Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a külhoni magyaroknak nem...

Ha a külhoni magyaroknak nem szavazott volna a fideszre a kevesebb mint 10%-a, akkor most a balliberálisok nem gyűlölnének minket annyira?

Figyelt kérdés

Mivel és is határon túli magyar vagyok (vajdasági), ezért eléggé elszomorít, hogy nem telik el olyan nap, hogy ne akadna egy a külhoni magyarok ellen uszító és gyűlölködő kérdés kiírása (nem rég is volt egy).


Tisztában vagyok vele, hogy erről nem tehetnek a legtöbben, tudom, hogy a Kádárista-kommunista magyarellenes agymosás következménye ez (akkor még Trianonról beszélni is tabu volt), majd ezt az vonalat az SZDSZ tovább fejlesztette és a DK-Együtt-PM-stb pedig élesítik ezt.

Így tudom, hogy az emberek nagy része nem azért gyűlölködik a saját honfitársa iránt, mert tönkre akarja tenni a nemzetét és gyűlöli a magyarságot, hanem azért mert az ilyen ordas eszméket képviselő balliberális pártok elárasztották propagandáikkal a jóhiszemű magyarországi lakosságot.


De a kérdés: Ha a külhoni magyarok 10%-a a fidesz helyett mondjuk Gyurcsány Ferenc Exminiszterelnök Úrra szavazott volna, akkor abbahagynátok a gyűlölködést és uszítást irántunk?



2016. júl. 9. 20:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
#18 Ez érdekes. De nagyon furcsa nekem, hogy nincs ott, hogy ki írta ezt a cikket. Forráshivatkozások szintén hiányoznak. Nekem ez a sztori továbbra is legalábbis gyanús.
2016. júl. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
19%
És ti csak szajkózzátok hogy miattuk nyer a fidesz. Képtelenek vagytok felfogni hogy max egyképviselõt tudnak bejuttatni. Ügy látom igen. Inkább össze vissza hazudtok.
2016. júl. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%

Én nem utálom a határon túli magyarokat. De azt elvárom, hogy ha nem itt élnek, akkor ne pofázzanak bele a mi politikai/társadalmi dolgainkba. Tessék ide jönni, és ide adózni, akkor lehet, addig ne más fszával verjék a csalánt.


A kettős állampolgársághoz nem kellett volna szavazati jogot adni. Elég lett volna addig kiterjeszteni, hogy ha valamilyen gond van/üldöznek stb., akkor automatikusan kapjanak jogi védelmet Mo-tól, meg ha akarnak könnyítetten költözzetek ide, de ennyi. A szavazati joghoz már az is kéne, hogy itt lakjon. Az az egy szavazat pont 2/3-ot adott a fidesznek, hát köszönjük...


Aki nem ment el szavazni, azzal semmi bajom nincs, aki viszont elment, azt nem tudom kedvelni.


A nyugatra költözött magyarok pedig ezzel szemben csak nehezítve szavazhatnak. Pedig nekik sokkal inkább járna a szavazati jog. Hogy miért? Mert nekik egyrészt legalább a családja itt él, és pont az itthoni helyzet miatt mentek el. Lehet, hogy ha más lenne a politikai vezetés, visszajönnének, ki tudja. De persze mondjuk egy Birminghami magyarnak Londonba kell utaznia, hogy szavazhasson... Na ez nonszensz.

2016. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
48%
Inkább az a probléma, hogyha a határon túliak a ballib oldalra voksolnak, akkor mindjárt nem habzana a hazai ballib szavazók szája. Nem hittem volna, hogy politikai hovatartozás alapján is ennyire tudnak gyűlölni másokat, csak azért, mert nem ballib szavazók.
2016. júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az MSZP volt hatalmon, megmondta, hogy ez konkrétan hülyeség, hogy olyannak adjunk szavazati jogot, akik nem itt élnek.

A Fidesz egyből megadta nekik.

Nem védem a baloldalt, de ők is megtehették volna, viszont annak nincs értelme, hogy én egy olyan országba szavazok ahol nem élek.

Az én nagyapám Amerikai állampolgár volt. Ha most kapnék szavazati jogot, akkor milyen alapon szavaznék ott? Mert a nagyszüleim ott születtek, éltek? És? Most már nem így van.


Igen volt Trianon. Tudunk ellenne csinálni valamit? Nem. Ha kesergünk miatta jobb lesz? Nem.

Írországban se hisztiznek, hogy az angolok tapostak rajtuk 800 évet, túltették magukat rajta. Máshol is van az kis ország hozzánk képest.

2016. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%

"De a kérdés: Ha a külhoni magyarok 10%-a a fidesz helyett mondjuk Gyurcsány Ferenc Exminiszterelnök Úrra szavazott volna, akkor abbahagynátok a gyűlölködést és uszítást irántunk?"


A válaszom igen.


Egyébként tudod mi az a kollaboráció?

2016. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
2016. júl. 10. 21:30
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
#19:Franc se tudja,mint ahogy azt sem,hogy akkor nem a jobboldal fröcsögne-e rátok,mondván,hogy milyen hálátlanok vagytok.Ezért jobb "köpni" minden politikai oldalra,meg ideológiákra.Csak sz...rkeverésre jók.Én ebben a kérdésben inkább a "balosokkal" értek egyet,tehát az szavazhasson,aki itt él és viseli a döntés következményeit.De ettől még nem vagyok baloldali.A "migráns kérdésben" például,inkább a "jobbosokkal",amitől viszont még nem lettem jobboldali.
2016. júl. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem lennék rá büszke hogy ilyen hülye vagyok te "határontúli", mert ez valóban túlmegymindenhatáron...
2016. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Már csak a pattogatott hiányzik. Eddig jó a műsor.

