Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszer csinálta? A rendsze...

A rendszer csinálta? A rendszer nem emberekből áll?

Figyelt kérdés
[link]

2016. máj. 27. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A diktatórikus rendszerekben a felelősséget mindig tovább lehet tolni valakire! Nem én hibáztam, rossz az utasítás vagy ha én nem teszem meg megtette volna más, vagy az örök klasszikus a parancsra tettem. A felelősség ilyenkor szétfolyik, és mikor már túl sok van belőle, akkor kikiáltanak valakit bűnösnek és azzal vitetik el a balhét. Pl. maga Rákosi is belebukott a végén a diktatúrájába.

A demokácia azért működik jobban a tekintetben, mert mindenkinek vállalnia kell a felelősséget valami módon a tetteiért.

2016. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A rendszer emberekből áll, de a rendszer az emberek felett áll. Mindannyian a valóság rabjai vagyunk. Ha va valóság sötét feltételeket diktál, mi azok szerint a feltételek szerint fogunk játszani. Sajnos ez a helyzet.
2016. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint előttem is írták: a rendszer az emberek felett áll.


Hiába akar egy ember szembe menni a rendszerrel, amíg a többi hűségesen szolgálja. Az emberek többsége félti a tyúkszaros életét és teljes joggal. Csak néhányan és igazán erős jellemmel és belső elhatározással képesek magukat feláldozni és mártírrá válni egy szebb, magasztosabb jövőért, ideáért.


"A demokrácia azért működik jobban a tekintetben, mert mindenkinek vállalnia kell a felelősséget valami módon a tetteiért."


Nem. Amit a diktatórikus rendszerben megfélemlítéssel, zsarolással és egyéb módon valósítanak meg, azt a demokráciában korrupcióval, jogi manőverekkel és egyéb módokon.

2016. máj. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rendszer valóban emberekből áll. Csakhogy közülük néhányan elkezdenek olyan szabályokat hozni, amely egyeseknek lehetőségeket, másoknak korlátokat jelent. Ezt fokozatosan csinálják.

A rendszer működésének az az elve, hogy egy cselekményt a rendszer nevében hajtanak végre, de mindig egy vagy kevés ember ellen. Az egy vagy kevés ember nem képes azzal szembeszállni, ellenvéleményt kialakítani, mert kevés hozzá az ereje a rendszer erejéhez képest. Ezért a rendszer tud egyre kegyetlenebb lenni. Kialakul egy olyan intézményrendszer, amelyben mindenütt csak részfeladatot hajtanak végre, függőségi viszonyok kusza hálózata jön létre, az egy konkrét cselekményt pedig mindig a rendszer nevében, néhány ember hajtja végre néhány ember ellen. És emiatt abban a konkrét cselekményben sem a cselekvő, sem az áldozat nem képes ellenszegülni, mert mindkettő úgy gondolja, többet veszíthet (a rendszer része ezt elhitetni).

Jól felépített rendszer lényege a megfelelő intézményhálózat. Azt több okból sem lehet kikezdeni, ezért a rendszer működik, és látszólag sose az egyén felelős. Pedig valójában igen. Mégpedig a kényelme, szűklátókörűsége, természetes élni akarása (jól élni akarása) lesz a gát, amely a jól felépített módszer egyes lépéseinek káros voltát nem engedi láttatni.

Ezért tudnak sokáig fennmaradni diktatúrák, ezért csak külső körülmények kedvező alakulása és egyidejű tömeges elégedetlenség, valamint alkalmas vezető megléte tud ilyen rendszert szétrombolni. Általában, ha a diktátor kiöregedik. És ezért igaz, hogy minél durvább egy rendszer, annál durvább a folytatás ellenkező értelemben.

2016. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!