Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy kötelezővé akarja...

Igaz, hogy kötelezővé akarja tenni a vallási oktatást az iskolában?

Figyelt kérdés
Ezt csak hallottam, és aki mondta, azt mondta, hogy az iskolaigazgató apósától hallotta. Amennyiben igen, és ez fennáll akkor is, amikor az én gyerekeim iskolába kerülnek, én tényleg elköltözöm innen, pedig eddig nem terveztem. :S
2010. ápr. 13. 21:32
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Az öszödi beszédkor még 16 voltam, és még hittem, ahogy most is hiszem, hogy lehet ez még jobb is, és ezt most nem Jobbikos értelemben mondom.


Az erkölcs és a tisztelet tanítása igenis fontos dolog lenne, ezzel egyetértek, de miért hiszitek, hogy az egyenlő a vallással??? Ahogy itt már mondta egy előttem szóló, én sem vagyok vallásos (és nem vagyok ellene sem, de ne is erőltessék rám azt, amiben nem hiszek, higgye aki akarja, szíve joga), mégis tisztességes, erkölcsös ember lettem.

Aki azt mondja, hogy miért nem pakolok máris, az ezen gondolkozzon el: nem a jóra és tisztességre való tanítás ellen vagyok, hanem az ellen, hogy mindezt egy - számomra - fantáziavilágba csomagolják. Lehet ezt reálisan is, mindennapi példákon keresztül, nem csak a Biblia alapján. Meg lehet közelíteni például úgy is, hogy a normális együttélés feltétele, nem pedig úgy, hogy ha nem leszel jó, pokolra kerülsz, SŐT! Szerintem azért legyen jó valaki, mert az akar lenni, ne pedig azon önző cél érdekében, hogy nehogy a pokolban ragadjon örök időkre, mert ez utóbbi nem egy őszinte jóság.

Olvastam a Fidesz programját, de ezt nem találtam benne sehol, és gondoltam hátha Ti valami más forrásból mégis hallottátok.

Egyébként az etika óra egy vicc minden iskolában, az idősebb tanárok lettek átnevelve ilyen gyorstalpalón, és csak azért tartják meg az órát, mert kötelező, nem mert egyet értenek vele! Úgyhogy erre a tanárok 90%-a magasról tesz.

A másik: nem csak ezt kéne oktatni! Mi lenne, ha lenne mondjuk Élet óra: hogyan kell banki kölcsönt igényelni, mi az a THM, EBKM, hogy kell kiszámolni a kamatlábat, mik egy postai csekk részei, hogyan működik (melyik része kit, miről informál, mire jó), hogyan használjuk a rózsaszín csekket, és még sorolhatnám egy ideig. Ha ezt iskolában oktatnák, nem lenne annyi ember, aki hitelt hitelre halmoz meggondolatlanul, és aztán nem tud kilábalni az adósságokból. Sokan csak akkor tudják meg, mi az a THM, amikor már megszívta.......

2010. ápr. 13. 22:02
 22/37 anonim ***** válasza:
A jobbik programjában volt ez...
2010. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Etikának van létjogosultsága, bár nem a jelenlegi módon, ebben igazad van. De az ilyen banki és bürökrációs órának is lenne. Én pl. kikerültem a gimiből és egyetemre menve kellett csináltatnom egy rakás papírt. Őszintén szólva egy ideig azt sem tudtam, hogy fogjak neki. Addig soha nem találkoztam hasonlóval. Az ETR-es macera, a felvétel utáni bürokratikus körök futása szintén ilyen volt. Korábban a tanárok és a titkárság mindent intézett szinte, nekem maximum át kellett vennem vagy aláírnom egy-egy papírt. Így viszont olyan volt az egész, mintha az egyszeri ember az első úszásóráján bedobnák a mély vízbe és benyögnék neki, hogy "ússzál ki vazz, ha nem akarsz megfulladni".
2010. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Egyébként irigylem az optimizmusod. Szerintem meg jobb ez sose' lesz, maximum, ha már nem lesz mit ellopni. Vagy akkor sem.
2010. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Te egy tudatlan ember vagy... A Magyarország szót NAGY kezdőbetűvel írják... Az evolúcióelmélet pedig tökéletesen megállja a helyét, nem döntötték meg... szóval el kell fogadni, hogy igaz..."


omg :D nem döntötték meg, tehát igaz. Köszi a leckét :D


engedd meg hogy én is kioktassalak helyesírásból: a nagy szót csupa kis betűvel kell írni. (Becsapós szó, tudom.)

2010. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
21:40-esnek: Igen, gyenge jellemre vall, de én nem emiatt hagynám el az országot, ez csupán az utolsó csepp lenne a pohárban. Ha ez lenne az egyetlen rossz pont ebben az országban, tuti maradnék, de ez már nekem túl sok így együtt.
2010. ápr. 13. 22:23
 27/37 anonim ***** válasza:

"Az erkölcs és a tisztelet tanítása igenis fontos dolog lenne, ezzel egyetértek, de miért hiszitek, hogy az egyenlő a vallással???"


Hát pont hogy nem egyenlő, de ez így van a programban is, hogy választható. Én pl nem erőszakolnám rá senkire, hogy holnaptól templomba járjon. Amúgy az az "élet óra" se lenne hülye dolog szerintem. Pl az osztályfőnöki órának semmi értelme.


ui: A szebb jövő, jobbikos értelemben is ugyanúgy szebb jövő mint nem jobbikos értelemben. Nekem mindegy, hogy hívják a pártot, ha szebb jövőnk lesz, akkor szebb jövőnk lesz, de ezt most csak a Jobbiktól tudom remélni. (De attól függetlenül a többi párt is tehetne érte.)

2010. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
És az evolúcióelmélet igenis megállja a helyét, de nagyon kíváncsi vagyok (és ezt most tényleg nem ironikusan írom), hogy te ahelyett vallási okokkal magyarázod a fajok megjelenését, egyes fajok kihalását, újak születését, stb. vagy van egy másik tudományos elmélet is a darwinizmus mellett?
2010. ápr. 13. 22:26
 29/37 anonim ***** válasza:

Nem, nincs rá elméletem hogy pontosan mi hogy mikor került a földre, egyszerűen elfogadom a materiális világ törvényeit: a semmiből nem lesz valami, következésképpen egy materiális világ feletti lény/hatalom, azaz Isten teremtette a világot. Az evolúciós elméletet egyébként elfogadnám ha nem lennének logikai hibák benne, és nem lenne annyira lehetetlen. Egy csomó élőlénynek egyszerre kellett volna kialakuljon több olyan képessége ami az életformájához kell, ha fokozatosan, és egyenként alakultak volna ki ezek akkor azok hátrányt jelentene nekik, megdőlne az erősebb túlél törvénye.


tudom nem a reklám helye de ha már rákérdeztél, itt egy link egy csomó példával erre: [link]

2010. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
46%

Mindegy, hogy kinek a programjában van benne a hitoktatás, mert az még egyetlen aggódó anyuka egyetlen féltett kölykének sem ártott.

Én is elsős és nyolcadikos korom között jártam hitoktatásra. Nem vagyok nagyon vallásos, de semmi rosszat nem tanultam ott.

2010. ápr. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!