Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi munkáltatók...

A magyarországi munkáltatók miért ilyen irreális béreket fizetnek?

Figyelt kérdés

Még a multicégek is.


Évek óta Ausztriában dolgozom, de sokszor elegem van már abból, hogy korán kell kelni és napi 160 kilométert levezetni.

Kiköltözni nem akarok, egyrészt azért mert itt a család, másrészt, többe kerülne az albérlet, mint az üzemanyag.

Dolgoztam Magyarországon is, másfél évet pályakezdőként,a fizetésem nettó 120 ezer volt.

Akkor mondtam, hogy elég, raktam német nyelvvizsgát, szakmait is és kimentem.A második helyre fel is vettek.Adminisztrátorként kezdtem, aztán kicsit feljebb jutottam.De, így sem vagyok középvezető vagy hasonló.

Itt keresek 2100 eurót.


Szóval, sokszor megelégelem az ingázást,két hete jelentkeztem, itt egy közeli multicéghez.A környéken azt mondják "jól fizet".

Értelemszerűen, nem várok el 2100 eurós fizetést, nem élek álomvilágban.

Be is hívtak, el is voltak ájulva az osztrák munkatapasztalattól.


A bérigénynél kezdődtek a bajok.

Én nettó 300 ezer forintot mondtam.Ők közölték, nem tudnak ennyit fizetni, ez középvezetői szint.210 ezret tudtak volna.


Azért, az életszínvonalamból annyira nem akarok leadni, ezért a nettó 300 az alap.


A 200 ezres fizetés jó, ha nem valaki nem lakik albiban és nincs hitele.


Nekem meg van egy menyasszonyom, szeretnénk építkezni, családot alapítani.


Ő is kint dolgozik és hasonló véleményen van, mint én.

Dolgozna itthon is, csak nem annyiért, amit fizetnek.


Kiköltözni nem szeretnénk, szeretjük ezt az országot, pár dolgot leszámítva.

Meg, én annyira nem szeretem az osztrákok természetét, munkahelyen is, valami rájuk jön és még az élő fába is belekötnek.



2016. jún. 12. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te döntesz. Vagy kinn élsz és vállalod az ezzel járó egyéb dolgokat is, vagy hazamész, és akkor a kevesebb bért. Nincs olyan hogy teljesen jól járj, ha ilyen kis lelkis vagy. Én döntöttem, teljesen egy másik ország mellett köteleztem el magam, ez az otthon is vagyok, meg külföldön is, az csak a döntésképtelen embereknek való szerintem. Középvezetőként tudnod kellene megfelelően dönteni.
2016. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt mert megtehetik, másrészt meg sokat adóznak, így a bruttóból nem jut elég az alkalmazottnak.
2016. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Baluba ***** válasza:
100%

Irreális? Mihez viszonyítva? A munkavállalók igényéhez viszonyítva igenis reális, ugyanis lesz, aki vállalja 210-ért. Ha senki nem vállalná annyiért, akkor lenne irreális, és kénytelenek lennének megadni neked, vagy másnak a 300-at.

Ez történt a tanárok bérével pár éve: annyira alacsony lett, hogy nem volt elég tanár, így kénytelenek voltak megemelni. Tehát ez nem csak elméletben, de gyakorlatban is működik.

2016. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem irreális, ennyi a fizetés Magyarországon. Neked vannak irreális elvárásaid :)
2016. jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4


Vagy éppen a magyarok többségének vannak irreálisan alacsony igényei?

2016. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Neked vannak irreális elvárásaid :)"


Magyarországi munkáltatónál annyi a bérigényem, mint Ausztriában a takarítóknak...

Semmilyen irreális nincs ebben.


Ahogy írtam, a havi nettó 210 ezer nagyon jó, hogyha nincs hiteled és nem albérletben laksz, úgy kényelmesen éldegélhetsz belőle.


Manapság hitel nélkül nem tudsz házat venni, vagy új autót.

Maximum akkor, ha több, mint egy milliót keresel havonta.


De, az ilyen fizetés még Ausztriában sem gyakori.

2016. jún. 12. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
210 000ft magyarországon kevés???????? 70 000ft a minimálbére miröl beszélsz :D. nem értelek kint dolgoztok mindketten gondolom német már perfekt. miért nem lehet kiköltözni? ott is lehet házat épiteni szülni van iskola ovoda???.... itt sok jövöt ne remélj az elkövetkezendö évekbe mert hogy jobb nem lesz abba biztos lehetsz. ilyen tapasztalatokkal nagy ostobaságot csinálsz ha viszajössz.
2016. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
persze kint teljesen sosem fogod magad othon érezni. de itthon meg téged néznek semmibe. maholnap nem fognak ellátni a kórházba. a gyereked nézd meg kik között fog felnöni iskolába járni. elözö voltam.
2016. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8#


A kórházi ellátással nincs bajom, ugyanis csak magánrendelésekre járok.

Illetve, ha bármi műtét kell, azt is magánúton.

Nem függök a TB-től.


A gyerekeimnek meg teljesen jó lesz egy magyar iskola.Amit kell, azt úgysem az oktatási rendszer keretein belül fogja megtanulni, hanem külön.

De, lehet magániskolába iratom majd.

2016. jún. 12. 20:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
210 Magyarországon sem középvezetői szint egy multinál, főleg nem Budapesten vagy a nyugati határszélen. Mert ok, hogy én informatikusként sima beosztottként ennél jóval többet keresek, de öcsém egy multinál, vidéken középvezető alatti szinten is közel dupláját keresi. Az Audinál az összeszerelők közel ennyit keresnek, szlovák autógyárakban ennél picivel többet.
2016. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!