Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogatja sok pénzzel a...

Miért támogatja sok pénzzel a kormány a gazdákat?

Figyelt kérdés
Ezt sokszor hallom a tévében, de nem tudom, hogy miért. Másokat miért nem támogat?
2008. szept. 25. 19:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
A kormány másokat,más ágazatokat is támogat csak lehet kevesebb szó esik róla.A gazdaság fellendítése pedig az egész ország érdeke.
2008. szept. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A gazdaság azzal lendül fel, hogy a gazdát támogatja?....Azt, akinek van pénze egy baromi nagy, akkora földterületre, hogy traktor kell a megműveléséhez és megteheti, hogy nem jár be dolgozni, hanem otthon gazdálkodik? és ezen kívül a földjénél és gépein kívül még van hol laknia is ..ez nekem gazdag ember hozzám képest, mert nekem egy panellakásra sincs pénzem, nemhogy lakásra és mellette földre, gépekre stb...ha a gazdagokat támogatja a kormány, akkor abban mi a fellendülés nekem és másoknak? Ez a kivételezett gazdálkodókan jó csak! Ha mást is támogat?....akkor engem, a kis embert, hogyan támogat? Vagy a gazdák nagy emberek és ők megérdemlik? És hulljon a férgese?
2008. szept. 26. 07:50
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

ez tudod hogy egy hülyeség amit írtál.


magyarország agrár ország lenne. mindig is jó teröfölddel rendelkezett, az éghajlat is jó a földmüveléshez. mivel szinte semmi nyersanyagot nem tudunk kibányászni az iparhoz, ezért az szinte szóba sem jöhetne.


szóval a lényeg az lenne hogy a parasztgazdálkodás normálisan folyjon, vagy is minél több mezögazdasági terméket állitsunk elö, és ne kelljen külföldröl megvásárolnunk, és akár külföldre eladhasunk.

csak hogy hiába támogatják a gazdákat mikor nem tudja a kis termékét eladni, mert behozzák a termékeket az olcsó multik külföldröl, így a magyar nem a magyar szölöt inkább az olaszt veszi meg, vagy a szlovák csirkét nem a magyart, mert az olcsobb.

2008. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hülyeség? Lehet, de még mindíg nem látom, hogy miért. Nem kötöszködésből. :O) Sztem mégiscsak azt támogatják, akinek volt pénze földet vásárolni. Oda megy a pénz, ahol van. És mivel engem nem támogatnak, így a fizetésemből, aminek jó része lakáshitel és lakávásárláshoz kellő önrészem biztosításához felvett személyhitelre megy, így a maradékból csak az olcsóbb dolgot tudom megvenni a boltban. :o( Így, hiába támogatják a gazdákat, boríthatnak. Bár, ha a lakáshitel támogatásnak minősül, akkor engem is támogat, csak nincs a kecóhiteteln semmilyen állami kedvezmény. :O( Nem értem még mindíg. :O)
2008. szept. 26. 10:31
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezővel. Kérdező: olvasd el az "Agrárjunkie elvonókúrán" című írást, neten megtalálod, most nincs időm belinkelni. Tetszeni fog!
2008. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Drága kérdező. Nem vagy tisztában alap dolgokkal. Tudod mit menj el vidékre, mert fogadok városi vagy és próbálj meg megélni kb 5 hektár földből a házadban és termeld meg ami kell. Majd rájössz a lényegre. Vagy tudod mit csak menj el egy kertes házba lakin és kertészkedj!!

(...)

