Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok magyarországi cég mexikói...

Sok magyarországi cég mexikói meg egyéb vendégmunkaerő helyett, miért nem béreket emel?

Figyelt kérdés

Várható volt, hogy előbb utóbb bekövetkezik, hogy a magyarok igényei megváltoznak.

Csak, nem állnak neki tüntetni,hanem lelépnek.


Egy magyar varrónő sem fog elmenni 80 ezerért 3 műszakba, egész nap görnyedni a varrógép előtt.



A képzetlenebb emberek kimennek mosogatni, WC-t tisztítani Ausztriába.Még így is jobban élnek, mint Magyarországon és könnyebb munkát végeznek.



Amikor főiskolás voltam, szoci idősek mondták "mér nem mész el a gyárba dolgozni mellette levelezőn csináljam a diplomát, azért mert így megtanulom mi a munka".

Mondtam magamban "anyátok".

Éppen azért tanultam annyit, hogy ne ilyen gyártósori rabszolga legyek.

A szüleim mondták mindig, tanulni kell.Még 15-16 évesen is kaptam pofont, hogyha rosszabbul teljesítettem.Akkoriban, tiniként nagyon haragudtam a szüleimre, de ma felnőtt fejjel belátom, hogy igazuk volt.

Ha akkor nem kapnak el, lehet én is valami gyártósori szolga lennék.


A kormánynak meg tessék NORMÁLIS munkahelyeket teremteni, nem összeszerelőüzemeket.



A legnagyobb baj a bérekkel van.Nagyon alacsonyak.

Még Budapesten is, az átlagkereslet hiába nagyobb, az ingatlanárak magasabbak, mint vidéken.



2016. júl. 20. 19:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

"A kormánynak meg tessék NORMÁLIS munkahelyeket teremteni, nem összeszerelőüzemeket. "


A kormány nem teremt munkahelyet, maximum olyan környezetet, hogy vállalkozók munkahelyeket tudjanak teremteni! Ja és nem tudom mi bajod van az összeszerelő üzemekkel, örülj neki, hogy itt vannak, ha ezek se lennének, akkor kb még ennél is 40%-al kurtább lenne a gazdaságunk, akkor meg aztán sírhatnál, hogy mér 40 ezer ft a minimálbér!

2016. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Tévedsz, egy mexikói sem lenne olyan hülye, hogy az itteni bérekért dolgozzon, ha dolgozhat egy országgal odébb 5-6x annyiért. És még mielőtt valaki jönne azzal, hogy de kint drágább a megélhetés, ki kell ábrándítsam. Bécsben is kb. ugyanolyanok az albérlet árak mint Budapesten. Az élelmiszer árak az alacsony adók miatt meg még olcsóbbak is Ausztriában. Igaz, hogy az ottani medián kereset 1600 Euro, az itteni meg 380 Euro. Akkor meg miről beszélünk?
2016. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
A munkáltató logikája egyszerű: minél többet termelni minél olcsóbban. Nem tudom, vannak-e mexikói és egyéb vendégmunkások, de ha vannak is, az azért van, mert olcsóbban dolgoznak, mint amennyiért ugyanolyan színvonalú magyar munkaerőt lehet kapni. És ha a vendégmunkás havi szinten csak 2 Ft-tal olcsóbb a magyarnál, akkor a munkáltató azt fogja alkalmazni. Ennyire egyszerű a gazdaság.
2016. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

"Bécsben is kb. ugyanolyanok az albérlet árak mint Budapesten. "


hát nagyon kábé :DD... mondjuk 60 ezerért már kapsz pesten lakást

bécsben van 200 euróért? na muti!

2016. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

#4


60 ezerért egy régi lepusztult putrit kapsz a belvárostól 1,5 órára.


Vegyünk alapul egy felújított, modern bútorozású, élhető lakást, ami egy személynek olyan 30-40nm-es, egy ilyen Bécsben 400-500 Euro (Bécsben minden lakás ultra modern, nincsenek régi lepusztult ingatlanok, mint amilyenekkel tele van Bp.), egy ilyen lakást, ami nincs a világ végén vagy a nyóckerben azt Budapesten sem úszod meg 400 Euro alatt.

2016. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

# 4/5 Időpont ma 20:14


Látom te sem követted az elmúlt évek történéseit. Szobát sem nagyon kapsz már 60-ért Budapesten.

2016. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A budapesti albérlet árak most nagyon megszaladtak, eddig sem voltak olcsóak a keresethez képest, de most már 100-130+rezsi alatt nem nagyon lehet kijönni per lakás, az 400 eur+rezsi :(
2016. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem emeli meg, mert még mindig a 90-es években élnek amikor nagy volt a munkanélküliség és mindenki kuncsorgott a munkahelyért.


Egyébként a vicc az, hogy már évek óta kongatják a demográfiai vészharangot és mégsem változtattak. Erre jött az EU és a hatalmas kivándorlás és még mindig azt látom, hogy nem igazán emelnek.


Bár vannak pozitív példák is, de azzal is úgy néztem, hogy elkéstek. Itt vidéken van egy nagy elektronikai cuccokat gyártó cég és pár hónapja emeltek bért úgy, hogy egy átlagos betanított munkás haza tud vinni 130 ezret, 3 műszakkal. Állítólag nem tudtak igazán embert felvenni mert senki nem akart odamenni, úgyhogy tele van cigányokkal.


A másik, hogy a (már volt) főnököm rinyált, hogy mennek ki a fiatalok de ő nem tud versenyezni a nyugati bérekkel... Nem mondtam neki, de vannak olyan dolgok is amiben viszont tudna versenyezni a nyugattal. Ilyen például a túlórák kifizetése és a normális munkakörülmények biztosítása, ami nem feltétlenül kerül pénzbe. Sőt, az se lenne egy utolsó dolog, ha normálisan beszélne a vezetőség az alkalmazottakkal.


Azt hiszem kell még egy tíz év mire belátják, hogy változtatni kell, különben bukta van. Főleg, hogy folyamatosan mennek a jó szakemberek nyugdíjba és nincs megfelelő utánpótlás.


2: Huh, mintha csak én írtam volna. Brofist. :3


4: Én vidéken béreltem 60 ezerért olyan lakást, amiben télen megfagytam, a nyílászárók már rohadtak és melegvíz nem igazán akaródzott lenni. Utoljára a 80-as években volt felújítás, a bútorokat pedig még a helyi TSZ irodából rekvirálták.


Egy normális színvonalú lakást már vidéken is olyan 100-120 ezer körül osztogatnak. Budapesten pedig még ennél is többért. Van két ismerősöm is, akiknek van lakásuk Pesten és ők konkrétan 160 körülért adják ki azokat. Igaz felújítva és bútorozva. 160 ezerért pedig frankó lakást lehet bérelni Bécsben is (nyilván nem akkorát, mint itthon, de mennyit is keres ott egy átlag ember? Ja, nem 120 ezret.).

2016. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
nem is két szobás lakást kell bérelni egyedül 60ból... az persze hogy feljebb kezdődik
2016. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"A kormánynak meg tessék NORMÁLIS munkahelyeket teremteni,"


Teremteni csak Isten tud. Értem én hogy Orbaneszku is annak képzeli magát, de legalább te ne képzeld már!

2016. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!