Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem jár segély annak...

Miért nem jár segély annak aki rászoruló? Hagyják az ember éhezni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, és rengeteget betegeskedem, olyan betegségek, amivel nehéz most dolgozni, 4éve vizsgálnak. Munkám tehát nincs, és elmentem a munkaügyibe,ahol azt mondták, hogy csak 1 év után jár. (munka párti vagyok, de nagyon nehéz most a helyzetem)


Kérdem én: addig az ember éhen hal? A Fidesz érzéketlen módon lecsökkentette a segélyt 22800ft-ra, az Mszp alatt 28 ezer körül volt!


A másik, hogy ha találnak közmunkát, akkor ha nem vállalom el, ugrik a segély, és ráadásul még nekem kell a nulla jövedelmemből fizetnem a tb-t, ami lehetetlen.


Hogy lehet ilyen érzéketlen világban élnünk? Mi a teendő?

A Fidesz oké, hogy munkát akar adni, de 28 ezer sem elég semmire, akkor a 22-bőlhogyan lehet akár csak rövid ideig megélni?



2016. jún. 15. 20:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Segély összegét ki termeli ki neked?
2016. jún. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A kérdésekre várnék szíves választ. köszönöm.


Egyébként a dolgozó emberek termelik ki, akik egészségesek, de egy normális államnak, mint nyugaton gondoskodni kéne a dolgozni akaró, de beteg emberekről, ahogyan a szocik alatt tették, ahol nem rúgták ki a rokkantakat, nem a tehetőseket támogatták,és nem a szegénytől vették el a pénzt.



Egy lassan kiábándult Fideszes voltam.

2016. jún. 15. 21:11
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Igazából ez egy élhetetlen ország, és ez így is marad. Itt az mindenki dolga hogy dolgozzon hétfőtől szombatig, lófing pénzért, se szabadidő se pénz, se család. Tisztelet a kevés kivételnek.
2016. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%

""elmentem a munkaügyibe,ahol azt mondták, hogy csak 1 év után jár""



Kedves kérdező!


Ha már hazudozol és butaságokat találsz ki legalább úgy tedd, hogy hihető legyen!!!



A segély akkor jár ha az adott évben legalább 30 napot igazoltan dolgozott az illető.


Az az - évente "csak" 30 napot kell ledolgozni és utána jár a segély és nem egy évet.

2016. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A flegma vádaskodásnak semmi értelme, nem hazudtam. Még nem kaptam segélyt, a 30napról tudok, de mivel nem volt munkám 1 évig kellett járnom pecsételtetni. Hol a hazugság?
2016. jún. 15. 21:22
 6/23 A kérdező kommentje:

1 évig jártam pecsételtetni, most telt le az egy év, segélyt még nem kaptam, sem az elmúlt 1 évben, amíg pecsételtetni jártam...


Ha betegen kapok közmunkát, és elutasítom,akkor úgy tudom megszűnik a segély és nekem kell a semmi jövedelmemből,havonta fizetnem a tb-t ?!

2016. jún. 15. 21:24
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Hát azt nem tudom a szocik alatt mi volt de az se igaz hogy nem törődnének a rokkantakkal betegekkel. Ahol én dolgozom jópár csökkent munkaképességű dolgozik és nincs jelentősége milyen munkát végez akkor is alkalmazzák mert az állam támogatja ezért a céget. És szomorú de ha valaki lebetegszik és vizsgálatokra jár míg le nem százalékolják nem kap külön segélyt gyanítom máshol se nem csak nálunk.
2016. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszönöm az értelmes és kedves válaszod. Munkaügyibe azt monták a betegségeimre, hogy százalékoltassam le magam, de ezt nem akartam, vizsgálnak, megszeretnék gyógyulni, és DOLGOZNI SZERETNÉK!

2016. jún. 15. 21:28
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Az anyukám úgy nem kap ellátást, hogy lehúzott 40 év körüli időt és rákos.
2016. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, remélem és szívből kívánom, hogy gyógyulj meg édesanyád!
2016. jún. 15. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!