Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi cigányok hány...

A magyarországi cigányok hány százalékának a lovári/beás az anyanyelve?

Figyelt kérdés

Hányan tudják még az őseik nyelvét?

Sok cigánynak az anyanyelve a cigány nyelv, vagy elenyészően kevésnek? Mi a tendencia?



2016. jún. 9. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Magyarul sem beszélnek, nemhogy két nyelven
2016. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Sok cigánynak az anyanyelve a cigány nyelv"

Annyian sincsenek, hogy egy csuklós buszt megtöltsenek. Attól még, hogy a legtöbb cigány ismer egy-két cigány kifejezést, még nem azt jelenti, hogy képes folytonosan és helyesen beszélni a nyelvet, a cigányoknak a cigány nyelv olyan, mint az olaszoknak a latin, vagyis ismerős, de távolról se a sajátjuk.

2016. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dolgoztam közmunkát Szegeden, elég sok kettős anyanyelvű roma munkatársam volt. Ha nem akarták, hogy mások értsék őket, egyszerűen a cigányra váltottak. Tehát hülyeség, hogy egy csuklósbuszt sem töltenének meg.
2016. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25
2016. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet mérni, hiszen a cigányok számát sem lehet mérni.

A vőlegényem félig cigány és annak ellenére, hogy az apja utálja őket (az anyja sem látogathatta soha), megtanította őt cigányul, ő pedig engem. A vicc az volt, amikor jöttünk haza a vonattal, és mögöttünk egy cigány srác és lány éppen ismerkedtek (az a tipikus árus-kéregető fajták). A srác leszólította a lányt, beszélgettek, majd a portékájukra terelődött a szó, ki mit árul, mennyiért stb. Elkezdtek a terjesztőjükről, vagy miről beszélni, aki lopja ezeket a dolgokat, ők pedig tőle veszik. Amikor erre terelődött a szó, automaikusan átváltottak a cigány nyelvre.

Képtelen voltam szó nélkül hagyni a dolgot és elbeszélgetve velük, megtudtam, hogy nagyon kevesen beszélik már csak a nyelvüket és nagyon meglepődtek, hogy én, nem-cigányként megértettem őket.

Tehát erősen eltűnőben van ez a nyelv, főleg azok köében, akik az anyanyelvükként használják.

2016. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!