Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akiket nem vesznek egy...

Azok akiket nem vesznek egy munkahelyre se, nem lehet hogy magukban kellene keresniük a problémát, mintsem kifogásokat gyártani?

Figyelt kérdés

Több helyen is láttam már, hogy vagy az érintett vagy rokona írogatja hogy milyen hülyeség az hogy xy végzettséggel el lehet helyezkedni, mert hogy ő/gyereke se talál munkát, csak azért mert protekció, gyíkemberek, stb... Az eszükbe se jut hogy bennük van a hiba?

Felhoznám a saját szakmámat példának. Én szoftverfejlesztő vagyok, nekünk kb az egyik legkönnyebb elhelyezkedni itthon. Ennek ellenére már láttam nem egy helyen hogy valaki hisztizik, hogy hát nem is lehet munkát találni. Felmerül a kérdés, hogy lehet a végzettsége csak egy okj ami annyit is ér, vagy nem is ért semmihez. Pedig ott váltig állítják hogy nagyon okos.

Korábban másokkal is megvitattuk ezt a témát és igazából az előfordul, hogy nem eszik fel az embert az első 1-2-3 helyre. DE hamár a 10. helyről is elutasítják akkor lehet magában kellene keresnie a problémát, de ennek ellenére még mindig a cégek a szemetek. Egyetem mellet mikor a szakmámban kerestem munkát nekem is a 3. cégnél sikerült, nem is voltam a legjobbak között ez tény. (mondjuk azzal a céggel jártam a legjobban) Bár jobban belegondolva azért valamivel az átlag felett voltam, ha a többi volt szaktársamat nézem meg. Most 1 év tapasztalattal, ah váltani akartam nem volta nagy bajban, az első helyre is felvettek.


2016. jún. 26. 12:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én itt főképp a saját szakmámat emeltem ki ahol tényleg könnyű munkát találni. Kb csak az nem kap munkát aki nem ért hozzá. Az egy dolog hogy nem könnyű a szak (kivéve a levelező, meg az ilyen felsőfokú szoftverfejlesztő képzések) és általában kb 5% az aki időben el is végzi, de megéri, persze ha az embernek ehhez megfelelő gondolkodása van. Sok olyat láttam akinek köze sincs hozzá, csak a jó fizetés miatt jött ide, vagy mert szeretett játszani.

ÉS igen az is egy fontos dolog,hogy az ember költözzön. Fejlesztőként esélytelen,hogy az ember munkát találjon a fővárost és 1-2 vidéki várost leszámítva. (persze nehezen de találhat) De ez ugyancsak nem a munkáltatók hibája. És ez tényleg nem az a szakma ahol csak a legjobbak tudnak munkát találni.

2016. jún. 26. 15:18
 12/20 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy valaki írta, ha van az embernek 1-2 év tapasztalata, akkor már nem neki kell keresnie a lehetőségeket, hanem már őt keresik meg. Pont ahova én is megyek 1 év után, a linkedinen kerestek meg.
2016. jún. 26. 15:20
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

az a baj kerdezo, hogy budapesten gyoron kivul annyi a munkalehetoseg,hogy kimehetsz szlovakiaba ottalvos 12 oras buliba


nem azert mondom de ha addig nem tamogatott volna senki amig ilyen hipi szupi diplomad nem lett, es az elejen nem lett vilna hol laknod akkor ugyan mi a szarhoz kezdtel volna magaddal?!


tudod mennyi pesten egy 20nmes garzon 7-8 milla

azt azert diakmunkabol nem szeded ossze


az elet egyeni szinten azert joval osszetettebb, mint ahogy beallitod, hogy az embernek csak ossze kene szoritani kicsit a fogat oszt elmenni szoftvermernoknek

2016. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Jellemző, már megint egy olyan osztja az észt munkaerőpiaci dolgokban, akinek könnyű helyzete van! Ez kb. olyan mintha a kerekesszékeseknek egy hosszútávfutó oktatná ki, hogy a "magatok hibájábül vagytok itt nézzetek meg engem!"

Igen kérdező csodálatos vagy, fantasztikus vagy, legyél boldog, de azt ne várd el, hogy mindenki kinyalja a hátsó régiódat mert nem fogják! Fogalmad nincs a valós munkaerőpiaci helyzetről -és ne takarózz azzal, hogy csak az infósokra gondolsz- szóval én a helyedben kicsit befognám a számat.


A kérdésed tulajdonképpen így hangzik:

Ugye, hogy okos vagyok? Bezzeg mások nem bübübübűűűű...

2016. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem ilyen egyszerű. Én is IT-s vagyok, bár nem szoftverfejlesztő (de tudok programozni). Csakhogy hasonló szintről beszélgessünk a témáról.


