Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jobban jelen...

Szerintetek is jobban jelen van a rasszizmus és az antiszemitizmus a mai Magyarországon mint mondjuk az 1970-es 80-as években?

Figyelt kérdés
2016. júl. 14. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Éppen ellenkezőleg.


https://www.youtube.com/watch?v=1SSW17NPpkM


Annak idején még lehetett nevén nevezni a dolgokat, manapság már nem lehet.


Az antiszemitizmusra viszont nem tudok mit mondani. Azt tudom, hogy Sztálin ezerrel irtotta őket, de az nem Magyarország és nem a 70-es, 80-as években volt.

2016. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Én azt gondolom az antiszemitizmusról ,hogy nem.

Inkább a sajtó fújja fel ,és ezt neológ rabbik is így gondolják.


A rasszizmus pedig attól függ kikkel szembe. Sajnos a migráns üggyel az arabok/muszlimok és a feketék elleni ellenszenv eléggé felkorbácsolódott.

2016. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A szociban a rendőrség elég kemény volt.

Szüleim szokták mesélni, hogy a kisebbség félt a rendőröktől.

Előtte meg a cigányoknak volt külön cigányiskolája, sőt külön személyi igazolványa is.


A szoci kormány meg igyekezett őket munkára fogni, az már mellékes, hogy olyan "munka" volt, hogy ki kellett ásni egy lyukat, meg betemetni, ehhez pedig 10 embert alkalmaztak.


De, már liberális demokrácia van, a kisebbség jogot kapott kötelezettség nélkül.

2016. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

#3:


"az emberek fejét hogy sokat még most is a vörös csillagtól félnek pedig a sárga az igazi veszély"


Stephen Hawking szerint a világot 3 dolog veszélyezteti igazán. Ez a három dolog a környezet szennyezés,a kapzsiság és a hülyeség. Gondoltam magamba hülyeség?... Na ,de most már teljesen értem ,hogy ,hogy gondolta... :)


"elvtársak zsidók voltak vagy azok nehéz lett volna antiszemitának lenni"


Egy klasszikus hülyeség.

Arról ,hogy az "elvtársak" nagy többsége zsidó lett volna sosem készült felmérés szóval nem értem minek akarod így megmondani a "tutit".

Ami azt illeti a zsidó származású kommunisták (lásd: Lenin,Marx...stb) a vallásos zsidókat üldözték. Sőt Marx ír is olyat a "zur judenfrage" c. könyvébe ,hogy a vallásos zsidók "károsak" a társadalomra nézve...

+

A '20-as évekbe a palesztin kommunista párt (amit valóban zsidók vezettek) ,illetve a később izraeli kommunista párt ,a MAKI erősen ellenezte Izrael állam létét ,illetve a judaizmus ellen is voltak. Nem hiába ,hogy a legtöbb '50-es évekbeli zsidó származású kommunista gondolkodó politikailag Izraellel kapcsolatosan ellenszenvet éreztetett ,illetve a vallásos zsidókkal szemben is.

Tehát a zsidóság és a kommunizmus nagyon ellentétes.

2016. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tök mindegy minden okkal történik . Én elviszlek itt a faluban egy átlagos roma lakta környékre és egy átlagos magyar lakta környékre és döntsd el egyesek jogosan néznek e furcsán a kisebbségre vagy nem.
2016. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ahogy írtad Marx is zsidó Rákosi is zsidó Eistein is zsidó Sztálin nem ezért meg is mérgezték. Hruscsov is zsidó. Lenin is zsidó. Meg egy csomó képviselő az volt. Nem véletlen tiltották üldözték a keresztényeket meg a nemeseket. Mivel őket mindig lenézték a mocskos üzleteléseik miatt ezért amikor megölették a királyokat bosszút álltak. Ha üldözte bármelyik zsidó a vallásos zsidókat csak azért tette hogy ne legyen térítő vallás Izrael államot meg nem szereti ma sem sok zsidó mert el is mondják hogy az erősségük hogy hazátlanok megfoghatatlanok nem elég egy országot lerohanni mert nincs otthonuk persze vannak meg akik a bibliára hivatkoznak hogy isten megigérte hogy visszakapják a földjúket. Am te vagy a húlye hogy nem látod ami egyértelmű ha nekem odaszólnak egy sötét sikátorból ahol már korábban találtak egy holltested hogy gyere ide mutatni akarok valamit akkor nem megyek oda de te előitéletmentesen odamehetsz.

2016. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jah és mivel ez egy baloldali oldal nyílván nem veszik észre az egyértelműt hogy rockefellerek milyen gazdagok hogy rotchildok meg a warburgok meg hogy izrael egy kicsi gyenge ország hogy tartya kezében amerikát na vajon meg hogy vallási faji alapon lehetsz zsidó plusz akkor azonnal kapsz izraeli állampolgárságot ez ma történik szóval ezeket nem is veszed észre
2016. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6:


Vitába most egyáltalán nincs kedvem bele menni ,de:


"Eistein is zsidó" valóban az volt ,de ő egyáltalán nem volt kommunista gondolkodású ,szóval nem értem ,hogy került a "felsorolásodba".


Hrucsov amúgy nem volt zsidó.


"Ha üldözte bármelyik zsidó a vallásos zsidókat csak azért tette hogy ne legyen térítő vallás "


Ez nem igaz. A judaizmus sosem volt ,most sem az és nem is lesz térítő vallás. Ha mégis valaki alapít olyan irányzatot ,ami térít az elégé szembe megy a tórának. A zsidó származású kommunisták azért üldözték a vallásos zsidókat ,mert egy olyan vallás nélküli ,ateista I-tenképpel rendelkező "minta" (kommunisták számára) államot akartak létre hozni ,mint Észak-Korea.


"Izrael államot meg nem szereti ma sem sok zsidó mert el is mondják hogy az erősségük hogy hazátlanok megfoghatatlanok nem elég egy országot lerohanni mert nincs otthonuk persze vannak meg akik a bibliára hivatkoznak hogy isten megigérte hogy visszakapják a földjúket"


Öööö...what?

Most nem szeretnék hosszú sorokat írni ,de Herzl nem jókedvébe írta a "Der judenstaat"-ot. Amúgy meg ez a "megfoghatatlanság" meg butaság.

Az izraeli-palesztin konfliktus meg már egy megint más kérdés ,ami azt illeti én parttalan vagyok.

2016. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem éltem akkor, de én is ezt hallottam, akkoriban nagyon el volt nyomva a származás, hazafiasság kérdése, és próbáltak internacionalisták lenni. Úgyhogy ez azért volt, mert akkor nem volt normális állapot ilyen szempontból, mint most. Most a liberalizmus próbálja mosni az emberek agyát, de azért sokan ellenállnak neki. De az is elképesztően sötét embereket termel ki.
2016. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
annyira nem mosdatod őket úgyhogy érdekes amit írsz lehet van benne igazság
2016. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!