Határon túli vagyok. Szavaztam! Mielőtt megköveztek, itt élek évek óta és itt is adózom. Itt lakom albérletben, itt vettem autót, honosított jogsim van stb. Sok magyar barátom van, de néha hiányzik a régi otthonom.

Azt tudnotok kell magyarországiak, hogy a boszniai és még a koszovói szerbek is ugyan úgy szavaznak a Szerbiai választásokon, ahogy a mieink nálatok. Ennek már 20 éve kb és higgyétek el szar érzés, mivel sajnos nem csak 10% és sokan ezt elfelejtik (igaz Koszovó 2008 óta független állam, ugye Szerbia nem ismeri el, de már ez is 8 éve). Ezért rohadtul nehéz leváltani egy ilyen haladó pártot, mint ami odaát van. Szüleimnek megvan az állampolgárságuk, viszont nem szavaztak, hisz nem helyénvaló szerintük, ahogy szerintem sem. Ahogy látjátok, alig ment el 10% szavazni. Ez korrekt szám. Ez azt jelenti, hogy az állampolgársággal rendelkező vajdaságiak is úgy vélekednek, hogy ez nem helyénvaló dolog. Ez rossz volna? Nem. Sajnos attól, hogy én itt élek, néha én is találkozom olyan egyedekkel, akik pikkelnek rám hovatartozásom miatt. Úgy érzem, ehhez évtizedek kellenek, hogy ez változzon. Azonban nem általánosítok, mivel néhány érdekes esetem volt eddig. Volt itt egy megjegyzés Gyurcsányról. Nos, ő nemhogy a szavazati jogot nem akarta megadni, de még az állampolgárságot sem, és azt hiszem tavaly olvastam egy cikket, ami elég magyarellenes volt a határon túliakkal szemben és igen, Gyuritól volt az is. A VMSZ nagyon nyomja, hogy magyar állampolgárság, de számokról nem beszél és vicc, de én sem tudom. Talán 70-80 ezer lehet eddig tőlünk? Tudja valaki pontosan? Összesen 230 ezren vagyunk papiron Vajdaságban. Azt tudom, hogy kb 800 ezer körül van az új állampolgárok száma összesen, Mi határon túliak meg, kb 2,3 millióan vagyunk teljes egészünkben. Hiába vesszük számításba Amerikát, Ausztráliát vagy akár Angliát, nincs 15 millió magyar összesen. Számunk vészesen fogy, ez van. Gyereket kell csinálni jó sokat, csak egy értelmesebb CSOK-ot kellene kitalálniuk, mert ez ami van, ez kész átverés.

Nem tudom hallottatok e a Prosperitati alapítványról?

Ugye VMSZ által fabrikált izé. Viktorka 50 milliárd Ft-ot adott ennek az alapítványnak (VMSZ-nek). 20 nem vissza térítendő és 30 visszatérítendő. Ebből sok pénzecske előre meghatározott gazdag családokhoz, cégekhez vándorolt. Ugye tagadják. Azt tegyük hozzá, hogy kisebb szerb cégek köthetőek azon bizonyos magyar cégekhez, akik kaptak a pénzből. Ugye ebből jön le, hogy a lóvé egy része szerb zsebekbe is csöppen. Jó mi?

A kiírt pályázatokon meg VMSZ tagok nyertek, illetve olyanok akik köthetőek a VMSZ-hez még ha tagadják is. Ismerős köreimből odahaza egyik sem nyert aki nem VMSZ-es. Sem kapcsolható eszközre, sem házra, sem kisvállalkozásra.

Valamint azt is hozzá kell tennem, hogy a nyertesek között nem ritka a teljesen szerb nevű nyertes. Ja és az sem ritka, hogy azon gazdák, akiknek már 3-4 traktora és minimum 2 kombájnja található az udvarában, az új kocsikra ne is térjek rá, nyertek a pályázatokon. Igen, a kutya valóban oda sz.... ahol nagyobb a rakás. Nem sajnálnám ezt a támogatást, hisz tudom, hogy néhány családnak nem megy jól, mert még az ág is húzza őket, de ha nem nekik megy a pénz az adómból, akkor bizony sajnálom, hogy ennek a korrupt bandának megy, akik jobban élnek, mint én vagy bárki más egyszeri dolgozó itt jelen pillanatban Magyarországon.

Az embereket meg ámítják, hogy pályázzanak. Persze csak akkor lehetséges, hogy ha megvan az állampolgárság. Ami jogos is. Ám ott esett a fene seggre, hogy nagyon kevés embernek van meg. Hoppá! Most meg mindenkit beugrasztottak és megindult a nagy sorban állás! A kis naivak meg nem tudják, hogy nem kapnak egy fityiszt sem. Viszont következő választásokra kiküldik a szavazócédulákat sok-sok embernek. Jó mi? Szerintem sem. Kihasználják őket és aljasul tőrbe csalják. Érdekes, hogy sem az internet, sem a média nem foglalkozik ezzel a témával. Pedig ez Pityu nagy átverése (Pásztor István - igen, akit leköptek, bár én lapáttal csaptam volna agyon. Arról meg végképp ne is beszéljek még, hogy a szerbeket mennyire felhúzta, hogy földvásárlásra is lehetett pályázni...

2016. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!