Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazók mit gondoltok ezekről...

Szavazók mit gondoltok ezekről a dolgokról? Mert én komolyan nem értem mi zajlik itt. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A legtöbb embert ha megkérdezed, azt mondja rohadtul nem érdekli a politika, mert agymosás. De mégse érzi azt , hogy jól lenne minden ahogy van Magyarországon. Akkor miért nem érdekli annyira se, hogy legalább szavazni elmenjen?? Ez az amit nem vesz be az agyam.

Aztán van olyan aki megkérdezel, ugyanerről, elmondja kire szavaz, de mire elkezdesz vele beszélgetni erről, rájössz, hogy lövése nincs a témáról. Random választott egy pártot, mert "az a szimpatikus...". Ezt egy létező beszélgetésemből idéztem. Fogalma nincs a párt programjáról, de még a valósan kialakuló helyzetekről se. Annyit tud , hogy ő jelenleg nem érzi jól magát ebben az országban, és ezért szavaz az Lmp-re. De most úgy őszintén , nem azt mondtam hogy az Lmp-vel van bajom, (nem tudhatjátok lehet én is Lmp-s vagyok,de lehet hogy nem. ;). De nem kéne valami kis ismeret ahhoz, hogy sejtse picikét kire kell szavazni? Vagy ahoz hogy válasszon a pártok közül?? Ezt se értem de tényleg, nekem ezek magasak.

Na meg azokat különösen szeretem akik vagy csak egy vagy max két pártban gondolkodik. A legtöbb e,ber vagy csak Jobbikra, vagy csak Fideszre asszociálódik. Fogalma nincs más pártokról, de még a létezésükről se. A Fideszeseken egyszerűen nincs napirendem. Ne értsétek félre, nem mint emberekkel van bajom velük. De az ahogy foggal körömmel "csak fidesz, csak a fidesz.." ettől kiütésem van. Igen, ilyen ismerősöm is van. Neki sincs lövése se a témáról , de a fidesz azt mondta úgyhogy biztos úgy is van kategória. Szerinte senkimás se alkalmas a kormányzásra. Csak épp megindokolni nem tudja, mert nulla ismrete hozzá. Ráadásképpen technikai dolgozó volt világ életében. Takarított, felmosott, stb stb. Mint ahogy most is. Nem keres szinte semmit. De ő mégis úgy érzi, jobban él mint bármikor. Szintén egy olyan szavazóképes személy akinek a választását nem veszi be az agyam. És csak ezt látom a Fideszesekben, hogy istenítik a fideszt még akkor is ha az már csak a kaját nem szedi ki a szánkból. A közpénzekből jókat buliznak , esznek isznak, egészségügyre tesznek, oktatásügyre is, a dolgozókéra pláne, de úgy imádják ahogy leírtam az előbb. Én ezt sose tudm megérteni.

Aztán vannak a Jobbikosok. Velük sincs bajom hangsúlyozom. De attól forog a gyomrom, ha nem választják, hanem istenítik a Jobbikot. Mert ő olyan hiteles, meg olyan profi, hogy nagyon. De programját a felük nem olvasta. Céljaikat abszolút nem ismeri. De mégis a legprofibbnak meg hitelesnek tartja. Ebből főleg a hiteles szó forgatja a gyomrom. Enyniből én is hiteles vagyok, mert még nem voltam kormányon, nem volt lehetőségem sikkasztani, meg egyebek. Hagyjuk már... a becsület lovagjai....hogyne. Majd ők nem lopnak. Mese, de a jobbikos beveszi, sőt, elhiteti magával gond nélkül. Mivel érte el ezt a Jobbik? Pusztán a cigányozással, meg zsidózással? Én mást nem látok ebben. Cigányozik , zsidózik, és van aki rögtön "fú de profi párt ez..". Nem érdekli, nem is tud semmit a poltikáról, csak tetszik neki, az ahogy valaki mutogat kisebbégre. Én ezt se értem meg. Ennyire fontos a cigánykérdés? Semmi másért nem mennénk el választani? Mert én tényleg azt látom, a Jobbikos szavazók jórésze csak emiatt szavaz egyáltalán. Ti mit gondoltok?

