Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor ismeri fel már a mindenk...

Mikor ismeri fel már a mindenkori magyar kormány, hogy itt az ideje a lakosságpótlásnak szapora népekkel?

Figyelt kérdés

A jelenlegi lakosság szülőképesei úgysem fognak eleget szülni. Kívülről kell megoldani a dolgot!


Most itt vannak! Csak integrálni kell őket!



2016. júl. 22. 00:43
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

"A kultúrák találkozása számtalanszor pozitív dolgokat hozott létre. "


Miert hazudsz? Mondanal tortenelmi peldakat amikor ket kulonbozo kultura talalkozasa pozitivan sult el?

2016. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Az ómigránsainkat sok száz év alatt sem sikerült integrálni.

Fel kellene már végre ismerni, hogy ember és ember között - gazdasági értelemben - nagyon nagy különbségek vannak.

2016. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 MolotovPunk ***** válasza:

Magyarországon annyira alacsonyak a bérek,hogy a migránsok maradék része is inkább Csehországba,Szlovákiába,vagy Szlovéniába telepedne inkább le,mint itt.

Ide senki sem akar már jönni.Ezt kéne végre felfogni már...

Innen aki tud,inkább menekül,mert itt semmiféle megbecsülés nincsen.

2016. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Akkor is ki kéne találni valamilyen támogatási rendszert. Az EU segítségével.
2016. júl. 22. 19:00
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező csak ironizál.

Ha komolyan beszél, akkor sírok.

Szerinted az pozitív, hogy idejön egy csomó migráns sok gyerekkel?

Mondjuk van 5-6 gyerekük. Mondjuk legyünk jóhiszeműek, és apuka elmegy dolgozni. Szakképzetlen, a nyelvet nem beszéli. Kapna minimálbért. Anyuka náluk alapban nem dolgozik, ki sem mehet az utcára egyedül. Tehát 7-8 fős családot kéne minimálbérből eltartani. Szerinted? Vagy lopnának ők is, vagy állnának segélyért sorba. A segélyt meg az 1-2 gyerekes, vagy gyerektelen igavonó barom magyar ember termelné ki. Nagyon rossz ötletnek tartom.

2016. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Érthető, hogy félsz egyes negatív hatásoktól. Ezt elfogadom. De akkor is nagy lehetőség előtt állunk. Az ország.

Ok, nem beszélnek magyarul. De erre is van megoldás. Például vannak közöttük olyanok, akik beszélnek angolul. És Magyarországon sok év óta arabok, akik megértik őket. Például Budapesten. Munkát náluk is kaphatnának. Hiszen némelyikük éttermet, kajáldát üzemeltet.Nem minden munkához kell szakképesítés. De az ő gyerekeik majd szereznek szakmát.

Lehet, hogy nem túl gyorsan, de lassan, odafigyelve lehetne őket integrálni. Képzett szociális szakemberek tudnának nekik segíteni. Az integrálásukhoz egy szervezetet kéne létrehozni, amely addig élne, amíg arra szükség van.


Csak azt nem értem, hogy miért van annyi álláshirdetés. Néhányat ők is betölthetnének nem?


Szórványosan kéne őket elhelyezni az országban. Hogy jobban integrálódhassanak. Helyi önkormányzatok is sokat segíthetnének.

2016. júl. 23. 21:07
 27/42 A kérdező kommentje:
Ezt szerettem volna írni: " Magyarországon már sok év óta élnek arabok..."
2016. júl. 23. 21:08
 28/42 anonim ***** válasza:
A jászok, kunok, avarok témát sírva kérlek, hogy ne keverd be a migránsos maszlagba. Vegyél magadhoz egy letakart nőt, aztán integrálódjatok. Miért nem fontos számodra, hogy az amúgy is fogyó magyarság ne tűnjön el a Föld színéről?
2016. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

"Miért nem fontos számodra, hogy az amúgy is fogyó magyarság ne tűnjön el a Föld színéről?"


Hogy lehet ilyet kérdezni? Csak a honfitársaim. És tudom, vannak olyanok is, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak a témáról. Az is tudvalevő, hogy vannak olyanok is, akik családi szinten teszik a kötelességüket. Vannak olyanok is, akik más szinteken is próbálkoznak megoldásokkal. Lásd politikusok, szakemberek.

A leginkább azt nem értem, hogy miért nem érti meg a lakosság egy jó része annak fontosságát, hogy a jövőt formálni kell. Formálnunk kell. Két út van: 1. vagy magunktól vagyunk többen, 2. vagy másokat hívunk Magyarországra élni. Harmadik megoldás a kettő egyszerre.


Érdekes gondolat jutott eszembe. Az, hogy sokan azért nem vállalnak gyereket, gyerekeket (!), mert nem szeretik a csöppségeket. Nyűgnek tartják őket. És nem szeretik a hazájukat.

Persze, itt felmerül a kérdés, hogy az új lakók megszeretnék-e Magyarországot? Ha nem, akkor azért nem, vagyis ok ez is, lehet, hogy nem fogadják be, nem fogadják el őket. Ezért az idegen érzése alakul ki bennük. Abból feszélyezettség és még lehetne tovább elemezni a dolgokat.

De most itt van az ajtóinknál egy csomó hontalan. Életerősek.

Valaki arra utalt egy megjegyzésében, hogy nincs szakképesítésük. Magyarországon meg sok a betöltetlen fizikai munka.

Rendben van, Kárpátaljáról, Felvidékről, Erdélyből lehetséges a lakosságpótlás. De ez csak struccpolitika. Mert attól nem fogunk igazán többen lenni.

A tatárjárás után alig voltunk néhányan az országban. Akkori okos királyunk behívott néhány vándorló nemzetet és aztán, hogy megindult a természetes népességnövekedés. Most sokkal jobb helyzetben vagyunk. Nagyságrendekkel. Tegyük meg a megfelelő lépést mielőbb. Egy kissé színesebbek leszünk. Na és? A magyarok között is vannak olyanok akik a barna lányokat, fiúkat szeretik.

Ez a bezárkózás, amiben tengődünk a vesztünket okozhatja. Megértem, ha valaki azt mondja, hogy a bezárkózás védelem, de szerintem bezárkózottak maradhatunk egy kontrollált nyitottsággal is. Itt jönnek a szűrők.


Tehát, szerintem nem kéne elvetni a menekültek befogadásának gondolatát. Szabályozás kérdése.

2016. júl. 24. 21:21
 30/42 MolotovPunk ***** válasza:

A 29-es válaszoló jól megfogalmazta válaszát.

Annyit fűznék hozzá.Én engedném a bevándorlást,de alap végzettséghez kötném:Minimum szakma,vagy érettségi lenne a minimum.

Orvosokat,mérnököket még könnyebben beengedném,ha ide jönne élni,dolgozni.

2016. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!