekre egyaránt.


Szálasi Ferencet pedig sokan tömeggyilkosnak és szörnyű embernek tartják.

Miért?

Ő becsületes emberhez illően folytatta a harcot a tengelyhatalmak oldalán egy igazságos világrend kialakításáért Horthyval ellentétben(akinek voltak érdemei, de nem szolgálta nemzet egészét és hazaárulást követett el)


A hungarizmus tudná kihúzni abból a gödörből az országot amelybe a bolsevik és liberális rendszer taszította.


Miért tartják sokan ördögtől valónak ezt az eszmét?



2016. máj. 7. 11:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
"most is úgy látom"
2016. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
Nagyon bizarr ez a Hitler-ellenes, antifasiszta "gondolkodás". Igenis a libsik szokták mondani, hogy Hitler világuralomra tört, és kiirtott volna minden zsidót. Azonban ezek teljesen irreális feltételezések, de ez nem zavarja a Hitler-elleneseket. Ha a szélsőjobb, a hazafiak győznek a háborúban, Európa szinte egyik része sem maradt volna megszállás alatt. A németek még az ősellenség franciáknak is adtak egy államot még a háború idején (!), és nem torolták meg Franciaország hallatlan bűneit. Őrültség azt gondolni, hogy sokáig ott állomásoztak volna mondjuk Hollandiában vagy Magyarországon, nemhogy 50 évig. Még ha nyertek volna, akkor is kevesebb területet uraltak volna, mint később a Szovjetunió... De a libsi világnézet szerint persze akkor is az lett volna rosszabb Európának.
2016. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:

'Ha a szélsőjobb, a hazafiak győznek a háborúban'


Mióta egyenlő a szélsőjobb a hazafiakkal?

2016. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:

'Még ha nyertek volna, akkor is kevesebb területet uraltak volna, mint később a Szovjetunió...'


Bocsesz, de a nácikból ezt ki nem nézem. Azok is úgy jártak, mint a bolsevikok: túl nagy hatalmat kaptak és azt hitték, ők diktálnak majd a fél világnak.

Hitler ügyesen aknázta ki a történelem adta lehetőségeket, ezt még A J P Taylor történész is elismeri a világháború okairól írott könyvében, csak később a kelleténél okosabbnak hitte magát.

Katonai tévedéseit pedig nem is merem felhozni, mert bődületes hibákat követett el, de itt ugyanúgy érvényesült a hivatásos katonák, tábornokok hozzám képest síkhülyék mentalitás.

Szóval szerintem jobban járt volna, ha inkább csiszol az akvarell-festészetén és marad azon a pályán, vagy ha mindenáron politikai területen kíván érvényesülni, akkor ad 1, nem intézményesíti a zsidóellenes intézkedéseket, ad 2, nem ugat bele a hivatásos katonák dolgába, akik valószínűleg több hadi ismeretben részesültek, mint ő káplárként.

Ha normálisabb vezetést valósít meg, akkor manapság lehet, hogy Németország és a 20. század egyik igencsak meghatározó államférfiját tisztelnék benne és nem véreskezű diktátorként tekintenek rá.