Igazad van abban, hogy rengeteg emberben benne van a hiba. A sima sablon állásinterjún is olyan dolgokat hallottam már HR-esektől, hogy csak néztem. Vannak "durva" emberek. Sokan vannak.

Dolgoztam egyetem mellett eladóként. A főnök konkrétan megmondta, hogy neki nem kell a munkaügyi központból ember, mert meglátja az önéletrajzukat, rajta a fényképpel és kifut a világból. Nem azért, mert cicababa kell, hanem azért, mert nem rakhat be egy boltba olyan embert, akinek 2 foga van, azok is elöl. Olyat sem, aki totál kócosan, ápolatlanul fotózkodott le a munkaügynél egy önéletrajzba. Ráadásul jó lenne, ha a néha betévedó külföldieket is ki tudnák szolgálni meg olyan fizimiskája lenne és - kisváros esetén,mivel mindenki mindenkit ismer - baráti köre, hogy az ember nyugodtan bízza rá a kassza kezelését. S akkor itt az álláskeresők 90%-a kiesett. Egy sima eladói munkára sincs esélyük.


Pénzügyi asszisztensnek jelentkezett valaki, akinek a párja börtönben ült rablásért. Lehet, hogy a csaj tisztességes, de ha ilyenek állnak mögötte, ha egy ilyennel van együtt akkor inkább kétszer meggondolom, hogy adok-e esélyt neki.


Igen, magukban kell keresniük a hibát DE ha nem bennük van, akkor a környezetben és azt minél hamarabb el kell hagyni.


Én elköltöztem vidékről. Közmunkán összekapartam két hónapi megélhetést meg kértem kölcsön a rokonoktól. Így indultam sok éve. Most sem állok komoly alapokon, de ha nem költözöm, akkor még mindig sepregetnék huszonévesen...

Csinálni kell. Ennyi.

2016. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezed a közhangulatot.

Nem a cég a bünösön van a hangsúly. Nem is a végzettségn.

Előfordul az is amit mondash, nem erről van szó. De az viszont tagadhatatlan hgygy sok szakma telített, valóan nem tudnak elhelyezkenpdni. Valamint végzettséghez is igen nehéz jutni ma. Szoval,nem teljesen magában kell keresni a fő hibát.

2016. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát... elgondolkodtató, amit leírtál. Vagy az állásra jelentkezőkön van a hiba vagy a cégeknél, akik kifogásokat keresnek. Például azzal, hogy túl van képezve.

Egy barátnőm vagy 3 munkahelyen dolgozott. Legutóbb a Starbucksban. 28 évesen vették fel oda és ott tanulta meg a kávékészítést. Rá két évvel később elbocsátották, mert nála fiatalabbat akartak felvenni. Eléggé elkeserítette. Utánanézett a neten és valóban oda voltak írva, hogy egy-egy kávézóban 25-35 év közöttieket vesznek fel. Fontos volt nekik, hogy valakinek fiatalos legyen az arca. Nem is beszélve a jól ápoltságról. A barátnőm hiába volt az, nem kellett már nekik. A Mekiben meg sokan nem akarnak dolgozni, mert kevés a fizetés (még Amerikában is). Emellett van, aki nem bírja az olajszagot.

Vannak olyan munkahelyek, akik elvárják, hogy az illető gyorsan dolgozzon. Még az újoncoktól is, akiknek még meg kell szokniuk / tanulniuk.

Tesóm jelentkezett valami irodai munkára, ahol azt ígérték, betanítják. Miután felvették, nem tanították be. Így nem igazán értette, mit hogy kell csinálni. Az egyik kolléga szívesen segített neki ebben. Aztán 1 hónap után otthagyta az állást, mert elege lett belőle. Kiment Londonba. 2 munkahelyen dolgozott. Jelenleg távmunkában dolgozik. Már tavasszal döntött úgy, hogy Dániában szeretne dolgozni, de még gondolkozik rajta.

2016. júl. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Majd ha nem találsz melót egy évig, akkor térjünk vissza erre. Amikor egyre lejjebb adod az igényeid és még a mekibe is elmennél, ahol azt kérdezik, te tényleg itt akarsz dolgozni? Majd ha megismered a magyar HR-esek világát. Meg, hogy mit kérnek/várnak el cégek, és ezért mit akarnak fizetni, illetve majd ha átélted, hogy bedől egy szektor, és semmilyen munka nincs, na majd akkor beszéljünk. Ezzel együtt ha már mindegy mit és rá vagy szorulva lehet munkát találni, és persze sokaknak kényelmesebb minden bajukért a külvilágot okolni.
2016. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ahogy a többieket olvasom,kihagytam a kamu hirdetéseket, a sógor-komaságot, protekciót, ezek sokszor jobban kellenek mint az, hogy mit végeztél
2016. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!