Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Adjon Isten vagy adjon az...

Adjon Isten vagy adjon az Isten szebb jövőt? Melyik a helyes? Kell vagy nem kell az 'az' szócska?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 22:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azt mondták nem igaz, mert náci csak akkor lehetek ha a II.VH alatt tagja voltam a náci pártnak és német származású vagyok. Mind erőszakkal el akarja venni a náciságom!!!
2010. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Általában a pestiek raknak személynév elé határozatlan névelőt, de pl káromkodásba bármennyire szégyellem én is szoktam az "az Isten..." kifejezést használni. szóval felteszem helyes, vagy legalábbis gyakran használt ilyen formában is :D mondjuk én sosem szerettem az ilyen típusú "Istenes" kifejezéseket hogy az Isten áldjon meg meg hasonlók. Majd azt Isten eldönti hogy megáld vagy nem.
2010. ápr. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!