2016. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
#72:Sajnálom,ha szövegértelmezési problémáid vannak.Magyarul leírtam,hogy nem tartom jobbnak Sztálint Hitlernél.Viszont nyugat-európa,egyik őrültből sem kért. Viszont szövetkeztek az egyikkel a másik ellen,ez kétségtelen.És a saját szemponntjukból jól tették,az más kérdés,hogy a "nyugat" felszabadulásának,a "kelet" volt az ára.Nyilván a saját érdekeik voltak számukra az elsődlegesek,de én ebben semmi meglepőt nem látok.
2016. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként,számomra meg ez a Hitlerimádó "szerecsenmosdatás" a bizarr.Ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformák.Ahány ember,annyi vélemény.
2016. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
75, nem tudom, hogy jön ide Sztálin. Egyikük sem volt őrült, még Sztálin sem, csak gonosz. A szövetségesek természetesen nem Nyugat-Európát akarták "felszabadítani", ez is ballib hazugság, a valóságot a saját világlátásotok szerint értelmezitek és alakítjátok, nem az igazság vezet titeket antifasisztákat. A szövetségesek hadüzenete nélkül talán egy nyugat-európai ország sem háborúzott volna Németországgal, ergo egyiket sem győzi le Németország, mely egy nyugati országot sem szállt meg, mikor a szövetségesek már hadat üzentek neki. A "megszállás" keménységéről meg elég látni Franciaország példáját, még saját kormányt, államot is kaptak, csak a tengerparti területeket szállták meg, meglepő, de: katonai okokból. Ugyanis háború volt akkoriban. Ha Hitler győz, a megszállás hamar véget ér Nyugaton, mi pedig talán már nyugat-európai életszínvonalon élnénk. De nektek az sem kéne a csúnya náciktól. Mellesleg a háborút eredetileg Lengyelország felszabadítása érdekében indították, nem Nyugat-Európa felszabadításáért, amely akkor még, mondom, nem is állt háborúban Németországgal.
2016. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
Sztálin úgy jön ide,hogy te akarsz mindenáron párhuzamot vonni a Szu. és Németország között,mondván mennyivel jobb volt a náci Németország.Márpedig Hitler és Sztálin nem hagyható ki ebből.Sztálin szerinted nem őrült,hanem gonosz volt.Szerintem a kettő nem zárja ki egymást,ahogy Hitler esetében sem.Én mindenestre szeretném hinni,hogy mindketten őrültek voltak és nem épelmével váltak tömeggyilkosokká.Azt meg megint csak nevetséges állításnak tartom,hogy ha a szövetságesek nem üzennek hadat a németeknek,akkor nincs háború és Hitler egy nyugati országot sem foglalt volna el.Végülis folytathatjuk a végtelenségig ezt a vitát,de értelme nincs,hiszen te már arról írsz amit megálmodsz, elképzelsz magadnak.Mi lett volna,ha Hitler győz,milyen szép és jó lenne ma Európa,stb.,stb.Ez meg már a regényírók "asztala" inkább.Mindenestre én örülök neki,hogy elbukott a náci Németország,te meg nem. Nagyjából ennyire jutottunk,de ez a vita elején is világos volt,így aztán sok értelme nincs folytatni.
2016. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
Libsi barátom, nem arról írtam, amit megálmodtam, azt írtam, hogy TALÁN nyugati színvonalon élnénk, ha nincs 50 év kommunizmus és annak következménye, a mai korrupt, hazaáruló vezetés. Vagy legalábbis sokkal közelebb a nyugati színvonalhoz. Te írtál arról, amit megálmodtál a gonosz nácikról, a liberális-kommunista megszállók védelmében. Hitler egyáltalán nem akart háborút Angliával. Úgyhogy max. Franciaország maradt volna, és az oda vezető út, a Benelux államok, amit elfoglalt volna ideiglenesen. De ezek is hamar felszabadultak volna, Franciaország pedig megérdemelte volna a megszállást bűneiért. Mindenesetre szó sem volt még megszállásról a brit-francia hadüzenet idején, és nem is ezért üzentek hadat, hanem Lengyelország miatt. Úgyhogy megy itt a szokásos hazudozás Hitlerről és a szélsőjobbról, de mit is vártunk a ballibektől?
2016. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
60%
Kedves náci barátom,legyél oly szíves megírni,hogy hol írtam én bármit is a kommunisták védelmében.Egyébként én megtörtént eseményekről írtam,te meg arról amit elképzelsz magadnak a jóságos Hitlerről és az ő Németországáról.Kivonultak volna,nem akartak megszállni senkit,itt meg ott tartanánk,stb.,stb.,stb.Az a baj,hogy ez mind csak feltételezés.Szokták volt mondani,hogy a történelemben nincs értelme a "mi lett volna,ha" kezdetű mondatoknak.
2016. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!