Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy kötelezővé akarja...

Igaz, hogy kötelezővé akarja tenni a vallási oktatást az iskolában?

Figyelt kérdés
Ezt csak hallottam, és aki mondta, azt mondta, hogy az iskolaigazgató apósától hallotta. Amennyiben igen, és ez fennáll akkor is, amikor az én gyerekeim iskolába kerülnek, én tényleg elköltözöm innen, pedig eddig nem terveztem. :S
2010. ápr. 13. 21:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos igaz. Mind a FIDESZ, mint pedig a zabigyereke a JOBBIK ezt akarja. Egy baj van: nem is láttak bibliát, legtöbbjük nem hogy olvasni, de beszélni sem tud. Amúgy meg szeretném tudni, Hogy Orbán melyik vallást követi, mert minden gyereke más vallásra van keresztelve. talán egy bohóc, aki hülyét csinál mindenkiből,s a tudatlanok hátán diktatúrára törekszik. Gondolkozz!!!
2010. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Te pedig ne hazudj!
2010. ápr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Kedves Anti-darwinista hozzászóló!


Beleolvastam az általad küldött link két cikkébe, bár egyik sem a bizonyítékokat sorolta fel, csak annyit tudtam meg, hogy az ún. Védikus iratokra támaszkodik az egész, és hogy szerintük a testek adottak, a lelkek pedig vándorolnak, de lehet hogy nem a megfelelő cikkeket olvastam el, tovább nézelődni viszont most sajnos nincs időm.

A lélekvándorlást én se vetem el, de szerintem azt is a természet egy még ismeretlen, leíratlan folyamata/törvénye irányítja, nem pedig Isten, és biztos vagyok benne, hogy a tudomány majd eljut egyszer arra a szintre, hogy fizikailag és kémiailag képes legyen leírni.

Az azért elég durva kijelentés, hogy Darwinnak nincsenek bizonyítékai. Eleve az ember pl. végigmegy evolúciója összes fázisán amíg az anyaméhben fejlődik. Meg ha jól olvastam, a védikus iratok értelmezői szerint a mutáció hülyeség. De hiszen a szemünk előtt történik! Szerinted mi mit csinálunk, amíg babából felnőtté válunk? Az is mutálódás, és ez ugyanez a folyamat megy végbe az evolúció során is, csak sokkal lassabb ütemben.

Sok sok példa van, amik igenis bizonyítéknak számítanak, de azokat most nem írom le, szerintem neked is tanulnod kellett őket általános iskolában.

Az azért elég durva, és kikérem magamnak, hogy a darwinizmus demoralizál csak azért, mert nincs benne Isten munkája. Én egyáltalán nem hiszek semmilyen felsőbb hatalomban, maximum a természet hatalmában, de az is leírható tudományosan, legfeljebb mi nem jöttünk még rá, hogy egyes részei hogyan működnek. Mindezek ellenére mégsem vagyok egy morálisan visszamaradott lény :S Nem vagyok bunkó....

Ja és mondtad, hogy a semmiből nem lesz valami, és ezért a darwinizmus hülyeség, és Istennek, vagy valaminek léteznie kell, de akkor kérdem én: Isten maga miből jött létre??

2010. ápr. 14. 08:06
 34/37 BlackSword ***** válasza:

tegnap 22:14!

Pusztán azért írtam a "NAGY" szót nagy betűkkel, hogy lásd, hogy olyan betűk is vannak...

2010. ápr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 BlackSword ***** válasza:

tegnap 22:42!

Ugye milyen jó, hogy nem egy materialista világban élünk, hanem egy idealistában, ahol hamarabb van a gondolat, és aztán a tett és az anyag...


De hogy a kérdésre válaszoljak... Szerintem nem ilyen, vagy olyan bevezetésével kellene központilag befolyásolni a diákok erkölcsét, nemzeti identitását, valamint a moralitását... A tanároknak példát kellene mutatniuk, de nem csak a tanároknak, hanem a szülőknek is odahaza... Követendő példákkal kell körülvenni a fiatalokat, beszélgetni kell velük, hogy jobb rálátásuk legyen mindenre... Nem felülről kellene (Isten, állam, vezetés) vári a csodát, hanem tenni kellene érte valamit...

Egy másik témacsoportban volt kérdés lényegét idézném, amikor 13-15 éves kislányok arról kérdeznek, hogy terhes vagyok-e?

Morális társadalmi problémákkal állunk szemben, melyeket a társadalom minden szintjén és minden csoportjában meg kellene oldani... Mindenkinek tennie kellene azért, hogy jobb legyen... és nem csak a választásokon, hanem otthon a családokban is...

És tudjuk jól, hogy a ráeröltetett vallás soha sem lesz hit, csak mímelt utánzás... Szerintem egyáltalán nincs szügség sem kötelező, sem választható hittanra... hiszen aki hittant akart tanulni az olyan iskolába ment, akimeg nem, az nem... Akkor ez a pont gyakorlatilag nincs is, akár a fideszé, akár a jobbiké....

2010. ápr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Bocsánat a hanyag linkelésért, gondolkoztam rajta hogy egyenként linkeljek pár kiemelt cikket vagy így egy csokorba az egész élővilág témakört, de mivel az első cikk is az evolúció cáfolatával foglalkozott, ezért gondoltam elég lesz így.


itt van két konkrétabb link:

http://www.youtube.com/watch?v=tOCyx7LZ7HY&feature=player_em..

http://www.youtube.com/watch?v=80kwVSooWPY&feature=player_em..


