Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te most élsz jobban vagy azelőtt?

Te most élsz jobban vagy azelőtt?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább az lenne hogy Gyurcsány Ferenc vagy Orbán Viktor kormánya alatt érzed jobban magad. Most a személyükkel ne foglalkozzunk. Tökmindegy milyenek. A lényeg itt most az hogy Orbán biztosabban élsz , könnyebben élsz vagy Gyurcsány alatt volt így? Lényegtelen az intézényrendszeri állapotok szempontja is most, lényeg melyiknél éreztél nagyobb bizonyzalanságot, melyiknél éreztél nagyobb kiszolgáltatottágot.

Én megmondom őszintén: akármilyen időket is éltünk, most sokal nagyobb bizonytalanságot érzek az életemben, mintha akkor a soksok gond ellenére egy picivel könnyebb lett volna nekem "picin" embernek az élet. Ti hogy érzitek, mer ez csak én vagyok? Szóval?



2016. júl. 11. 00:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
21%
Gyurcsány idejében. Szintén gondtalan gyermekélet. :-D
2016. júl. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
28%

Egyébként ha Fidesz trónrakerülésétől számoljuk a felnőttkort,akk msot 36 választásoknél 38 éves fickók sem tapasztaltaka két kormányon kívül mást.


Azelőtt pedig az ország csőd széléről való kiemelése volt a két egymást követő kormány feladata a rendszerváltás után.


Orbán kapott egy országot,ami tartós növekedési pályára volt állítva és a Visegrádi országok előtt jártunk fejlettségben.

Most a Visegrádiak mögött kulogunk,és Román,Bolgár,Ukrán országhoz hasonlítanak minket. :-)


Ha figyelembe vesszük,hogy a gazdaság és életszínvonal az MSZP alatt ugrott meg két háromszorosára,akkor MSZP. Ha figyelembe vesszük,hogy MSZP óta nem fejlődött a gazdaság,sőt visszaesett,de a technológia fejlődött,vagyis ugyanannyi pénzért jobb életminőséget kapok,akkor orbán alatt.

2016. júl. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
46%

Gyurcsány idejében iskolás voltam, most meg külföldön élek.

Most jobb, jut pénz nyaralásra (ha nem is Tahitin) meg amire akarok, nem anyámék nyakán roha.dok meg munkanélküliként vagy éhbérért.

2016. júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
37%
Én most jobban élek, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, de ehhez semmi köze egyik kormánynak sem.
2016. júl. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

gyurcsányék anno azt mondták, hogy a "tehetőseknek" nagyobb terhet kell viselniük, a "szegényeknek" meg többet kell adni


annak ellenére, hogy ezt a nagy "igazságos"dit megszüntettek kb semmi nem változott

2016. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
82%
Jobban élek, amióta Németországban élek.
2016. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
66%

"Ő már ledolgozott egy egész életet, a háború után felépítette az országot, hogy neked legyen hova születned, tudjál hol lakni, tanulni.


Míg te a szájaláson kívül nem tudsz nagyon mit felmutatni, és még hülyeségeket is fröcsögsz... "


Es akkor mi van? En nem fogok ledolgozni egy egesz eletet? Az en generaciom nem fog? Sot mi sokkal tobbet is fogunk mert evrol evre emelgetik a nyugdijkorhatart mert mar igy is alig tudjak fizetni annyi a nyugdijas. Ez a baj bennetek hogy ilyeneket hogy mi lesz 10-20-30 ev mulva teljesen leszartok. Mivel az MSZP szavazoinak 90%-a nyugdijas ezert csak nyugdijemeles legyen meghozza hitelekbol ahogy Ferike csinalta.

Es nyomogathatjatok esz nelkul a pirosat, meg frocsoghet a nyugdijas hadosztaly megtobb emelesert amibe bele is pusztulna az orszag, ez a bukott baloldal ami osszesen a 15%-ot se verdesi soha tobbe nem fog hatalomra kerulni akarhogy vergodtok.

2016. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyok nyugdíjas, de nekem a szüleim azt tanították tiszteljem az idősebbeket.

Mivel téged valószínűleg nem emberek neveltek, így nem ismered ezt a fogalmat.

Csak az dolgozik többet, aki nem tanult, nem beszél nyelvet, és nem is akarat többre vinni.


Nem érdekel a baloldal, meg a jobb se, mert nem hozott változást, csak rosszat ennek az országnak.


Viszont, hogy az időseket úgy kell megkülönböztetni, hogy melyik oldalra szavaz, illetve megvonják tőlük a kedvezményeket, ez egyértelműen Fidesz találmány.

Aztán nyomjátok itt fröcsögést rájuk, meg emútnyoc év.


És utána sírsz, hogy milyen sokat kell dolgozni. Talán az MSZP is arról tehet, hogy nem tanultál... nem semmi, milyen hosszan elért a baloldal keze... hogyhogy nem ők vannak kormányon, nem is értem...

2016. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Erika Berger akkor már azt is elmondhatnád végre hogy te melyik alatt élsz jobban.....:). mert mondtam itt egyedül erről beszélünk..


De lényeg: köszönöm a válaszokat eddig is, és várom még. De mint láttátok én azt mondtam most rosszabbul érzem magam.

Ennek oka sokminden. Azt veszem észre hogy most édesmindegy mennyi fizu, kevesebbet engedhetek meg belőle magamnak(nem luxus cikkekre gondolok, szinte alapokra). Sokkal kevesebb szabadidőmvan peldául. Vagy ismerek olyat aki szerette volna fősulira járatni a gyereket de csak önköltségeyre jutott be, nem államifinanszírozásra, de inkább dolgozik, mert nem tudják kifizetni a tandíjjat se akkora érvágás. Akkor kevesebb tandíj volt például, jóval, ez is látható.

Szóval én enm mondom hogy sokkal de egy aprócskát bizonytalanabbul érzem magam. Arra vagyok kiváncsi hogy ti is-e?

2016. júl. 11. 11:23
 20/41 anonim ***** válasza:

"Vagy ismerek olyat aki szerette volna fősulira járatni a gyereket de csak önköltségeyre jutott be, nem államifinanszírozásra, de inkább dolgozik, mert nem tudják kifizetni a tandíjjat se akkora érvágás. Akkor kevesebb tandíj volt például, jóval, ez is látható. "


Azért van különbség a tandíj és aközött, hogy valaki csak önköltségesre jut be.

Én pl egy forintot nem tudtam volna még extra tandíjra költeni, különösen nem ilyen 50 ezres/félév gyurcsány szegénybarát tandíjakat nem.

NEm azért mert sok, hanem mert amúgy még fent élni benne van 60/hóban és erre még 50et rádobni azt jelentené, hogy nem tanultam tovább, vagy külföldön...

2016. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!