Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg annyira rossz a...

Tényleg annyira rossz a magyar egészségügy? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Az enyémek:

Erős és gyakori fejfájásokkal kerestem fel a háziorvost, beutalt neurológiára. Ez volt márciusban. Ott elküldtek EEG-re és MR-re is, amire két hónap múlva kaptam időpontot. Június elejére megvolt az eredmény. Az orvosok mindenhol kedvesek voltak, felszereltség is jó volt.

Aztán, erős hasi fájdalommal sürgősségi. Még aznap megműtöttek vakbélgyulladással. Ez vidéki kórházban volt. Az orvosok, ápolók kedvesek és szakszerűek voltak. Viszont a kórház nem volt a legjobb a WC, zuhanyzó elég lepukkant volt.

Rossz tapasztalatok: mamám elesett biciklivel, bevérzett az agya kórházba vitték. + hónapot volt bent, kb. le se sz@rták. Elfekélyesedett és később a fertőző osztályon halt meg. Az én vakbélműtétem után varratszedésen csak 2 orvos volt az osztályon fél napot vártunk egy pár perces beavatkozásra.

Szóval szerintem összességében nem annyira tragikus a helyzet. A vidéki kórházak több támogatásra és fejlesztésre szorulnak. Több orvosra és nővérre van szükség. A fővárosi, nagy megyei kórházak biztosan jobbak. Kérlek írjátok le ti mit tapasztaltatok és szerintetek mivel lehetne javítani az egészségügyet.



2016. máj. 11. 14:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
javítás: mamám 3 hónapot volt bent.
2016. máj. 11. 14:16
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokat kell várni, pl. BP-en több mint fél évet MRI vizsgálatra, hála a fantasztikus összevonogatásoknak.


A politikusok is mást mondanak mint az orvosok. ERGO a politikus / államtitkár hazudik.


Orvosok túlkorosak, fáradtak, önérzetesek.

2016. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

2 évvel ezelőtt bementem kórházba áramütés miatt.

2 órát vártam, hogy foglalkozzon velem valaki, de erősen letojtak.

Aztán meguntam és hazamentem.

2016. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A FIDESZ szerint "minden a legnagyobb rendben van", 21. századi körülmények uralkodnak a kórházakban, minden "fejlett" :D

Már elég régóta nem voltam kórházban, de egyik munkatársam a múlthéten volt bent vizsgálaton, volt egy beteg, aki a folyosón ült bekötött infúzióval, folyamatosan hányt, a hozzátartozói meg türelmetlenek voltak, hogy már közel 3 órája nem foglalkoznak vele komolyabban!

Tudod...

"A magyar reformok MŰKÖDNEK!"

2016. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Baluba ***** válasza:
Teljesen abszurd, hogy egy rohadt MR vizsgálatra 2 hónapot kell várni. Ugyanis nem kapacitás, hanem pénzhiány miatt kell várni: központilag(!) meghatározzák, hogy egy adott kórházban havonta hány MR vizsgálat indokolt, és többet nem fizetnek ki. És ez nem egy milliós tétel, kb 40.000 forint egy vizsgálat. Ha zsebből kifizeted, akkor kapacitás felől még aznap simán elvégzik.
2016. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ezek a helyzetek uralkodtak már 15 éve is....
2016. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Ezek a helyzetek uralkodtak már 15 éve is..."

Az egy dolog...

De azt hazudja a Fidesz már évek óta, hogy x milliárdot "fordítottak" a kórházak/egészségügy fejlesztésére!

Lett belőle valami POZITÍV változás?

2016. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

# 7

Hát lehet hogy ha azt a X milliárdot nem ölték volna bele akkor még rosszab lenne mint most!

Egy pénznyelő szociáls szolgáltatás sajnos ilyen mint pl. a tömegközlekedés.

Én a kormány helyében mondjuk a magyar szerencsejáték adóját nem Vajnának hanem az egészségügybe tolnám bele.

De mi magyarok is sírunk hogy ez rossz az rossz de fizetni nem akarunk semmiért meg ugyeskedünk össze vissza...

2016. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"A vidéki kórházak több támogatásra és fejlesztésre szorulnak. Több orvosra és nővérre van szükség. A fővárosi, nagy megyei kórházak biztosan jobbak. Kérlek írjátok le ti mit tapasztaltatok és szerintetek mivel lehetne javítani az egészségügyet."


