Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztos annyira kell nekünk az...

Biztos annyira kell nekünk az eltunyult "nyugati életmód és jólét", mint amennyire emlegetik azt nekünk elérendő célként?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen :)
2010. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaja, eléggé kéne :)
2010. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Azért élnék belgiumban, hollandiában, svájcban, stb...

kommunista felfogás volt ez, hogy a nyugat rossz, az egy követhetetlen példa. pedig jobban élnek.

2010. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy kellene.

Még ezidáig bele sem szagoltunk a kapitalizmusba.


A szocializmusból egyből az imperilalizmusba huppantunk.


Az egyik embertelenségből a másikba. Csak világosnak kellene lenni hogy mi is a jó így 60 év rossz irány után!

2010. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy inkább a jelenlegi lelki alkatunkkal van baj, azzal, hogy a magyar ellensége a magyarnak és szinte undorodva tekint két ember egymásra az utcán, vagy éppen levegőnek tekintik egymást? Nem lehet-e, hogy emiatt vagyunk elégedetlenek és boldogtalanok?
2010. ápr. 17. 14:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy inkább a jelenlegi lelki alkatunkkal van baj, azzal, hogy a magyar ellensége a magyarnak és szinte undorodva tekint két ember egymásra az utcán, vagy éppen levegőnek tekintik egymást? Nem lehet-e, hogy emiatt vagyunk elégedetlenek és boldogtalanok?



Nem kérlek!

Én azért vagyok "boldogtalan" mert eddig mindenütt sikerűlt megélnem, sőt nem is rosszúl a világban, csak épp a hazámban törnek rám a godok.

Hogy a megrendelésem a feléesett, és mire kifizetek mindent nem marad csak a lyuk a gatyámon!

Hogy felmerűl bennem, hogy fel merűlhet, hogy miért voltam akkora állat hogy hazajöttem!


Kapisgálod?

2010. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem érted, hogy mit akarok mondani...


Te a biztos talajt hiányolod magad alatt itthon, míg én a tunyaságról és a léhaságról beszéltem, ami a nyugati életvitellel jár együtt. Ez leginkább a fiataloknál jelentkezik úgy, hogy folyton csicsás ruhákban járkálnak, a fél seggük kilóg a gatyából, nemtörődömök, és büdös nekik a becsületes élet, és a társaik szeretete.


Én a problémát úgy hoztam fel, hogy mostanában a vagyon, a pénz sokkal fontosabb, mint a becsületes munka által elért eredmény.


Erre kérdeztem, hogy jó ez nekünk?


Természetesen én is úgy értettem, hogy nagyon jó lenne, ha itthon az emberek nem döglenének egyszerűen éhen.


Én egy olyan rendszerről beszéle

2010. ápr. 17. 14:45
 8/11 A kérdező kommentje:
*k, ami ezt hozná el.
2010. ápr. 17. 14:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletesen megfelelne, ha itt is olyan lenne az élet, mint teszem azt Belgiumban vagy Németországban, Angliában, stb. De azért sokaknak nem, még ha most azt is mondják. A babás topicban kérdezz csak meg pár anyukát, hogy tetszene-e nekik. Ha azt mondják, hogy igen, azt is kérdezd meg, hogy bejönne-e az is, ha csak annyi lenne a GYES itt is, mint a fent említett országokban. Máris nem tetszene. Nekem bár van gyerekem és szeretnék is még, nem ellenezném, ha rövidebb ideig maradhatnék itthon, viszont pl. tudnék részidőben dolgozni amíg kicsi a gyerekem (mint a bizonyos nyugati országokban), szóval én tényleg azt mondom, hogy jó lenne, de ezzel sokan nem értenének egyet, még akkor sem, ha elsőre azt mondják, hogy persze, jó lenne, de ha megmutatnák nekik a hátrányokat, máris visszakoznának.
2010. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit te a kommentben írsz, az elég nagy általánosítás. Most mi is a bajod? A fiatalok öltözködése? Nem hiszem, hogy ez lenne a legfőbb probléma. Nézz szét pár olyan országban, ahol nyomor van, ott sem erkölcsösebbek az emberek. Alkoholizmus ott is megvan, drogfogyasztás ott is megvan, prostitúció szintén, sőt, gyermekprostitúció is, tanulni nincs mindenkinek lehetőség, stb. Én akkor már inkább a nyugati, "fejlett" országok erkölcstelenségét választom a szegényebb országok erkölcstelenségével szemben.
2010. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!