Másrészt én nem értem, miért nem lehet egy kissebb támogatottságú pártot felemelni? Vannak a kis pártok közt hozzá értő pártok, amik bármelyik jó lenne kormányon, de fel sem merül a legtöbb emberben. Nem i ismerik többen. Cak a Jobbik vagy Fidesz. Mire jó ez? Lehet, hogyha már lett volna váltás, és nem a Jobbikra, hanem egy kispártra váltottunk volna már az egekben lennénk. Mert annyival kevesebbet lopnának az ORRUNK ELŐL hogy legalább az állami jövedelem magasfokát nem a haverok közt osztanák szét, meg stadionokra, hanem valamire haználnák is. De a szavazók ezt nem értik. A Fideszesek pláne. Lemond a jvulásról, mert fogalma nins semmiről. Szerintetek? Mit tudtok erről mondani?

Segítetek? :D



2016. jún. 2. 10:38
 1/7 Molyember ***** válasza:
A politikai nézet a valláshoz hasonló lelki alkat kérdése, semmi köze az észérvekhez. Ha lenne, nem működne a demagógia, és még talán a Fidesz is ki merne állni egy nyílt vitára valamelyik ellenzékkel. De nem, és ez egyik szavazóját sem zavarja. Én is ismerek vérfideszes embert, neki az a véleménye, hogy nem érdekli a rengeteg lopás, mutyi, stb., akkor is a Fideszre szavaz, mert az a Fidesz. De ugyanez igaz az összes többi párt szavazójára. Nem szabad értelmet keresni benne, politikáról csak akkor érdemes vitázni, ha tudod, hogy az egész csak vicc. Esetleg hülyét csinálhatsz a kevésbé kedves ismerőseidből, de meggyőzni úgyse fogod. Ők hívők.
2016. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Jó, elmegy szavazni. Kire szavazzon? Esetleg az agybeteg libsikre, vagy az agybeteg Jobbikra, esetleg a tejbetök LMP-re vagy valami nevenincs mikropártra, aminek már megint nincs értelme?


Az emberek egyszerűen már belefásultak az egészbe és ezért mondják, hogy nem érdekli őket a politika. Persze, közben érdekli őket, de annyira reménytelennek tartják a helyzetet és tehetetlennek érzik magukat, hogy keserűségükben azt mondják, hogy őket nem is érdekli a dolog.

2016. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó , ez világos, belefáradtak az egészbe. Na de ennyire? Vagy azt mondja, hogy felelsleges szavazni ,vagy azt mondja, hogy én a saját választottamnál kitartok, mégha gőzöm sincs róla. Nem érdekli a problémák, nem érdekli semmi. Nem tarja fontosnak, pedig az. Meghatározza az életünket. Én ezért mondom, hogy többet kéne foglalkozni ezzel , és többet kéne gondolkodni kire szavazok, és igenis elmenni szavazni. Mert ez amit így leírtam ez egy. És ez nem állapot.
2016. jún. 2. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó, menj el szavazni.


[link]

2016. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Na meg azokat különösen szeretem akik vagy csak egy vagy max két pártban gondolkodik"


Márpedig pontosan ez a helyzet.

Névileg lehet, hogy van 10+ párt, azonban, ha a fideszre szavaz a 40%, a jobbikra a 30%, a DK-ra 20%, akkor én sokra megyek azzal, ha mondjuk a kisgazdákra szavazok. Ilyen helyzetben, ha nem tetszik a jelenlegi kormány, akkor csak úgy van esélyem, hogyha beállok valamelyik sereghajtó mögé.

2016. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké beállni valami sereghajtó mögé rendben van. Na de a természetes az lenne, hogy az egyszerű emberek mint szavazók, rá kellene jönni arra, hogy ki és mi , és miért kell az egy ország vezetéséhez. De ma pont ez megy, hogy "nem, nem érdekel az egész, nekem bejön az, hogy valaki mutogat a cigányokra mer én azt utálom, ezért rászaazok, nem érdekel mennyire képmutató, és nem elég hozzá értő". Ebből kifolyólag ma mind a kormánypárt mind a legerősebb ellenzéki párt a lakosság érdektelensége miatt egy egy alkalmatlan párt. Miért van az hogy amelyik nem kissebbség vagy baloldal vagy mittudomén mi ellen lázító párt, az jóformán be se kerül abba a rohadt parlamentbe? Ez a problémám. Nem halad sehova ez az ország és ha ez amit leírtam így mara meg ahogy , addig nem is fog. Értitek?:)
2016. jún. 2. 16:09
 7/7 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Fogalma nincs a párt programjáról"

- Ettől mindig a fejemet fogom. Újra és újra beleütközöm ebbe, mintha egy program _bármiben_ kötelezne egy pártot. Mintha ez szankcionálható vállalás lenne.