Ezt megcáfolnám saját tapasztalataim alapján. A kicsi mosonmagyaróvári Karolina kórház nagyon szép és fejlett. Bár kevesebb minden van mint egy nagy kórházban, de öröm ránézni kívül belül, ezerszer szívesebben fekszem be oda mint sok budapesti nagy kórházba. Itt a győri a megyei kórház és hát annak az új része szép, de a többi szar, lepukkant. Folyosón van a WC, egy női, egy férfi és elég koszosak voltak. Gyakorlaton voltam ott azért tudom. Az ajtók ragadtak, a föld is. A Karolinában feküdtem, 5 ágyas kórtermek, minden kórteremhez egy WC és egy fürdő, mindennap jöttek takarítani még az ajtót és a kilincseket is kitakarították, wc-t és fürdőt mindennap. Nem ragadt semmi és nem volt büdös sem. Ha bemegyek a kórházba akár SZTK-ba (az teljesen külön van a fekvőtől), de ha a fekvő részlegre megyek, nem érzem azt bűzt, mint sok más kórházban.

A budapestiek közül a Bajcsyt ismerem, de hát az elég gázos, kicsi kórtermek, a WC ott is a folyosón van, gyerekkoromból megmaradt mikor látogatni mentünk, elmentünk pisilni és nagyon gusztustalan volt a WC és a fürdő is. Most sem lehet sokkal jobb. Mikor most utoljára jártam ott, nagyon büdös volt és a legjobb benne hogy a járó és a fekvőbeteg részleg teljesen egyben van, átjáróház az egész.


Én a karolinához tartozom, nekem is volt MR, arra Győrbe kellett menni, 3 hónapot vártam rá.

Ultrahang, CT kb 1-2 hét itt. Volt hogy CT-re mentem időpontot kérni, mehettem azonnal.

Engem is műtöttel vakbéllel, először Győrbe vitt be a mentő mert aznap meg is jött, nagy görcsökkel. Ott felfektettek egy húgyszagú ágyra és mondták szóltak már a beteghordónak. Egy órát vártam rá, ráadásul ha nem szólok akkor még várhattam volna. Mentőautóba erős görcsoldót adtak, az elnyomta a vérképben a gyulladásra utaló jeleket, ezért kezdeti gyulladást mondták. Fel se tűnt a nagyokosoknak. Saját magam vittem le a vért a laborba, ez elég gáz. Hazaengedtek de mondták, hogy másnap mentek a Karolinába. Mentem a sebészetre, már haza se engedtek, még aznap műtét. Az a baj hogy itt meg nem tudták kikezelni teljesen a gyulladást, mert még maradt a szervezetemben gyulladást, de már kisebb szinten.

Aztán 3 hónap múlva pont utazás előtt megjött, vizes hasmenés, görcsök, két oldali fájdalom láz egésznap. Szó volt arról hogy bemegyek egy kórházba és inkább nem utazom. Hát este 6-kor bementem a Bajcsyba. Nem panaszkodhatok itt, megcsináltak mindent amit lehet, ultrahang, nőgyógyászat, vérvétel. Itt kezelték ki a gyulladást és utazhattam is másnap.

Hát már kétszer vártam vérvételi eredményre sürgősségin, az kb 3 óra vagy lehet kicsit több is.

Személyzet: a karolinában rendesek voltak az ápolók, Győrben meg bunkók, undorító módon beszéltek a betegekkel.

Persze a tüneteim nem múltak el, most ott tartok hogy most voltam gyomortükrözésen a karolinában 1-2 hét a várakozás, vastagbélre másfél hónap kb.

Egyedül a nőgyógyászattal nem vagyok ott megelégedve. Ja meg a bőrgyógyászat, de ott már régen voltam, de sajnos megint kell mennem.

2016. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az állami egészségügy pont, hogy Budapesten sokkal rosszabb, mint vidéken!

A város óriási népességéhez képest nagyon kevés az alkalmazott, kevés a kórház, ráadásul teljesen szétszórtan, mindenféle logika nélkül a városban.

A főváros legnagyobb területű, és 80 ezres népességű XVII. kerületében pl. egyáltalán nincs kórház, a rosszul megközelíthető kőbányai Bajcsy-Zsilinszky Kórházhoz tartoznak.


Egyébként pedig igen, a magyar egészségügy egy katasztrófa. Édesanyám február eleje óta nem tud lábra állni, mert olyan erős porckopás van a térdében. Az állami rendelőben a reumatológián hónapokig nem csináltak semmit (mondván, hogy neki igazából nincsen semmi baja), amit aztán megelégelt, és elment magánorvoshoz. Ő utalta be az összes kivizsgálásra, s május végére ki is tűzte a műtétet.

Egy szó, mint száz, az ember addig örüljön, amíg az egészségügy közelébe se kerül, mert onnantól vége mint a botnak. És ez évről-évre drasztikusan rosszabbá válik.

A lényeg, hogy a mocskos Gyurcsány szaros 300 forintos vizitdíját le kellett szavazni annak idején...

2016. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!