Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért nevezik Magyaror...

Egyesek miért nevezik Magyarországot balkáni országnak?

Figyelt kérdés

Ha megnézzük földrajzilag akkor még Vajdaság sem tartozik a Balkánhoz:

[link]


Ha pedig nagyon-nagyon akarjuk erőltetni és kultúrálisan akarjuk nézni a dolgokat, (ahogy a vajdasági szerbek is csinálják) akkor esetlgeg még Szerbiát mint országok bele lehet sorolni és esetleg talán még Romániát.


De magyarországot akárhogy nézzük, sehogy sem kategorizálhatjuk a Balkánhoz.


Ennek az ordas hazugságnak a terjesztésével főként balliberális oldalon találkozok. (Mint minden másik Magyarországot mocskoló dologgal)



#Magyarország #földrajz #liberalizmus #Balkán #degradálás #földrajz egyes #lógás földrajzról
2016. máj. 21. 16:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Az a helyzet hogy sokszor ahogy az emberek viselkednek, arra mondják ezt azok akik felsőbbrendűek akarnak lenni.

A helyzetet úgy jellemezném ahogy Schimanski németországgal:


Itt a kelet, a jobb se_gg. A nyugat a bal se_gg. És mi itt középen, hát ....

mi vagyunk a se__gglyuk.

2016. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Talán a zipeprolok miatt tűnik olyan balkániasnak?
2016. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Mert a társadalmi lét bizonyos elemei (korrupció, baksis, hálapénz, borravaló, nepotizmus, urambátyámság stb.) kísértetiesen hasonló, mint a földrajzilag és politikailag is a balkánhoz tartozó térségben.
2016. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Alain Delon ***** válasza:
93%
Egy olyan országot, ahol megszokott, hogy a járdán ürülék van? Tényleg! Lehet, hogy a Balkánon nincs ilyen.
2016. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Gondolom az én kérdésem ihletett

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__781..


Ott is el lett mondva, hogy BALKÁNI, nem a Balkánban van. Ahogy a 3. és az 5. írja teljesen beleillünk ebbe, SŐT, példát vehetnénk mondjuk Szlovéniáról.


De azért te is megihlettél egy kérdésre, ha nem baj:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__781..

2016. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

# 2


A Zipeprol csak Görögországban kapható. Európa más részein (köztük Magyarországon is) már nagyon rég óta nem kapható. Egyedül Dél-Amerika és Ázsia egyes országaiban kapható. Dél-Koreában van a Zipeprol legnagyobb népszerűsége.


Mellesleg a hozzás hasonló személyeskedó bunkók miatt le is vettem már a nevem. Na most bunkóskodjatok!


# 3


Ezek az elemek mondjuk jelen vannak máshol is. Kelet-Európában máshol is vannak e téren súlyosabb helyzetek.

Ennyi erővel: Tarozzunk Oroszországhoz!


# 4


Ballib logika: Aki nincs velünk, az ellenünk!

Sajnálom is a hozzád hasonló gágogó ballibákat. Az egész világ számotokra csak szivárványban és narancsban létezik...


# 6


Igen, ez ihletett nagyobb részben. Ha balkáni akkor miért nem lehet a Balkánon?

Ha például azt mondom, hogy valami nyugat-európai ország, akkor lehet olyan, hogy nem Nyugat-Európában van?

2016. máj. 21. 16:53
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, hogy nem. Ha egy országra azt mondják, hogy nyugati életszínvonala van mondjuk, nem feltétlen nyugaton van. Közel-Keleten is rengeteg dúsgazdag ország van.
2016. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Én szélsőjobboldali vagyok és sokszor hívom észak-balkáninak, vagy kelet-ukrajnainak ezt a trágyadombot, leginkább az emberek és úgy általában a helyzet miatt. Ez nem földrajzi meghatározás, hanem inkább mentalitásbeli.
2016. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%

"Ballib logika: Aki nincs velünk, az ellenünk!

Sajnálom is a hozzád hasonló gágogó ballibákat. Az egész világ számotokra csak szivárványban és narancsban létezik... "


Ez a ballibezős hazaárulótsejtetős nyitásod után különösen vicces :-)


És amúgy igen. Balkáni mentalitás van az országban. Ironikusan, pont te vagy rá az egyik példa kérdező...

2016. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

# 9


"És amúgy igen. Balkáni mentalitás van az országban. Ironikusan, pont te vagy rá az egyik példa kérdező..."