Mintha eskütétellel érne fel. Igaz, az eskü sem köt semmiben, ahogyan az látható.


Ráadásul a programígéretek legjava abban a hibában szenved, hogy a mit, és nem a hogyan kérdését boncolgatja. Rendbetenni ezt, felemelni azt, viszont hogy milyen felépített(!) struktúra kötődne hozzá, az programokból nem derül ki, csak általánosságban megfogalmazott gondolatok. Inkább értékvállalások ezek, mint átgondolt kormányzási tervezetek - ezt le sem lehetne írni annyi oldalban, ráadásul valós képük a tényleges lehetőségről csak akkortól lenne, ha "belekerülnének", addig kívülállóként nem látják át, emellett sok probléma kormányzás közben kerülne elő, mindennapi ügyek is.


Én a saját képviseletemet nem a választások hajrájában keresem, hanem a két választás között eltelő négy évben az adott esetekről megfogalmazott eltérő vélemények alapján - több ilyet megfigyelve, melyikben találom meg jobban önmagamat.

Ez sem törésbiztos védelem, hiszen a kimondott vélemények politikai megfontolások szerint is formálódnak. De mégis jobb alap.

Az sem érdekel, ha valaki politikai megfelelési kényszerből képviseli a felfogásomat - lássuk be, nincs olyan bővelkedés a jobbnál jobb politikai szereplőkben -, elég, ha csak azért teszi, hogy a támogatásomat elnyerje, a végkimenetel szempontjából ugyanaz az eredmény. Hiába lenne kívánatos egy tisztán elfogadható párt, egyébként.


"A legtöbb e,ber vagy csak Jobbikra, vagy csak Fideszre asszociálódik. Fogalma nincs más pártokról, de még a létezésükről se."

- Ezzel az a probléma, hogy hiába alakul KATI és MOMA, ha ezek jó eséllyel nem tudnak annyi támogatást a hátuk mögé gereblyézni, hogy szerepeljenek a szavazólistán, akkor pedig meg vagy lőve, csak aszerint tudsz ikszelni, ami a lapon van.


"Neki sincs lövése se a témáról , de a fidesz azt mondta úgyhogy biztos úgy is van kategória."

- Ez BÁRMELYIK pártpreferencia mellett általános jelenség. A buszmegállóban hallottam két személy "politikai eszmecseréjét", akik fejből visszamondták egymásnak az aznapi lapok fedőoldalát.


"Ennyire fontos a cigánykérdés? Semmi másért nem mennénk el választani? Mert én tényleg azt látom, a Jobbikos szavazók jórésze csak emiatt szavaz egyáltalán. Ti mit gondoltok?"

- Igen, távolról nem átlátható, de Kelet-Magyarországon, ahol ez az ember napi életében jelenlévő, állandó stresszforrás, ennyire hangsúlyos. Ha naponta szembetalálkoznál vele, számodra is áthelyeződne a kereszt súlypontja, és másképpen vinnéd a hátadon.


"Másrészt én nem értem, miért nem lehet egy kissebb támogatottságú pártot felemelni? Vannak a kis pártok közt hozzá értő pártok, amik bármelyik jó lenne kormányon, de fel sem merül a legtöbb emberben."

- Lásd fentebb. Emellett a kormányzás nem olyan ám, hogy én most beülök, és jól megszakértem. Olyan jogi, gazdasági felkészültséget kíván meg minden munkanapon, amit nem biztos, hogy egy nagy lelkesedéssel, frissen belecsöppenő ember kiáll.


"Ebből kifolyólag ma mind a kormánypárt mind a legerősebb ellenzéki párt a lakosság érdektelensége miatt egy egy alkalmatlan párt."

- Ugyanabba esel, mint amit kifogásolsz. Mi alapján hirdetsz ítéletet alkalmasság, és alkalmatlanság terén?

Az egész írás egyébként nagyon hárító, célzott, pedig általánosságban is megfogalmazható lenne.


"az jóformán be se kerül abba a rohadt parlamentbe?"

- Khm-khm. A jelzők...!

2016. jún. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!