Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is a baj Nyikossal " a...

Mi is a baj Nyikossal " a Jobbik pénzügyi szakembere" talán csak nem az hogy a Fideszt kivégzi? Fideszesek mi is a valódi bajotok vele, és mi lesz a pártotoknak? 1700milliárd? STB? Hogy is lessz?

Figyelt kérdés

Egy kis ízelítő! Hogy tiszta legyen a Fidesz jövője!


Az Állami Számvevőszék alelnöki tisztségétől milyen út vezetett a Jobbik országos listájának 18. helyéig?


Nem volt tisztességes – sőt semmilyen – elszámoltatás 1990-ben. Az akkor még létező állami vagyont úgy privatizálták, úgy kezdték meg a kárpótlást, hogy nem tudták, mi mennyit ér. Akkor én ezt szakmai hozzá nem értéssel magyaráztam. Húsz év alatt a mindenkori kormány által benyújtott állami zárszámadást mindegyik Országgyűlés, illetőleg a többsége úgy fogadta el, hogy az állami vagyonról gyakorlatilag nem volt benne semmi. Ez döbbenetes: gondolja el, ez olyan, mintha egy társaság pénzügyi beszámolót készítene, amelyben nem szerepel az eszköz-, forrás-, és vagyonmozgás. Talán a legnagyobb személyes traumát számomra az 1997-es adósságcsere okozta. Akkor úgy vett át 1700 milliárd forintnyi nemzeti banki adósságot a költségvetés, hogy nem mutatták ki, nem engedték megvizsgálni a számvevőszéknek, mi is szerepel pontosan ebben az összegben. Ez hatalmas trükk volt.


Úgy látja, hogy ezt csak politikai szerepvállalásával lehetne „kiegyenesíteni”?


A mai napig nem tudom megmondani, hogy hozzá nem értésből vagy felelőtlenségből fogadták-e el az akkori parlamenti képviselők az MNB és a kormány javaslatát. Ott ültem a költségvetési bizottság ülésén. Döbbenetes élmény volt tapasztalni, hogy amikor próbáltam elmagyarázni, hogy ezt az adósságtömeget meg kellene vizsgálni, az ellenzék csak üldögélt, mintha valami egészen semleges ügyről lett volna szó.


Itt az egész riport!


[link]


2010. ápr. 15. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

pánik van

már most 75 82% os

a hiány


és még el se kezdőzött az év

2010. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Meleg lesz a Fidesz narancsos pitéje.


Egyrészt a mai helyzet, másrész a 20 év árnyai.


A Fidesznek nem sok nagypénteke van, 2/3 ide vagy oda.


A kicsihuszár menekülni fog.

2010. ápr. 15. 15:41
 3/14 anonim ***** válasza:

kérdés hogy fogják majd ezt tálalni az embereknek


az mszp nek is tapsoltak akkor


a fidesznek is tapsoltak most

2010. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

kérdés hogy fogják majd ezt tálalni az embereknek


az mszp nek is tapsoltak akkor


a fidesznek is tapsoltak most



Ez sokkal egyzserűbb!

Sterinted a Jobbik nincs annyira taktikus hogy kivárja az alkalmas időt?


Csak néhány hónap, és jönnek a megszorítások.

A Fidesz támogatottsága hamar a béka segge alá, 15-20% ra apad. Akkor még egy két milliárdos botrány a múltból, az összefonódott szálak az MSZP vel, olaj ügyek, bányák, Ibrahim, stb stb. A mai helyzet "kibonása"klasszikus" a 20év hibáinak okai tisztázása, és igaza lesz Vonának, a 4 pártból egy nagy marad.


Látom az egészet magamelőtt!

2010. ápr. 15. 15:51
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Ne essetek úgy kétségbe nem sokáig lesz itt FIDESZ...
2010. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Akkor inkább azt mondd meg kérdező: hogy lehet, hogy olyan ember a Jobbik pénzügyminiszter-jelöltje, (tehát a legfelsőbb körökben van a Jobbikban) aki 77-től 81-ig az APEH jogelődjének volt az elnöke? MSZMP-s volt, és aki ilyen tisztségbe jutott, az nem kis elvtárs volt. Mert lehet azt mondani, hogy az mszmp-sek közül se volt mind csúnya bolsevik. Például nagyapám is egyszerre volt presbiter, meg párttag, mert tsz-es volt, és feszt cseszegették, hogy lépjen be a pártba, megunta, belépett, egy honapban egyszer végigunatkozta a pártgyűlést, de soha nem volt kommunista. Viszont aki ilyen magasra vitte mint Nyikos, az nagy gazember lehetett, és nem tudom, hogy adott e ki ezzel kapcsolatban valamit a Jobbik, mert még nem láttam, hogy magyarázták volna, hogy tiszta erőként ezt mégis hogy gondolták....
2010. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Viszont aki ilyen magasra vitte mint Nyikos, az nagy gazember lehetett, és nem tudom, hogy adott e ki ezzel kapcsolatban valamit a Jobbik, mert még nem láttam, hogy magyarázták volna, hogy tiszta erőként ezt mégis hogy gondolták....



Nagyon el vagy varázsolva!

Akik a gazemberek voltak, azok a hatalmukat átmentették, és a kapcsolataikat vagyonra váltották és politikai hatalomra. Lehetne sorolni a neveket.


Nyikos pontosan nem ez a kategória!

2010. ápr. 15. 16:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja ,végülis az állami számvevőszék alaelnökének lenni a rendszerváltástól, az tényleg nem hatalomátmentés, az egy súlytalan pozíció...
2010. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó de ki a rákot érdekel hogy mi volt előtte? Felőlem lehetett gázkamra tervező is Auswitzban. Itt most egy dolog számít, jó szakember -e vagy nem.
2010. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jó de ki a rákot érdekel hogy mi volt előtte? Felőlem lehetett gázkamra tervező is Auswitzban. Itt most egy dolog számít, jó szakember -e vagy nem.


Igen igen!


És hogy sokat tudjon a mutyikról, és büntesse meg a korrupt pártokat. Botrány lesz ez tuti!


Amit csak meg említett 1700milliárd! Akkor még hol a többi?

2010. ápr. 15. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!