Szerbiában nőttem fel. Úgyhogy én igenis tudom milyen az a balkáni mentalitás. Veletek ellentétben én nem csak otthon a pesti panelház foteljából ülve a halálafideszre.hu-n keresztül látom a világot.


Először is lássuk mi jellemzi a balkáni mentalitást.


Az emberek nyugodtak, nem idegeskednek olyan sokat. Ennek hátulütője, hogy nem is veszik komolyan a dolgokat, ha valami rosszul működik akkor nagy ívbe tesznek rá. Sokan olyanok mintha a "Jó van az úgy" elv szerint élnék életüket. Az emberek nagyon gyakran átmennek egymáshoz és leülnek egy kávéra, közben cigiznek és beszélgetnek. Tök jól meg vannak egymással. Jellemzően büszkék nemzeti identitásukra és ritán találkozni homoklobbista propagandákkal. Mint írtam az emberek elég barátságosak és sokszor jól ki lehet jönni velük. Nem szoktak áskálódni egymás ellen, inkább segítenek a másiknak. Sokan visszanosztalgiáznak a Tito korszakra, amikor még London és New York utcáin is Jugoszláviát reklámozták nyaralási uticélként. A főbb hátulütője ennek a mentalitásnak, hogy mindent nagy ívbe lesz*rnak. Amikor buszokkal utazok akkor az egyik hátuljában egy négyzetméteres pókháló volt fonva, és potyogtak a csavarok is néhol.

Az tud csak komolyabb pozícikba bekerülni akinek van "vezája" (kapcsolatai). Az egyetemekre is néhol csak vezéval vesznek fel valakit (meg mondjuk szinte mindenhova). A politikusok szinte mindent ellopnak. Nem ritka, hogy bizonyos maffiózók is élnek mint hal a vízben, mert van vezájuk a rendőrségen.

Óriási előnye a Balkánnak, hogy nincsen olyan hatalmas mértékű bürokrácia mint Magyarországon. Magyarországon ugyanis valahányszor el kell rendeznem valamit, én vagyok Banános Joe. A Balkánon ez miatt nem fáj a fejem.

az embrek inkább értik magukat balkáninak mint Európainak.

A balkáni laza mentalitásnak köszönhetően a szerbek kevésbé utáljákk a magyarokat mint mondjuk a szlovákok vagy románok.


A magyarországi mentalitás viszont a balkánihoz képest irigyebb és ott jobban áskálódnak egymás ellen az emberek. Ez részben a Kádári kornak köszönhető, ahol az volt beleprogramozva az emberekbe, hogy jelentsünk fel mindenkit. Ellenben a Tito rendszere közel sem volt ilyen destruktív. Magyarországon az emberek kevésbe nyíltak, gyakran kétszínűek. Sokszor elzárkóznak egymástól. Viszont Magyarország halad valamerre, ott az embereket érdekli az, hogy fejlődjön az ország, az emberek nem tesznek nagy ívbe a közügyekkel kapcsolatos dolgokra. Ha valami nem műküdik jól, akkor azt igenis orvosolni kell. A buszok is többnyire szalonképesek. Viszont sajnos a fővárosban és itt-ott megszaporodtak a homoklobbista propagandák és egyéb "a saját nemzetünk egy nagy nulla" tipusú eszmék. Az egyetemi jelentkézés is konkretizálva van, nem igen lehet mutyizni. Hiába sírnak az emberek, hogy a politikus barátkozással lehet csak valamire vinni, de azért igenis vannak Magyarországon sikeres emberek akik vagy nem értenek egyet a kormánnyal vagy nem is politizálnak. Hiába mondják, hogy "a fidesz mindent ellop" de azért akadnak komoly beruházások és létesítmények is.

Az embrerek műveltebbek és okosabbak a Balkánhoz képest.


Egy gazdagabb balkáni város panorámaképe:

[link]

Egy átlagos balkáni város, annyiban különbőzik, hogy ott sok befejezetlen és vakolatlan ház ékesíti a tájat.


Hogy jobban átérezzétek a balkáni hangulatot, itt van néhány zene (a balkáni zenék egyik fontos eleme a harmonika):

https://www.youtube.com/watch?v=LHCz6Cignqs


https://www.youtube.com/watch?v=8e5yutGlZQY

https://www.youtube.com/watch?v=KDSjzw_BOfc

(ez utóbbi százszorosan élvezhetőbb azoknak akik értik a szöveget)


Ismerem én mindkét mentalitást és rendszert.

De azért Magyarország nagyon messze van a "Balkántól".

2016. máj. 21. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!