Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te most élsz jobban vagy azelőtt?

Te most élsz jobban vagy azelőtt?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább az lenne hogy Gyurcsány Ferenc vagy Orbán Viktor kormánya alatt érzed jobban magad. Most a személyükkel ne foglalkozzunk. Tökmindegy milyenek. A lényeg itt most az hogy Orbán biztosabban élsz , könnyebben élsz vagy Gyurcsány alatt volt így? Lényegtelen az intézényrendszeri állapotok szempontja is most, lényeg melyiknél éreztél nagyobb bizonyzalanságot, melyiknél éreztél nagyobb kiszolgáltatottágot.

Én megmondom őszintén: akármilyen időket is éltünk, most sokal nagyobb bizonytalanságot érzek az életemben, mintha akkor a soksok gond ellenére egy picivel könnyebb lett volna nekem "picin" embernek az élet. Ti hogy érzitek, mer ez csak én vagyok? Szóval?



2016. júl. 11. 00:31
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Egy kicsit talán most,viszont akkor 2műszakban dolgoztam és volt évi 100-150túlórám,most 3műszakban dolgozom és van évi 300túlórám.Szóval,igazából nem annak köszönhetem,hogy "Magyarország jobban teljesít".
2016. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%

Kedves egybites Murati!

1, Nem vagyok Fideszes amit irtam is

2, igen van penze kajara, mert lathatod nete is van, akinek van tobb ezer forintja internetre az nem ehezik, kiveve persze az ATVs kamubetelefonalok hogy "jaj nincs mit ennem az ehhalal szelen vagy" de 500ft/afas hivasokra Orbant szindni minfig van penz.

3, a Fidesz szavazoi a kozepretegbol kerulnek ki, a jobbikei a fiatalokbol, a nyugdijasoke az MSZP, csak meg kene nezni a statisztikakat..

2016. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából én tényleg azt érzem hogy nekem ebben az Orbán kormány alatti időben nehezebb mint Gyurcsány alatt. És kiváncsi vagyok vannak e még ilyenek. Viszont Erika Bergerről nem tudtam meg jobban él e most mi t akkor..:D. De mindegy, én nem a személyükkel, meg egyebekkel akartam most foglalkozni, hanem azzal hogy melyik alatt éreztétek jobban magatokat. Nyilván nem fényévekkel... de picit.

Egy aprócskát azt éreztem egyébként Gyurcsány alatt hogy ha nehézségbe is ütközök nem marad így , ideiglenes állapot inkább ami javulhat. Most viszont totál berögzülve azt érzem hogy pusztán csak akkorhoz képest is egyre nehezebb. De berögzülve.(Többa munka- és kevesebb a szabadidőm, ez csak egy pelda)

De várom a további válaszokat.

2016. júl. 11. 22:50
 34/41 anonim ***** válasza:
A Gyurcsany kormany alatt meg tanultam, most mar dolgozok, jobban eltem de nem a rendszer miatt.
2016. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes választ, de én azt mondom, hogy szignifikánsan nem változott a helyzet, nem is változhatott volna, 10-15 év gazdasági szempontból semmi. Akinek jelentősen megváltozott az élete, az mind személyes okból történt, vagy pedig mert speciális helyzetben van/volt (nyugdíjas például).


Egyébként hogy a kérdésre is mondjak valamit: nem jelentősen, de szerintem az első Orbán kormány (1998-2002) idején tűnt a leginkább úgy, hogy fejlődhet az ország. Aztán persze nem lett belőle semmi, amit leginkább annak a számlájára írnék, hogy folyamatosan megy a két oldal között a kötélhúzás, senkinek sincs ideje egy rendes programot végigvinni, csak tüneti kezelés történik mindig a bajoknál. Ha meg nincs is véletlenül kormányváltás, akkor is ott lebeg mindig a kormány feje fölött Damoklész kardja: a népszerűségvesztés. Aztán emiatt olyan intézkedésekre kényszerülnek, amik a saját terveiket rúgják tökön. Emiatt kell nyugdíjat emelgetni, 40 év munkaviszony után nyugdíjba rugdosni embereket, rezsit csökkenteni, értelmetlen módon privatizálni, fölösleges építkezéseket kezdeni, hitelből jóléti intézkedéseket fenntartani, szórni a pénzt olyan feneketlen zsákokba mint az integráció meg hasonlók. Ezzel igazából semmi más nem történik, csak toljuk/tolják át a gondokat a következő generáció fejére, már ha még marad belőle valami és nem megy el mind Németországba meg Angliába.

2016. júl. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
45%

Ma jobban élek, de a korrupció szintjét visszasírom. Akkoriban ha loptak, az bűn volt, valaki valahol vizsgálta az ügyet.

Ma ha lopnak, az a legtermészetesebb dolog. Es tudod hogy úgyse vizsgálja ki senki.

Szóval, ja, Gyurcsány szimplán többször elárulta az ország lakosságát, Orbán minden napján ezt teszi.

Hajrá Magyarország, Hajrá Magyarok

2016. júl. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
47%
Az egyik válaszoló láthatóan nem szívleli a Gyurcsány által bevezetett nyugdíjrendszert, mert tönkre teszik az új generációt vele. Bocsáss meg: én az új generáció tagja vagyok és most a pedagógusok helyzetének, a tanítás színvonalának romlását a bőrömön érzem: azt mondhatom, hogy most rosszabb a fiatalok helyzete. Én Ferenc keze alatt jobban éltem.
2016. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok elégedett a FIDESZ politikájával, és rettenetesen sok gazemberség van, illetve megy a mutyi, viszont az MSZP-re, DK-ra, SZDSZ-re, LMP-re soha nem szavaznék, mert egy hazaáruló erkölcstelen banda!
2016. aug. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Mit jelent számodra a "hazaáruló meg erkölcstelen".....?
2016. aug. 5. 07:47
 40/41 anonim ***** válasza:
SZDSZ már nincs is, az LMP nem tudom mit követett el, de egy öszödi beszéd után én sem értem, hogy ki a jó franc képes még az MSZP-re és az utódpártjaira szavazni.
2016. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!