Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapest elvileg sokkal...

Ha Budapest elvileg sokkal fejlettebb mint vidék, akkor miért vannak ugyanúgy 500-600 forintos órabérek, mint a legszegényebb régiókban?

Figyelt kérdés

Kb. 100 budapesti állásra beadtam a jelentkezésem, és ahonnan visszaírtak, azok ilyenek, hogy mehetnék a nyugati pályaudvarra éjszakai BKV busztakarítónak 550 forint órabérért. Mehetnék monoton irodai munkát végezni 540 forint órabérért. Mehetnék minimálbérért dolgozni a KFC-be. Olyat is hallottam, hogy valaki ismer olyat, hogy pesten 420 forint/óráért valaki biztonsági őr. Nem tudom, hogy ez igaz-e, merem remélni, hogy nem, de akkor is.


Hol van az, hogy Budapest milyen gazdag vidékhez képest? Hol van az, hogy égető munkaerőhiány van? Ha munkaerőhiány lenne, akkor talán nem annyit keresne egy munkás mint egy csöves.. a nagy fővárosban..


2016. júl. 19. 23:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A 600 forintos órabér nem létezik főleg nem az 500 forintos.

Mivel a minimálbér alap órabére 639 forint. A garantált bérminimum pedig 742 forint.


[link]

2016. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért fejlettebb mert ide jön a pénz, ide koncentrálódik a szakmailag képzett elit jelentős része. Akár tetszik, akár nem, egy biztonsági őr vagy KFC munkás nem képezi a szakmai elitet, akármennyire is jól sütöd a krumplit, az ilyen jellegű munkákhoz nem kell még 8 általános sem.
2016. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!