Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem jár segély annak...

Miért nem jár segély annak aki rászoruló? Hagyják az ember éhezni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, és rengeteget betegeskedem, olyan betegségek, amivel nehéz most dolgozni, 4éve vizsgálnak. Munkám tehát nincs, és elmentem a munkaügyibe,ahol azt mondták, hogy csak 1 év után jár. (munka párti vagyok, de nagyon nehéz most a helyzetem)


Kérdem én: addig az ember éhen hal? A Fidesz érzéketlen módon lecsökkentette a segélyt 22800ft-ra, az Mszp alatt 28 ezer körül volt!


A másik, hogy ha találnak közmunkát, akkor ha nem vállalom el, ugrik a segély, és ráadásul még nekem kell a nulla jövedelmemből fizetnem a tb-t, ami lehetetlen.


Hogy lehet ilyen érzéketlen világban élnünk? Mi a teendő?

A Fidesz oké, hogy munkát akar adni, de 28 ezer sem elég semmire, akkor a 22-bőlhogyan lehet akár csak rövid ideig megélni?



2016. jún. 15. 20:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

"de ha kérnének az állam akkor SEM segítene."

elnézést, kihagytam a SEM -et

2016. jún. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Mivel nem tudod milyen betegségeim vannak, és ezáltal milyenek a korlátaim, így általánosítani, hogy simán munka és egy szakma (van szakmám) azért eléggé hamis!


Vannak szervi, közérzeti és egyéb más betegségek. Most egy mozgássérült valószínűleg nem fog futni, aki meg lázasság közérzettel és levertséggel éli az életét, annak meg nehéz még felkelni is.

2016. jún. 16. 12:33
 23/23 anonim ***** válasza:
Elöző rendszerbe màr rég talàlt volna neked àllàst az àllam. Ahol én dolgozok szomszédban rokkantak kinder belsőt raknak össze, munka tàrsam felesége szellemi fogyatékosokkal dolgozik dìsztàrgyat készìtenek exportra. Van hogy 10%àt csinàljàk meg a munkànak van hogy 200%ot bepörögnek. Mind 2ha màr bemegy egy hónapban 10szer a munkahelyére többet kap mint te segélyt. Az is érsekes szìvbeteg msgas vérnyomàsos stb beteg nyugdìjasok kapàlgatnak tyúkot tartanak falun... Nem azon agyalnak felkelljenek e vagy nem...Ha meg ennyire beteg vagy csak szàzalékoltasd le magad felül lehet azt vizsgàltani idővel. A bibilia is megìrja "Aki nem akar dolgozni ne is egyék" Okes hogy te akarsz de nem csak szóban kell akarni hanem tenni is érte. Magyarorszàgon munkaerőhiàny kezd lenni
2016. júl. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!