Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem van Nyugat-Euró...

Csak szerintem van Nyugat-Európában túltolva a tolerancia, nálunk pedig az intolerancia?

Figyelt kérdés
Arrafelé mindent eltűrnek, nálunk meg még az élő fába is belekötnek az emberek.
2016. júl. 23. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem így gondolom.

Nyugat-Európában a tolerancia van teljesen, totál PC-liberál diktatúra uralkodik.

Idehaza is túlzott tolerancia van szerintem.

2016. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Szerintem sehol sincs "túltolva" a tolerancia.
2016. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

MINDENHOL túl van tolva a tolerancia.


Léteznek alapvető társadalmi szabályok a békés együttélés érdekében. Ha egy csoport ezeket nem tartja be és "toleranciát" mutatunk irányukba (azért kell tolerálni valamit, mert az ütközik az elfogadott szabályrendszerrel), az bizony pozitív diszkrimináció, kivételezés, ami előbb utóbb intoleranciát, negatív diszkriminációt vált ki, különben az egyensúly felborulna és kialakulna a káosz.


Szóval véleményem szerint nem toleranciára és intoleranciára lenne szükség, hanem arra, hogy mindenki betartsa a közösen felállított társadalmi szabályokat és NE legyen kivételezés.

2016. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Inkább csak mímelt tolerancia, hiszen csak a "leghíresebb" csoportokkal szemben kötelező toleránsnak lenni. Mikor hallod a liberókat, hogy pl. a mozgássérültek mellett tüntetnek? Az persze nem termel annyi pénzt, mint egy hidegfelvonulás, így el is van felejtve...


Persze nem csak Európában van ez, hanem pl. az USA-ban is. A fekete bőrűekkel kivételeznek, akinek nem tetszik, az rasszista, de az őslakos indiánok meg el vannak felejtve, pedig sokkal inkább kiszolgáltatott csoport. Persze megint csak nincs marketing ereje, nem hozza a pénzt, így a liberókat nem érdekli.

2016. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

"Mikor hallod a liberókat, hogy pl. a mozgássérültek mellett tüntetnek?"


- Jaj, de szánalmas úgy tenni, mintha ilyen sosem lenne:

[link]

2016. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező! Attól függ, hogy éppen mit tolerálunk! Magyarországon nem tolerálják a rendes embereket, az erőszakos gonoszkodó embereket viszont igen! De elvárják, hogy a rendes emberek is tolerálják a gonoszokat! Én egyszerűen kivégeztetném azokat, akik miatt nem lehet tanulni az iskolában, akik miatt félni kell végigmenni az utcán, vagy akik miatt egy rendes ember nem tud normálisan dolgozni egy munkahelyen! Mert ezek miatt tart itt a társadalom! A sok rosszindulatú gonoszkodó emberektől, akik ezt az országot alkotják, nem csak Orbán meg Gyurcsány, meg a zsidónáci háttérhatalom intézkedik...
2016. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha nálunk nincs intolerancia, akkor miért van annyi kötekedő ember?
2016. júl. 23. 11:53
 8/13 A kérdező kommentje:

#6


Na, látom te érted, hogy miről beszélek. :)

2016. júl. 23. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kérdező, te nem érted a fogalmat. A tolerancia nem lehet túlzott, mert ez nem értelmezhető. Lehet viszont néha téves. Aki kényszerítő eszközökkel (pláne durvákkal) képes csak szemléletét érvényesíteni, alapból intoleráns.

Ugyanakkor a tolerancia léte, vagy hiánya nem emberi alaptulajdonság, hanem következmény. Mégpedig az emberi ismeretek mértékével függ össze. Ha valaki egy számára lefogadhatatlan/kellemetlen/rossz érzést kiváltó emberi viselkedéssel találkozik, akkor reagál. Ha buta, erőszakkal, ennyi tartozik az eszköztárába. Ha okos, megtalálja a módját, hogy a probléma is megszűnjön, és az adott ember érzései se sérüljenek. Ennek általában békés egymás mellett élés a következménye. Ezért az általad említett következmények vizsgálatához az alapokot (minden ember viselkedését) kell vizsgálni.

2016. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Én vagyok az egyedüli ember, aki érti a kérdező problémáját, és aki megfelelő választ adott. Mégis én vagyok lepontozva.
2016. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!