Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy kötelezővé akarja...

Igaz, hogy kötelezővé akarja tenni a vallási oktatást az iskolában?

Figyelt kérdés
Ezt csak hallottam, és aki mondta, azt mondta, hogy az iskolaigazgató apósától hallotta. Amennyiben igen, és ez fennáll akkor is, amikor az én gyerekeim iskolába kerülnek, én tényleg elköltözöm innen, pedig eddig nem terveztem. :S
2010. ápr. 13. 21:32
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nem ártana egy kis szeretetet, tiszteletet, erkölcsöt meg hitet nevelni a gyerekekbe, igazán rájuk férne. Főleg hogy a tanároknak már kb. semmi joguk nincs gyereket nevelni. Egy ilyen dolog miatt meg elhagyni magyarországot... igen gyenge jellemre vall.


Az evolúcióelméletet is tanítják az iskolákban pedig az mekkora baromság.

2010. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
78%

a jobbik még mindíg kötelező hittant VAGY erkölcs tant akar. ennyi.


a fideszről nem tudom, hogy mit akar. SENKI sem tudja. találgatni lehet, de fölös, majd észrevesszük, hogy mit tesz, mert nem avatott be senkit sem a terveibe.


biztos van aki így is képes rájuk szavazni, de ez van.

2010. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
54%

Hát már bocsánat. Én egy jobboldali ember vagyok mégsem tartom korrekt dolognak, ha kötelezően oktatának vallást (én nem tudom, hogy nem oké amit a kérdező írt, az utolsó válaszolóra reagálok).


Tisztelet vallás nélkül is létezik, én sem vagyok vallásos ember, mégis tisztelettudó vagyok és az én diákkoromban sem volt kötelező hittan, ennek ellenére nem volt példa ilyenre, ami most megy.

2010. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
54%

Álljunk meg! Tudtommal a Fidesz és kötelező erkölcstant vagy mit akar. Nem tudok linket adni, anyám mondta ő nagy hírtv néző meg fideszes, és örült neki. Úgy kérdezte tőlem, hogy hallottam-e hogy ezt akarnak. (Ez még valamikor télen volt) Azt kérdeztem ki akarja ezt. Mondta hogy a Fidesz, erre én meg hogy a Jobbik ezt már egy éve kitalálta.

Mégegyszer mondom, ennek nem néztem utána, nem tudom hogy van-e ilyen terv a Fidesz részéről, vagy elhangzott-e valami utalás a dologra.

De egyébként nem vallási oktatásról van szó, hanem vagy hittanról, vagy etikáról. Ráférne az országra. Remélem is hogy ezt bevezetik, te meg csak költözz ki nyugodtan, de azt az öszödi beszédkor miért nem tetted meg? Ilyen apróságon meg kiakadsz?

2010. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Etikát jelenleg is oktatnak.
2010. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
56%

"Tisztelet vallás nélkül is létezik, én sem vagyok vallásos ember, mégis tisztelettudó vagyok és az én diákkoromban sem volt kötelező hittan, ennek ellenére nem volt példa ilyenre, ami most megy."


Jól mondod, de nem kötelező hittan. Ez csak az egyik opció! És sajons mostmár igen szükség lenne rá. A média tehet róla, meg az oktatáspolitika. Meg úgy egyben az egész politika. A szülők pedig nem nevelik a gyereket.

2010. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
85%

"költözz ki nyugodtan, de azt az öszödi beszédkor miért nem tetted meg?"


Na itt a pont!

2010. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 BlackSword ***** válasza:

ma 21:40!

Te egy tudatlan ember vagy... A Magyarország szót NAGY kezdőbetűvel írják... Az evolúcióelmélet pedig tökéletesen megállja a helyét, nem döntötték meg... szóval el kell fogadni, hogy igaz...

2010. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Mi van?
2010. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Nem az a válaszoló vagyok, de az öszödi beszéden nem lepődtem meg. Politikusok, bah, mind egykutya: mutass csak EGY becsületeset. (Olyat nem ér, akik csak most kerültek be, majd ha négy év múlva is tiszták lesznek, TALÁN adok nekik egy szikrányi bizalmat.) Szóval ezt megszoktam már. Ellopják az országot. És, mit tegyek? Fogjam a sörétest és kamikaze módon rontsak be a parlamentbe? :D De hogy még hittan, meg kötelező vallási szemlélet... Azért a középkorba nem kéne visszamenni már. Hétvégi szórakozásnak eretnekégetés nem lesz? Lol.
2010. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!