Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne cenzusként egy...

Jó lenne cenzusként egy intelligencia-, erkölcsi, hazafiassági, politikai műveltségi teszt kitöltése a választásoknál?

Figyelt kérdés

Főleg utóbbi tesztek lehetnének hasznosak, az intelligenciateszt még minden szavazótáborban ugyanúgy szűrne, ezek viszont valószínűleg jelentősen megváltoztatnák az erőviszonyokat. A jó erkölcsű, hazaszerető és POLITIKAILAG (!) művelt emberek biztosan jobban szavaznának, és megtörhetne a 25 éve tartó átok. A tesztet szélsőségesen hazafias, jó, politikailag művelt emberek állítanák össze.

Úgy lenne összeállítva, hogy mostanihoz képest sokkal kevesebben szavaznának, az intelligenciateszt kevésbé lenne szigorú, hisz a jelentősége is kisebb, a többi viszont nehéz lenne.

Szerintem lehet, hogy baloldali pártok be sem kerülnének így az országgyűlésbe, a Fidesznek pedig komoly kihívója lehetne a Jobbik.



2016. júl. 6. 16:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a Fidesz nem is kerülne be, ha csak értelmes emberek szavazhatnának, de a Jobbikban is erősen kételkedem. Bár, gyakorlatilag egyik párt sem kerülne be. És kilyukadtunk a lényeghez, hogy a választék pocsék, inkább a politikusoknak írnék elő ilyen teszteket.


Amúgy 20 ezer ilyen kérdés volt már, nem sül ki semmi jó abból, ha feltételhez kötjük a választójogot.

2016. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
98%
most ezzel nem leszek ugyan népszerű, de azért megkérdezném, hogy szerinted, így végigtekintve a Haza történelmén, mikor volt olyan, hogy a hazafias lelkesedés a hasznunkra vált?
2016. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%
Hazafiassági... xDDD
2016. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
16%

Nem, ezeket nagyon manipulálni.


Fizetés és kor alapján kell szűrni.

Akinek nincs és soha nem is volt jövedelme, az kap egy fél szavazatot.

Aki egy évnél nem régebb óta munkanélküli vagy dolgozik, az kap egy teljes szavazatot(mindegy mennyit keres, vagy keresett)


Aki a (mindenkori várható élettartam-10 év)-nél idősebb, az kap egy fél szavazatot.

Aki fiatalabb, de idősebb mint 20 az kap egy teljest.


Így nem veszünk senkit semmibe, de mégis jobban számít azok hangja akik valamit tesznek az országért

2016. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok vallásos,de a jó isten mentsen meg attól minket,hogy a jobbik kerüljön hatalomra.

Soha nem szabad átmenni szélsőségekbe.A túlzott nacionalizmus se egészséges.

Szerintem inkább nagyobb hangsúlyt kellene fektetni az oktatásra és nem csak az iskolákban hanem az idősebb generációkra is gondolni kéne.

Ráadásul a "hagyományos" tárgyak mellett meg kellene adni az iskoláknak az alap politikai és pénzügyi tudást is,ami ma egyáltalán nincs benne a tantervben.

Ha feltűnt a legnagyobb probléma még mindig az emberek tudatlansága.És amíg az oktatási rendszer így néz ki ez nem is fog változni.

2016. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező: Te ugye értelmi fogyatékos vagy? Mert akkor érthető a kérdésed!
2016. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

1-es, a Fidesz szerintem bekerülne, mindenkinél jobban képes manipulálni az embereket az egykori liberális párt, az aktuális hatalmas előnye sem véletlen. Hidd el, értelmes emberek ugyanúgy szavaznak szélsőbalos, szélsőjobbos, korrupt vagy magyarellenes pártokra. Ezért kellene erkölcsileg ÉS műveltségileg is szűrni, de talán még így is sokan szavaznának a Fideszre. Bár lehet, hogy nagyrészt csak jobbikos szavazók maradnának. De jó ötlet, hogy a politikusoknak írjunk elő ilyen tesztet.

5-ös, a nacionalizmusban nem ártalmas a szélsőségesség, te a sovinizmusra gondolsz, de nem feltétlenül soviniszta egy szélsőségesen nacionalista. Ez egy nagyon fontos tulajdonság az erkölcsileg helyes választás meghozásakor.

2016. júl. 6. 17:00
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

Naponta jönnek ki az ilyen kérdések, én meg mindig csak ugyanazt tudom mondani, mert eddig egyik cenzusos javaslat sem győzött meg:


Egyetlen csoport kizárása is már diktatórikussá teszi az országot, ami hosszú távon a társadalom szerkezetének torzulásához és polgárháborúhoz vezet.


Az erkölcsi/hazafiassági tesztet meg simán be lehet kamuzni.

2016. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

Te se a jobbikot akarod megválaszttatni bármi módon ... áh..

Szóval az nem szàmít ha hülye vagy csak írd rá a lapra hogy vesszen trianon és szavazhatsz 😂 Gratulálok!

Írdkálod itt hogy mi lenne hasznos meg hogy a baloldal be se kerülne.Persze mert ez direkt úgy van kitalálva.Burkolt formában diktatúra.Kb csak az szavazhat aki jobbikos...

2016. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Nem. Az IQ-tesztek magukban mégis mit mondanak? Hol húznád meg a határ? Az intellektuális oligarchia ugyanúgy oligarchia.

A józan, hétköznapokban hasznos észt pedig nem méri pontosan az IQ-teszt.


Az erkölcsöt és a hazafiságot nem lehet mérni. Vagy ha mégis, mutass egy megbízható tesztet.

2016. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!