Az embriók felnőtté "mutálódása" a gének alapján előre eltervezett folyamat, tehát ez nem szolgál az evolúciós elmélet bizonyítékául. Én inkább azt mondanám hogy sok ráutaló jel van az evolúcióra, de bizonyíték egy se. Tudományos fantasztikus feltevésnek érdekes és ötletes, de bizonyíték nincs rá. Ami elgondolkoztatott engem mondjuk, az a bálnák farokúszójában lévő elcsökevényesedett lábak, ami persze utalhat az evolúcióra, de jelentheti azt is, hogy a bálnát egy olyan lény hozta létre, ami nem tökéletes. legalábbis mi úgy gondoljuk hogy azokra a lábakra nincs szüksége, tehát nem tökéletes élőlény. Bár ki tudja, lehet hogy van rájuk szüksége. Mutáció létezik egyébként, ezt nem lehetne tagadni, az atomkísérleteknek hála :( az evolúciós elmélet azért támadható, mert rengeteg mutáció létezik a világban, de még egyet sem figyelhettünk meg ami olyan volt hogy előnyös, és az utódoknak is tovább adta a képességét. Meg egyébként tudományos közhely, hogy a legéletképesebb élőlények a baktériumok, tehát egy komplex létforma evolúciós hátrányban van egy egyszerűvel szemben. Meg meg lehet nézni hány állatfaj pusztult ki és hány új állatfaj jött létre az ismert történelmünk óta. Na, de ez csak kiegészítés a videókhoz, szerintem azok a legjobb érvek.


Isten maga miből jött létre - ez egy megválaszolhatatlan kérdés materiális felfogásban, és itt már kicsit filozófikusabbnak kell lenni, el kell rugaszkodni attól amit csupán a tested érzékszerveivel tudsz megmérni. A materiális világ és a lelki világ szabályai eltérnek. Csak a materiális világban van ilyen hogy kezdet és vég, mindennek van kezdete és mindennek van vége. A lelki világban ilyen nincs. Nincs olyan hogy a jó ekkor és ekkor jött létre. Vagy hogy mostantól létezem, és ekkor és ekkor megszűnik a létem.


ma 08:31-nak:

"Nem felülről kellene (Isten, állam, vezetés) várni a csodát, hanem tenni kellene érte valamit... "

de ha nem nézel felfelé, akkor nem látod hogy mi felé kellene elindulnod. És ebből pontosan az lesz mint amit leírtál: morális válság, nem lesz az embereknek erkölcsi érzékük, csak annyi mint cartmannek a south parkba hogy nem bírja felfogni hogy akkor is érezheted magad rossznak bűnösnek, ha nem kapnak el soha.


"Követendő példákkal kell körülvenni a fiatalokat, beszélgetni kell velük, hogy jobb rálátásuk legyen mindenre" - hittan órán bármilyen furcsán hangzik, de ezt teszik. Beszélgetnek bibliai történetekről és követendő példákról, Jézusról meg ilyenek. Meg nem követendő példákról is szó esik, tipikus emberi bűnbeesésekről, erkölcsi és morális konfliktusokról. Szerintetek arról van szó a hittanórákon hogy melyik pápa mikor kit küldött máglyahalálra?

2010. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 BlackSword ***** válasza:

ma 17:56!

Ez mind szép és jó, amit lírtál, de az idealista világban is van a dolgoknak kezdetük és végük, mint ahogyan a materialista világban sem egyik pillanatról a másikra alakulnak ki a dolgok, hanem ok-okozati összefüggésben hoszú folyamatok alatt... De ez így ráadásul nem is teljesen igaz, mivel csak egy világ van, és azon belül vannak a külömböző világnézetek... De ebbe most ne mennjünk bele...

Aztán a másik... Miért hiszi minden hívő hogy csak a biblia mutathat jó utat? Ezzel gyakorlatilag azt mondod, hogy két ateista, vagy két egyháztagadó nem lehet jó szülő, nem mutathat jó példát... Ez viszont már tévedés... Én igazából az ilyen fanatikus hívőket gyávának tartom, mert megtesz valamit, hogy elkerüljön valamit... Ez gyakorlatilag gyávaság... félnek egy egyébként nem is létező ítélkező istentől...

És hogy jézus követendő példa lenne??? Ez még viccnek is rossz... Na lássuk miért... Ugye a keresztények azt állítják, hogy Isten gyermeke volt (szerintem mindenki az), az hogy Mária szüzen esett teherbe (na tudod ki hiszi el... 8-dikos biosz)... Nem volt felesége 33évesen, noha a zsidóknál ez eléggé ajánlott volt... Aztán megfeszítették, még talán hősies és bátor is lenne... de mivel az egyház azt állítja, hogy jézus hallhatatlan... így még méltóságot is elveszik az egészből... Vagy mindenki hallhatatlan, vagy jézus sem...

Az érem harmadik oldala, amivel a keresztények védekeznek, hogy a biblia jóval később írodott... Ez igazából nem mellettük, hanem ellenük szól, hiszen innentől kezdve csak azok kerültek bele, amit az egyház jóváhagyott...

És még valami... azért a Föld lakosságának több, mint fele nem keresztény... Akkor ők sem tudnak jó példát mutatni???

2010. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!