Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány a TV-ben, fizetett...

A Kormány a TV-ben, fizetett reklámban terjeszti azt a hazugságot, hogy Brüsszel illegális bevándorlókat akar Magyarországra telepíteni. Hogyan lehetséges, hogy ezt "közszolgálati" címszó alatt, természetesen az adófizetők pénzén menjen?

Figyelt kérdés

Eddig úgy voltam vele, hogy láttam ezeket a jó kis plakátokat, hogy "üzenjünk Brüsszelnek" (már ez is egy agyrém), de legalább direktben nem hangzott el hazugság, csak erős manipuláció és a semmi felfújása.


Ma viszont láttam az egyik állam által pénzelt TV-n, hogy konkrétan kimondják a nyilvánvaló hazugságot: Brüsszel illegális bevándorolókat akar idetelepíteni.


Azért itt már szerintem minden jóérzésű embernek betelik a pohár, mert hogy ilyesmiről szó sem volt soha, és megértem én, hogy Viktoréknak kell a népszerűség, meg a figyelem elterelése a korrupcióról és a demokrácia leépítéséről, de ez azért túlzás.


Nem azért túlzás, mert a Fidesz vagy Viktor mondja. Hanem azért túlzás, mert a Kormány színeibe öltöztetve, mintegy közszolgálati közleményként, 100%-ban az adófizetők pénzén megy a népbutítás. Mintha a Kormánynak ez feladata lenne, hogy propagandát toljon a TV-ben, még egy jó erős hazugsággal megfejelve.


Főleg pofátlanság, hogy ez a reklámfilm már kifejezetten csak a TV-nézőknek készül, sehol máshol nem is lehet elérni, tehát még attól is félnek, hogy az internet népe esetleg megcáfolja őket. Nem, ez azoknak készült, akik eleve nem járnak netre, tehát még véletlenül sem fognak az igazságnak utána járni, rögtön el is hiszik.


2016. júl. 4. 22:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
95%

#17


Ostoba vagy, ha azt hiszed, hogy valaki a fideszes plakátok miatt nem akar Magyarországra arabokat.

Ha valaki 2010 előtt csinált volna egy felmérést Magyarországon, hogy mit tudom én "Ön támogatja-e nagyszámú arab kisebbség betelepülését Magyarországra?" akkor a többség akkor is nemet mondott volna.

Ehhez semmi köze Orbánnak, a magyar lakosság egész egyszerűen nem akar arabokat, a Fidesz pedig ezt kihasználja, míg az ellenzék direkt a többség akaratával szemben foglal állást, aztán csodálkoznak, hogy "háde, mé nem leszünk má soha népszerűek?"


Azzal a mániáddal meg leállhatsz, hogy én a Fideszt támogatom és rájuk szavazok, mert már leírtam neked, hogy nem, de neked az egyik füleden be, a másikon meg kiment és semmit nem fogtál fel belőle, mert csak abban hiszel, amiben hinni akarsz. Attól, hogy objektíven leírom a valóságot, még nem leszek Fidesz-szimpatizáns.


Nos, én itt befejeztem a beszélgetést. Ha ebből sem fogod fel, akkor nagyon sajnállak.

2016. júl. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

"A Kormány a TV-ben, fizetett reklámban terjeszti azt a hazugságot, hogy Brüsszel illegális bevándorlókat akar Magyarországra telepíteni."


Ebben konkrétan melyik a hazugság? Az illegális, a bevándorló, a Brüsszel, a betelepíteni, vagy az akar?

Vízumot egyik sem kért, tehát illegálisan vannak itt. Nem itt születtek, tehát bevándorlók. És az EU hozott egy törvényt, miszerint minden ország kötelezően letelepít bizonyos mennyiségűt ezekből, akár akarja az ország, akár nem.

Szóval ebben a konkrét mondatban hol van a hazugság?

2016. júl. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

A hazugság az illegális, ne értetlenkedj már. A menekültek nem illegálisán vannak itt, márpedig ide csak menekülteket akarnak telepíteni.

De ha nagyon akarom, akkor a Brüsszel is hazugság, mert ugye ezt a szabályt az egész EU együtt hozta (minden tagország), nem egy város. De maradjunk annyiban, hogy ez csak ferdítés.

2016. júl. 5. 08:35
 24/24 A kérdező kommentje:

# 21

Szerintem én ilyet nem mondtam, épp azon csodálkozom, hogy akik amúgy is xenofóbok, azok most mit ujjonganak, csak mert egy párt szintén gyűlölködik es hazudik, érdemlegeset viszont nem tesz. Te állítottad, hogy a Fidesz most milyen jól megnyerte a választókat, ezt sajnos én is látom, csak nem áll össze, mivel.

De amúgy tényleg, akkor te is belátod, hogy az adófizetők pénzén végzett, hivatalos formába bújtatott propagandának semmi értelme. Lényegében erről tettem fel egy kérdést, mert szerintem a logikus az lenne, ha emiatt a Fidesz népszűrűségé csökkenne, mégis nő. Ennyire hülyék a választók, hogy a szájukba kell rágni, hogy utáljuk az arabokat? Vagy mi a célja ennek?

2016. júl. 5. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!