Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a külhoni magyaroknak nem...

Ha a külhoni magyaroknak nem szavazott volna a fideszre a kevesebb mint 10%-a, akkor most a balliberálisok nem gyűlölnének minket annyira?

Figyelt kérdés

Mivel és is határon túli magyar vagyok (vajdasági), ezért eléggé elszomorít, hogy nem telik el olyan nap, hogy ne akadna egy a külhoni magyarok ellen uszító és gyűlölködő kérdés kiírása (nem rég is volt egy).


Tisztában vagyok vele, hogy erről nem tehetnek a legtöbben, tudom, hogy a Kádárista-kommunista magyarellenes agymosás következménye ez (akkor még Trianonról beszélni is tabu volt), majd ezt az vonalat az SZDSZ tovább fejlesztette és a DK-Együtt-PM-stb pedig élesítik ezt.

Így tudom, hogy az emberek nagy része nem azért gyűlölködik a saját honfitársa iránt, mert tönkre akarja tenni a nemzetét és gyűlöli a magyarságot, hanem azért mert az ilyen ordas eszméket képviselő balliberális pártok elárasztották propagandáikkal a jóhiszemű magyarországi lakosságot.


De a kérdés: Ha a külhoni magyarok 10%-a a fidesz helyett mondjuk Gyurcsány Ferenc Exminiszterelnök Úrra szavazott volna, akkor abbahagynátok a gyűlölködést és uszítást irántunk?



2016. júl. 9. 20:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

"Amikor Hruscsov is felajánlotta Kárpátalját akkor Kádár azt visszautasította (nem, ez nem kamu)."


Valóban? Mert szerintem az. Van bármi más "bizonyíték" erre az állításra, mint a köpönyegforgató Kun Miklós szava (aki elég gyorsan lett reformkommunistából bősz antikommunista a gengszterváltás után)? Mert ebben az állításban csak két dolog tűnik hihetetlennek: az, hogy a Szovjetunió önként adott volna át területeket a szatelit államainak, és az, hogy Kádár - akinek az egész politikája arról szólt, hogy minél népszerűbb legyen - visszautasított volna egy ilyen ajándékot, ha mégis megtörtént volna. Természetesen ha van bármilyen tényleges forrás erre az állításra, szívesen fogadom.

2016. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
67%

Sztem nyugodtan szavazz a Fideszre.

Ettől nekem nem lesz jobb, ha neked nem lesz rosszabb.


Aki ilyen 6 év után még mindig rájuk szavaz az megérdemli hogy kötelezően Magyarországon kelljen laknia.

És ne legyen más párt hatalmon 40 évig.

2016. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom te örülnél, megszavaznék a fejed fölé eg olyan kormányt, aki kizsigerel? És utálna a magyar kisebbséget? Neked hogy esne.


Semmi közötök hozzá ki van kormányon. Ha ide költözöl, akkor szavaz nyugodtan, és szívjál velünk. De ennek így nincs következménye részetekre. És ez a szomorú...

2016. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
72%

"Milyen kedvezményeket? Az évi négy darab 90%-os bérletre gondolsz? (ami tudtommal a magyarországi nyugdíjasokra is mind vonatkozik)."

Szerintem arra gondolt, hogy a külhoni magyarok ingyen tanulhatnak itthon, baromi sok támogatást kapnak, amit mi nem.

Én valamilyen szinten liberálisnak mondom magam, de én nem haragszom a gúnyhatárok mögött ragadt magyarokra. Sok minden rosszul tettetek, meg mi is. Majd tanulunk a hibáinkból és akkor minden rendben lesz. Az Orbán-kormány csinált jó dolgokat, de baromi sok marhaságot. Főleg azt, hogy ha valaki nem ér velük egyet, akkor az egyből kommunista és hazaáruló.

2016. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
57%

Tudod, hogy miért haragszunk rátok?


Mert megszavazzátok a nyakunkba a Fityiszt és közben vigyorogtok, hogy mennyire lerabolnak minket!


Hát ezért!!!

2016. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
61%
Èn is vajdasági vagyok,ès engem is elèggè elszomorìt amikor szidnak minket
2016. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gyűlölöm a külhoni magyarokat,igaz,nem is tartom magam balliberálisnak.A politikusok kapcsán,már nem merném ezt ilyen határozottan kijelenteni.Viszont mindezek ellenére úgy gondolom,hogy szavazati joga annak legyen egy országban,aki ott él,aki viseli a döntése következményeit.hSőt,igazából azt sem tartom helyesnek hogy egy ember,legyen kettő, vagy akárhány állampolgársága,egynél több ország választásain vehessen részt.Nekem ez a véleményem,de ettől még nem gyűlölölöm a külhoni magyarokat.Viszont abban igazad lehet,hogy vannak akik igen.Szóval nem tudom,hogy jól járatok-e ezzel a szavazati joggal.
2016. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#11


Ez alapján gondoltam:

[link]


Mindenesetre nem tudom az a 250 ezer szavazat (vagy mennyi) miatt miért kell ennyire őrjöngeni. Az nélkül is bőven nyert volna a fidesz.

Mellesleg az a negyedmillió még mindig nagyin messze van attól, hogy kijelenthessük: "A határon túliak mind az Orbánt imádják."

Mivel van mennyi is? Kb 3 millió határon túli magyar.

2016. júl. 9. 23:40
 19/30 A kérdező kommentje:

Amúgy a kérdésre nem válaszoltatok ám!


A kérdés:

Ha a határon túliak 95%-a nem a fideszre hanem a balliberálisokra szavazott volna, akkor a balliberálisok most nem fröcsögnének és gyűlölködnének ellenünk?

2016. júl. 9. 23:56
 20/30 anonim ***** válasza:
63%

A "balliberálisok" többségének nem azzal van baja, hogy kire szavaztak ott, hanem hogy egyáltalán szavaztak.

Mint már annyian leírták korábban, maga ez az egész szavazati jog egy rossz elgondolás.

2016. júl. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!