Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akiket nem vesznek egy...

Azok akiket nem vesznek egy munkahelyre se, nem lehet hogy magukban kellene keresniük a problémát, mintsem kifogásokat gyártani?

Figyelt kérdés

Több helyen is láttam már, hogy vagy az érintett vagy rokona írogatja hogy milyen hülyeség az hogy xy végzettséggel el lehet helyezkedni, mert hogy ő/gyereke se talál munkát, csak azért mert protekció, gyíkemberek, stb... Az eszükbe se jut hogy bennük van a hiba?

Felhoznám a saját szakmámat példának. Én szoftverfejlesztő vagyok, nekünk kb az egyik legkönnyebb elhelyezkedni itthon. Ennek ellenére már láttam nem egy helyen hogy valaki hisztizik, hogy hát nem is lehet munkát találni. Felmerül a kérdés, hogy lehet a végzettsége csak egy okj ami annyit is ér, vagy nem is ért semmihez. Pedig ott váltig állítják hogy nagyon okos.

Korábban másokkal is megvitattuk ezt a témát és igazából az előfordul, hogy nem eszik fel az embert az első 1-2-3 helyre. DE hamár a 10. helyről is elutasítják akkor lehet magában kellene keresnie a problémát, de ennek ellenére még mindig a cégek a szemetek. Egyetem mellet mikor a szakmámban kerestem munkát nekem is a 3. cégnél sikerült, nem is voltam a legjobbak között ez tény. (mondjuk azzal a céggel jártam a legjobban) Bár jobban belegondolva azért valamivel az átlag felett voltam, ha a többi volt szaktársamat nézem meg. Most 1 év tapasztalattal, ah váltani akartam nem volta nagy bajban, az első helyre is felvettek.


2016. jún. 26. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul mindkettő.

Mert van, hogy az ember túlértékeli magát, ekkor kiderül, hogy mégsem olyan jó; van, hogy alulértékeli, és nem jelentkezik, vagy túl bizonytalan; és bizony van, hogy már megvan a hely a családtagnak, de meg kell hirdetni az állást.

2016. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek, bár a lakóhely is meghatározó. Sok vidéki településen gyakran hiába igyekszik valaki munkát találni. Nincs ipar, nincsenek munkahelyek. Ilyenkor bele kell törődni, hogy el kell költözni, vagy be kell járni egy nagyobb városba. Vagy saját vállalkozásba kezdeni, de erre nem mindenki képes.
2016. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Van benne valami.

Attól függ, hogy kinek mennyire reálisak az elvárásai. Szerintem olyan munkát, amihez nem kell különösebb vagy semmi képzettség, szinte mindig lehet találni. Csak hát sokan a képességeiknél jobb pozícióra és magasabb fizetésre vágynak.

Persze vannak olyan települések, kis falvak főként, ahol tényleg nincs lehetőség, de akkor nyilván nem ott kell próbálkozni, hanem a környező városokban.

Az embernek sokszor a saját egóját kell legyőzni.

2016. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A 3-al egy kicsit vitatkoznék. Amelyik munkához nem kell semmi végzettség, az kapósabb, nagyon sok olyan ember van, aki nem ért semmihez. Pl. az olyan álláskereső, aki érettségivel valamilyen adminisztratív munkát nem talál vidéken, szerintem tipikus és nem is igen fog ma már ismerettség, vagy nagyon jó, fiatalos külső nélkül.

Ellenben aki konkrét szakmával, diplomával rendelkezik, az célirányosabban kereshet, és talán őt is keresik már valahol. Az mégiscsak ért valamihez, meg tud oldani egy feladatot, problémát, és önállóan, nem pedig csak utasításra és folyamatos irányításra vár.

2016. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, sokan valóban tehetnek arról ahol tartanak, de nincs minden esetben igazad.


