Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szjg! Mit gondoltok ezekről a...

Szjg! Mit gondoltok ezekről a dolgokról?

Figyelt kérdés

Kinga jelleme.

Kedvenc karakterem,ellenben ez a megnyilvánulás, illetve ennek hiánya azért érdekes. Szóval,nemes dolog segíteni a rászorulókon,valamint jótékonykodni,ám mikor Karcsin segíthetett volna,valahogy nem jött elő az aktivista énje. Igen,Zsolti a volt párja,és a legjobb barátja,viszont annyit megtehetett volna,hogy szól néhány szót a srácért.


Továbbá,ha mondjuk valaki pl gengszter rap-et (Vagy akármi mást) hallgat,akkor az már nyomi a Szent Johannában? Gondolok itt arra a szituációra,mikor Gáborék tesznek be saját zenét a stúdióban,erre mindenki oltja őket… Vagy Reni és a Beatles is szolgálhat példaként.


Végül,de nem utolsó sorban,az intézmény.

Nekünk is voltak lazább óráink,ahol lehetett enni, de azért olyat, hogy tanítás közben számítógépezni (Itt most nem az informatika órára gondolok),meg telefonálni(!),amiért még intőt sem kapnak. Néhol olybá tűnt,a diákok kissé túl sokat engednek meg maguknak. Nem beszélve a Máday-s dolgokról,amik elismerem viccesek voltak,de hát na…


Nem hibaként rovom fel a fent említetteket,csak volt egy eszmefuttatásom ezekről a dolgokról.

Egyébiránt,amire kitalálták a sorozatot,arra tökéletesen alkalmas.

Előre bocsájtom,lehet,felfújom ezeket a dolgokat,de kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2015. nov. 27. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem volt túl reális a sorozat, ha szabad finoman fogalmaznom.

Kinga csak azért "jótékonykodott", hogy közben legálisan támadhasson másokra, üvölthesse le a fejüket, pl. egy srácról le akarta rángatni a kabátját. Nem az a fajta, aki a földön fekvőbe belerúg, hanem aki páros lábbal ugrál rajta. Karcsi kitűnő példa erre, eszébe se jutott segíteni neki, sőt, még le is tolta azt, aki ezt felhánytorgatta neki.


Megjegyzem a suliban a pop-ot is csak a selejt hallgatta, mivel az írónő nem szereti, ezért pozitív karakter sem szerethette.

2015. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod! :)


Azon csodálkoztam,hogy senki sem szállt vele komolyabb vitába,Reni is csak ilyen tessék-lássék veszekedéseket rendezett vele.


Az,hogy nem reális,egyáltalán nem lenne baj,de akkor ne legyen az az egyik mottója,hogy "Ez veled is megtörténhet".

2015. nov. 27. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szar irományoknak van szükségük szlogenre vagy mottóra. A jók magukért beszélnek.
2015. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van benne valami,bár nem mondanám a sorozatra,hogy szar. Ahogy a kérdésben írtam,amire ki lett találva,azt teljesíti:

Fúj egy rózsaszínű buborékot,benne egy gumicukor világgal. Addig nincs semmi baj,míg ki nem merészkedsz a határra,és át nem nézel a hártyán.

2015. nov. 27. 21:46
 5/12 anonim válasza:
54%
Felfújod a dolgokat!
2015. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a Szent Johanna Gimi, mint tiniregény önmagában nagyon jó, nekem is nagyon tetszett, amikor olvastam, de a szlogenje ellenére nem túl sok valóságalapja van. Főleg amiatt, amit itt utolsónak írtál. Meg mondjuk tényleg elég szemtelenek benne a diákok a tanárokkal. Minket a suliból feleennyiért rég kicsaptak volna. De szórakoztató regénynek nagyon jó, csak az a baj, hogy sok kislány elhihet, hogy a gimi tényleg ilyen.

Mondjuk őszintén nekem az az egy része nagy

2015. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nem tetszett, hogy Gábort csak azért, mert csendes volt olyan tanár, aki azt sem tudta, hogy ki meg senkinek nem tűnt föl, amikor hiányzott.

(Bocsi, hogy kettőbe írtam, valamiért elküldte előbb a gép!)

2015. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez meg a másik,hogy nehogy már ne vegyen észre egy diákot a tanár… Értem én,hogy ez a szituáció poénforrásként hivatott működni,de ugyan már…


Meg kicsit visszatérve,ha a "menőség" kategóriában a zenével kapcsolatos dolgokat vesszük górcső alá, akkor elég kiábrándító,hogy ha pl én nem szeretem a Korn-t,mert nem az én műfajom,akkor már lúzer vagyok… Ennyi erővel én pedig állíthatnám azt, hogy egy Ice Cube – Gangsta Rap Made Me Do it menőbb,de ez sehova sem vezető vitát eredményezne,mivel a „menő” szubjektív dolog.


Persze,amire a regény hivatott,azt ellátja. Jó a humora,a poénok ülnek, nem kell rajta gondolkodni. Próbál is tanítani valamit (Pl a rasszizmus rossz dolog,összetartás),csak az a szépséghiba,hogy közben a mindennapokban megvannak az előítéletek. Ilyen pl a zene dolog,vagy az,hogy az A-sok rosszak.Ugye,mikor Reniék szörnyülködnek,hogy Kinga húga A-s lett.Abba nem gondolnak bele,hogy az az "A" már nem a rivális

osztály,hanem egy új...

Szóval,lapul egy csipetnyi álszentség is itt.

2015. dec. 1. 14:50
 9/12 anonim válasza:
Nagyon jó dolgokat írtál le,már nekem is számtalanszor eszembe jutott az,h pl. egy osztályfőnök hogy nem tud semmit sem csinálni egy ilyen osztállyal? +
2015. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen,az osztályfőnök... Lehetett volna erősebb kezű a közösséggel szemben... Oké,nekünk is volt lazább óránk,ahol ehettünk,nem szóltak a (halk) beszélgetésért,stb... De,az alapfegyelem megvolt. Tudtuk,hogy rendes tanár,és pont ezért nem akartunk határokat feszegetni.
2015. dec. 22. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!