Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik politikusok kivégzését...

Akik politikusok kivégzését vizionálják, demokratáknak tartják magukat?

Figyelt kérdés

Sokan osztanak meg ilyeneket "fészbúkon", ahol Ceausescu hoz hasonlítják, meg kötéllel látnák szivesen, esetleg olyan végzetet vizionálnak mint a román párnak.


Ezek az emberek ugye teljesen a halálbüntetés ellenzői voltak amikor OV a bevezetését pedzegette.


Illetve akik a rendszert az akkori romániához hasonlítják, van fogalmuk róla amiről beszélnek?


2016. jún. 26. 14:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Persze, killer demokratának. Az illiberális demokrata fejlettebb változata.
2016. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy az elmúlt 25 politikusainak nagyrésze lámpavasra való, nem függ össze ki mennyire demokrata.


Szokás szerinted összekeversz 3 dolgot, aminek semmi köze egymáshoz, aztán persze, hogy kisül belőle valami égtelen...

2016. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Miért, akik Ceausescut ölték, azok nem voltak demokraták?


Nem értem az összefüggést a kettő között.

2016. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én nem keverem. csak egyszerűen nem értem az ilyen embereket.

Szerintem jellemtelenek, és arra fordulnak amerre a szél fúj, és saját magukkal is elentmondásba keverednek.


Én érdekes módon sem a Gy.F-et sem Bajnait, sem OV-t nem kívánom lámpavasra, annakellenére hogy bizonyos esetekben egyetértenék a halálbüntetéssel, de csak olyan rendszerben ahol csak minden kétséget kizáró bizonyítékok alapján lehetséges, nem pedig olyan alapon hogy "marinéni szomszédja mesélte hogy a tettesnek is kapucnija volt".


Ezek az emberek viszont egyik mondatukban fröcsögnek hogy mekkora marhaság a halálbüntetés, de azért mi jól felkötnénk ezt meg azt. Egyébként a vicc az hogy akinek ma OV-val szembe a legnagyob ba pofája, az 10 éve még a Gyurcsány ellen hajtott gyűlölethadjáratot.

2016. jún. 26. 14:23
 5/23 A kérdező kommentje:

"Miért, akik Ceausescut ölték, azok nem voltak demokraták?"


Szerintem nem. Egy sebtiben összehívott gyors tárgyalás alatt rövid idő alatt egy teljesen elfogult testület eldöntötte, és gyorsan lelőtték mielőtt a demokraták jönnének a jogokkal.

Valószínűleg ha lett volna rendes tárgyalás sem lett volna másképp, de ez így szerintem nem demokratikus.

2016. jún. 26. 14:28
 6/23 anonim ***** válasza:

A Fidesz most azért van hatalmon, mert boldog boldogtalan szavazhat. Ha legalább a leghülyébb egyharmadtól megvonnánk a szavazati jogot, akkor lenne igazi demokrácia, hiszen aki sötét mint az éjszaka milyen jogon szól bele a közügyekbe? Ez olyan, mint ha a 3 éves kislányodtól kérdeznéd meg, hogy mibe fektesd a pénzed... Gumicukorba.

Pont ezért nem tartom demokrácia ellenesnek azt aki lámpavasra küldené Orbánt, hiszen ő felvásárolta a hülyéket, magyarán egynél jóval több szavazata volt a rendszerben. Innentől kezdve pedig semmi értelme demokráciának nevezni a jelenlegi rendszert, hiszen az győz, aki több embert tud megvenni egy szál kolbásszal.

2016. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én nem tartom magam nagy demokratának, mert a "demokrácia" is hazugság. Jó példa erre a minapi 52:48 arány. Naszóval, én szívesen látnám az elmúlt 25 év jónéhány döntéshozóját kötélen himbálózni. Persze jópáran előte menekültek előlem, mint pl. az áruló antall.

(ugye az "eredeti" demokrácia is a szabad férfiak világáról szólt, tehát qrvára nem a szó szerinti nép uralmáról)

2016. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

" A Fidesz most azért van hatalmon, mert boldog boldogtalan szavazhat."


a fidesz legfőbb bázisa a nem állami intézménynél dolgozó értelmiség


deal with it

2016. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 15:27


Persze. Mert ők nem mennek el szavazni. :-)


Kérdező:

De igen kevered.

Nem attól leszel demokrata hogy nem kívánod őket lámpavasra, ahogy nem attól leszel nem demokrata, hogy odakívánod.

Ugyanígy a halálbüntetés.


Illetve azt sem teljesen sikerült megértened, hogy személyek vannak összehasonlítva. Abban meg eléggé megáll a párhuzam.

2016. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
a tipikus nemszavazók a ballib megmondóemberek (akik társadalmi szerepüket tekintve leginkább közalkalmazott sormunkások)
2016. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!