Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem nincs olyan...

Csak szerintem nincs olyan alacsony életszínvonal Magyarországon?

Figyelt kérdés
Például nyáron, a főtéren mindenki fagyizik, élik az életet, boltból ki-boltból be. Kocsimban megy a Mary Joe, süvítek az utakon. Nyáron itt a foci EB, egy sör mellet elvagyunk a haverokkal. Hétvégén angol foci, bulik. Igaz, Vas megyéből írok,nemtudom milyen az élet Közép-Magyarországon meg a keleti részeken,de én ezt egy láncfűrész engedéllyen írom, meg egy asztalos és egy logisztikus szakmával írom. :)

2016. máj. 16. 21:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

150 nettót keresek mérnökként, igaz kicsit délebbre Vas megyétől (mondjuk mindenki azt mondja erre, hogy jó nagy hülye vagyok; főleg amilyen a munkahelyem..). Albérletben lakom, így még azt is meg kell gondolnom, hogy mikor vegyek új nadrágot, ha kiszakadt az előző...


Szóval nem... nem túl magas az életszínvonal Magyarisztánban. Az egyéb dolgokról, mint az oktatás, vagy egészségügy színvonala ne is beszéljünk.


Autóvásárlás, családalapítás, lakás-/házvásárlás pedig szóba sem jöhet. Fun fact: még az albérletemet sem tudtam rendesen berendezni, szaros mobilszekrénybe pakolok már több mint egy éve...

2016. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%

Én örülnék a nettó 150nek mint hogy én csak 79et keresek.

Szomorú hogy nálunk a minimal bér nem éri el a létminimumot

2016. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
22%

# 11:


150 ezret keresel, így ha végre sikerül eltörölni a Fidesz-kormányt, akkor bevezetjük a többkulcsos SZJA-t és már csak 140 ezret fogsz keresni.

2016. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
15%
Nem csak szerinted. OV és bandája is ezt hirdeti.
2016. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
81%

12: Sokra nem megyek vele. Alapból van diákhitelem, mivel szegény családból származom és nem tudták a szüleim finanszírozni teljesen a tanulmányaimat. Dolgozni mellette nem tudtam, mivel építész szak volt rengeteg félévközi beadandóval.


Szépen összejött az x év alatt egy 2,7 milliós tartozás, amit a büdös életben nem fogok tudni kifizetni, ha itthon maradok és ez mellett egyszerűen nem tudok egyről a kettőre lépni. Siralmas az életem, komolyan. Az pedig szintén nem segít, hogy minden ismerőstől és a családtól távol találtam csak munkát, így költöznöm is kellett.


Igaz, nagyrészt ez az én hibám is... csak azért eléggé nevetséges, hogy valaki így ki meri jelenteni, hogy milyen frankó hely ez az ország.

2016. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%

15: mérnökként akkor vagy most gyűjtöd a tapasztalatot, vagy átejtettek. Pár évig szeded a tapasztatatot, mérnökként már 2009-ben is lehetett 200 körül keresni. (azz it-sok meg 500-as bruttóról regéltek pesten)

Arra meg ne várj hogy majd maguktól emelnek. Gyűjts a tapasztalatot, majd válts, csak ne túl sűrűn, mert az nem néz ki jól az önéletrajzban, de néha kell, akkor meg feljebb a bér.

2016. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha így gondolod csak ilyenkor relativizálsz....meg "proliskodsz".

"Minden jó, csak legyen tánc, sör, meg foci."

Mint Al Bundy. Ez alapvetően nem is lenne baj.

Én Kelet-Magyarországon lakom, nekem sincsenek nagy igényeim (mondjuk nekem a sörnél és focinál nagyobb), csak az a baj, hogy a jelenlegi rendszerben nem igazán van lehetősége az embernek hozni azt a színvonalat. És akkor most árnyaltam és gyengén fogalmaztam. :D

2016. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszitek figyelembe, hogy a 69%-os építész nem pedig villamosmérnök, gépész, járműmérnök vagy mérnök-infós. Mindenki hasra van esve, hogy mekkora vagyonokat szakítanak a mérnökök, igen ez a négy szak! Vegyészként, anyagmérnökként, biomérnökként építő, közlekedés meg építészmérnökként megnézheted magad, ha nincs protekciód valahol még az is előfordul, hogy hónapokig nem találsz nem, hogy jól fizető, de semmilyen munkát!
2016. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Sopron-Győr-Komárom-Esztergom-Budapest-Kecskemét vonalon tényleg elég jól meglehet élni, de egy Salgótarján-Gyöngyös-Ózd-Miskolc putri.
2016. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%

Sokan látják a helyzetet úgy ahogy te , ti testesítitek meg a kormányok és a gazdaság számára az ideális állampolgárokat. Nem háborogtok , nem elégedetlenkedtek és főleg nem kritizáljátok a jelenlegi rendszert.

Parasztosabban fogalmazva , nyakig ültök a trágyában , lötyögtetik is , de mégis örültök neki , hogy milyen jó meleg :)


Komolyra fordítva a szót , én is Vas megyei vagyok , alapjában véve az emberhez méltó életre az alapvető feltételek megvannak (viszonylag tiszta települések , nyugalom), viszont ha a kapitalizmushoz kapcsolható tényezőket nézzük - munkahelyek , fizetések >> "élet"színvonal - akkor csúnyán le van maradva Vas megye is még Szlovéniához képest is.

2016. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!