Én most váltok szakmát épp programozásra és meg tudnék ütni minden infóst, aki így gondolkozik. Mérnöki diplomám van, de az építőipar nem igazán fut jelenleg. Állást kaptam, igaz nem ilyen gyorsan, de a kérdés inkább, hogy milyet és milyen feltételekkel. Ti programozók el sem tudjátok képzelni, hogy mi minden szarság történik a munkaerőpiacon.... Szóval mielőtt azt hiszed, hogy a te érdemed és fantasztikus tehetséged eredménye ahol tartasz és ahogy bánnak veled a munkahelyeden, akkor részben igazad van, mert valóban tanultál érte, részben ki kell, hogy ábrándítsalak, mert egy másik szakot végezve lehet, hogy te sem tartanál sehol. A protekcióról is tudnék mesélni, mert beszélgettem évfolyamtársakkal, akiknek jó munkájuk van, mert igyekeztem megfejteni, hogy én mit csinálok rosszul és mit ad Isten, 90% beismerte, hogy egy ismerős nyomta be oda.


Ezzel szemben év esti infó után már jönnek linkedinen levelek interjú ajánlatokkal + az egyetemi levlistán és hirdetőtáblákon is konkrétan dől az álláslehetőség. Jóformán szoftverfejlesztésben csak egy idióta nem talál megélhetést biztosító munkát, de nem lehet mindenki szoftverfejlesztő és őszinte leszek veled, baromi nehéz. Na nem a programozás, fele annyi energia sem kell hozzá, mint egy mérnökkarhoz, de munka mellett bejárni, tanulni, este 9kor matekra figyelni elég kemény műfaj. Ennek ugye tandíja is van, szerintem azt sem bírja mindenki megfizetni és sokkal nehezebb fordítani az életeden, mint azt te hiszed. Én csak 25 vagyok, de 35 évesen még nehezebb lenne valószínűleg, de iszonyat teher lelkileg, hogy 5 évig éjszakáztam, tanultam, gürcöltem a semmiért itt meg szart sem csinálok a jó jegyekért (elte) és dől a lehetőség.

2016. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
4: Én is vitatkoznék veled. Akinek semmi szakképesítése nincs, csak érettségi, az ne ragaszkodjon az irodai munkához. Fizikai munkát könnyebb találni. De sokan azt ugye nem akarnak, és inkább ragaszkodnak az irodaihoz.
2016. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszergazda szerettem volna lenni, kb. az életem tettem rá erre a szakmára, mindig tanultam, fejlesztettem magam, fórumokon olyanoknak segítettem akiknek már volt munkahelye stb. Ennek ellenére a környéken sose kaptam munkát, akárhova jelentkeztem, mindig csak sógor koma jó barát, nem baj, ha segg hülye az illető. Úgy döntöttem átképzem magam, azóta 3D modellek külföldi eladásából élek, nem is rosszul. Tudod mit mondok b*sszák meg az állásukat, én büszke vagyok arra, hogy a saját erőmből, és tehetségemből megtudok élni, ellentétben velük, akik protekcióval bekerültek olyan munka körbe amiről én álmodtam. Igen, a munka kereső gyakran tényleg semmit érő, de hány olyan van aki csak a rokonság útján talál unkát, és veri rá magát, hogy ő milyen profi??? Ezek után felesleges arra hivatkozni, hogy valaki azért nem talál munkát, mert nem ért semmihez.
2016. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Valaki dícsérje már meg, hogy mekkora sztár a kérdező, mert ez a kérdés semmi másról nem szól :D

És mielőtt elkezdődne a műsor, van munkahelyemen, nem nagyon vitatkozok a kérdésben leírtakkal.

Egyszerűen nem gondolkozok ilyeneken :D

2016. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ja,megint jön a szöveg,hogy mindenki legyen programozó,mérnök.

Ha tetszik,ha nem az emberek jelentős része tényleg "nem ért semmihez".

A baj azzal van,hogy ezért a"semmiért" sem kapnak annyi fizetést,amiből megtudna élni.


A sikerhez pedig nem elég okosnak,tanultnak lenni,sokkal többről szól a siker.

Hiába vagy okos,ha nem bírod a stressz,nyomást és nem tudsz megfelelni.

Én szorongásosmzavarokkal küzdök,hiába voltam osztályelső,fele annyira nem fogom vinni,mint egy átlagos képességű ember,aki nem stresszel mindenen..

2016. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Fizikai munkára nem alapoznék,egyrészt a világ egyre a fizikai munkaerő csökkentése felé halad,másrészt ha nem akarsz meghalni 50 évesen,nem ajánlott...Főleg ebben a melegben..
2016. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!