Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem nincs olyan...

Csak szerintem nincs olyan alacsony életszínvonal Magyarországon?

Figyelt kérdés
Például nyáron, a főtéren mindenki fagyizik, élik az életet, boltból ki-boltból be. Kocsimban megy a Mary Joe, süvítek az utakon. Nyáron itt a foci EB, egy sör mellet elvagyunk a haverokkal. Hétvégén angol foci, bulik. Igaz, Vas megyéből írok,nemtudom milyen az élet Közép-Magyarországon meg a keleti részeken,de én ezt egy láncfűrész engedéllyen írom, meg egy asztalos és egy logisztikus szakmával írom. :)

2016. máj. 16. 21:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ugyanezek mennek itt Miskolcon is, de az a gond hogy ezek mind filléres dolgok, amit természetes hogy egy dolgozó ember megtehet.

Említsünk olyanokat akik hobbi szinten 1-1,5milliós motorokkal közlekednek, és 20ezerért tankolnak hétvégente, úgy hogy csak szerpentineznek a Mátrában, Bükkben.

Szerintem ez az, amit viszont nem mindenki bírna fizetni, autózni is más, mert egy 400ezres kocsira nyilván filléreket kell költeni és bizony a magyar átlag az olyan hogy olcsót keres, de jót.

Tehát alapjában véve sok apróságot csinálhatunk, de 130-150ezres fizetések mellett egy felnőtt is megszorulna ha valamiből jobbat venne.

2016. máj. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát Kérdező, ha Neked a jó élet kimerül a fagyizásban meg a fociban (amit egyébként mindenhol lehet), akkor örülök neki. Viszont nekem pl az is gond, hogy a gyerekem milyen iskolába fog járni, vagy lesz-e kórház, ahol gyógyuljon, ha beteg, vagy hogyan fog megélni a fizetéséből felnőttként. Vagy esetleg leshetem a monitoron őt skype szülőként, ahogy valahonnan külföldről bejelentkezik. Javaslom tégy egy körutat a kocsiddal Nógrádban, vagy Borsodban...
2016. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%

Főtéren mindenki fagyizik (egy gombóc kb. 180 Ft)... Meg ugyebár a hipermarketek előtti parkoló tele van (200 ezer Ft alatti használt) kocsikkal. Nagyon, de nagyon jó az élet! :D

Azért nem olyan jó napról napra élni, tologatni a csekkeket, hogy azért maradjon kajára, és egyéb fontos dologra. Szinte már tudom, melyik szolgáltató mennyi fizetési felszólítást számol fel, ha nem fizetem be időben. Van olyan hónap, amikor pizzát is tudok rendelni egy nap! Micsoda öröm!


Csakhogy konkrétumokat is mondjak:

3 gyermekes család havi nettó 250-290 ezer Ft-ot keres (összesen).

A rezsi (átl. 90 ezer), az utazás (mert ingázni kell, kb. 40 ezer), és a kölcsön (mert hirtelen nagy összegű kiadás jött képbe, 55 ezer Ft) összesen havi 185 ezer forintot kell költeni. A fennmaradó majd 100 ezerből kell gazdálkodni, egy főre egy napra 657 Ft-ot jelent ez.


Nem túl rózsás a helyzet ha valóban élni akar az ember, és nem pedig megélni.

2016. máj. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
41%

Igen, Magyarország a lehetséges világok legjobbika. Ennél egyszerűen nem is létezhetne jobb.

De csak 2010 óta, mert azelőtt maga volt a pokol!!!

2016. máj. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
56%

#11


Mit nyavalyogsz itt?

Miért nem mész fagyizni, hogy neked is minden remek legyen?

2016. máj. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
22%

25: Mert még hideg van ahhoz, hogy fagyizgassak. :3


18: Azért ennyire nem rossz az építő- és építészmérnökök sora. Nyilván aki a hatósághoz megy dolgozni, az keres 120 nettót és örüljön, de cserébe neki "a hétvége 5 napos". Ha pedig valaki kimegy építkezésre néhány éves tapasztalattal, ott nem meglepő a 2-300 ezres fizetés sem. Váltani kell, nincs mese.

2016. máj. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Aki itt mérnök, és vas megyei,az menjen az Opelba.. Megsúgom,a keresztapám ott vezérigazgató,de nem kapok tőle egy fillért sem,sőt, a hitelen kívül nem költenek semmit, mégis ottvan fent a polcon egy sor húszezres.
2016. máj. 17. 16:35
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
A te keresztapád Grzegorz Buchal? Az király :D
2016. máj. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nemúgy,vagyis, ő dirigál mindenkinek ott, Gotthárdon.
2016. máj. 18. 11:32
 30/31 anonim ***** válasza:
24%
Egy Troll vagy az Orbán bandából
2016. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!