2008. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

az öseim parasztok voltak. anyukám összes felmenöje gyüjtögette a földeket, állatokat tenyésztettek. generációrol generációra adták. mondhatni jómódu parasztok voltak.

aztán jött a háború elvitt szinte mindent nekik, de a földek megmaradtak, kevés pénzükön éppen kezdtek lábra állni, mikor be kellett szolgáltatni mindent az államnak, vitték a primás lovakat, a teheneket, az összes földet elvették, egy kis szölö maradt össz vissz. mindenki nevén csak egy ingatlan lehetett, és a nagyapám aki az egész életét a földön élte, minden tudása megvolt a földmüveléshez, berakták a tsz-be ahol egy olyan ember dirigált neki aki elötte a kocsma asztalig jutott csak.

aztán vége lett ennek a korszaknak és vissza igényelni a földeket. csak hogy azt müvelni is kell, de mivel elötte tulajdonod nem lehetett ezért semmivel nem lehet müvelni a földet. így aki gazdálkodásra adta a fejét újbol annak kell segítség hogy elinduljon, hogy müvelni tudja a földeket.


ez pl nyugatnémeteknél kicsit más, mert ott gépesítették a parasztok szép lassan, mivel nem vették el tölük amijük volt, így a paraszt az éves termésböl tudott venni egy kis traktort, ha jó termés volt egy nagyobbat, és tudtak gyüjtögetni.


és ahogy leírtam a mezögazdaság az egyetlen ami az országnak van, így azt kell támogatni, ami nem megy ne eröltesük, adjuk segítséget a parasztnak, hogy termelni tudjon és a kerék beinduljon.

2008. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

Azért támogatja sok pénzzel, mert sok választó kerül ki közülük, és nagyon tudnak sírni. Hol azért, hogy sok a termés, hol azért, hogy kevés. Ha süt a nap, az a baj, ha esik, akkor meg az.

De ugyanez van a távfűtéses lakásban élők támogatásával (Ők vannak a legtöbben, jó kis szavazótábor, támogassuk őket. Igaz, hogy egy fillérrel sem fizetnek többet, mint aki fával fűt, és nekik mégsem jár egy fillér sem), vagy a nyugdíjasok is ebbe a kategóriába tartoznak.

2008. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Azt hiszem értem, hogy ezt miért kérdezed!

Ha van valakinek egy pár hektár földje, azt támogatják, de ha mondjuk valaki kisiparos (pl. vízvezeték-szerelő,villanyszerelő stb.), azt azon kívül, hogy minden féle szabályokkal, adózással kapcsolatos és működéssel kapcsolatos bürokráciával ellehetetlenítik, azt mondják, hogy nem kötelező "vállalkozó"-nak lenni, menjen el gyárba dolgozni ha ez így nem tetszik!

Szerintem ha ez így van az iparosokkal akkor így lehetne a gazdákkal is! Nem kötelező gazdának lenni. Ami nem megy, nem kell erőltetni!

Ennek okán nem csak azok sírnak, akiknek esetleg szükségük lenne támogatásra hanem az összes, még a jól menő gazdálkodók is! Én olyan környéken élek ahol sok "menő" gazdálkodó van. Luxus terepjárókkal közlekednek hétköznap, amivel nem mennek le az aszfaltról, mert drága volt, de elvárják, hogy én a Suzukimmal(ami nekem is drága volt!)lemenjek a padkára, hogy ők elférjenek az aszfalton ha szembe jönnek! Vasárnapra templomba járni meg van Mercijük, Audijuk és hasonlók. Sírni azért tudnak, de nagyon!

2008. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A rendszerváltáskor sok (főleg idősebb) ember csak a földet akarta vissza kapni de abba nem gondolt bele, hogy mihez fog kezdeni vele. A TSZ-elnök és az agronómus inkább a gépeket vette meg(szinte ingyen), amelyik okosabb volt az vett (sok)földet is és gépeket is. Most meg sír mindenki, hogy nem lehet megélni a "földből". Aki gépeket vett az jól megél csak követi a "divatot", hogy sírni kell, mert az előnyös; ők az okosabbak. "Vissza kaptamaföldem" bácsika meg csak fizet a "traktortvettemokosvgyok" volt TSZ-elnök által foglalkoztatott "traktoristának", hogy szántsa fel a "visszakaptamföldemet". Van erre egy jó közmondás: Késő bánat, eb gondolat.
2008. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!