Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogyha magyarként...

Igaz, hogyha magyarként kimész egyszer külföldre élni és dolgozni, már nem fogsz tudni visszajönni, mert nem fogod tudni elviselni az itteni nyomort?

Figyelt kérdés

Sokan mondják ezt, és rengeteg ilyet is ismerek, hogy kiment külföldre, és hiába lenne már pénze egy itteni lakásra vagy családi házra, mégsem jön haza, mert már hozzászokott a jóléti országhoz, és amikor visszatekint turistaként, meglátogatja a rokonait vagy ilyesmik, akkor már "Mordor"-ban érzi magát, sőt a magyarokat is már negatívan látja, a mentalitásokat, önzőségüket, irigységüket, folytonos panaszkodásukat. Ezek után úgy határoz, hogy inkább mégsem akar visszajönni, vagy majd ezt a hazaköltözés dátumát elkezdi tologatni évekkel, aztán abból se lesz semmi végül.


Ti nektek mi a tapasztalataitok?


2016. júl. 30. 10:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kb. 50 ismerősöm/családtagom van kint dolgozni, ebből 0 azaz nulla tervezi, hogy visszajön valaha élni, inkább zon igyekeznek, hogy segítsenek kijutni a család többi tagjának is. Ráéreznek a jobb élet ízére ami NEM a pénzt jelenti!!! Mindenki a nyugalomról beszél. Nem fél, nincs görcsbe a gyomra minden nap mi lesz holnap, hogyan alázzák, használják ki a melóhelyen, lesz e munka, pénz, albérlet, betevő. Ez az ami megfizethetetlen azt mondják.
2016. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#13


Az osztrákok gusztustalan kinyalása a kapitalizmusban kezdődött, lásd. Zimmer Feri.

És mivel most Ausztria fejlettsége és az ottani bérek már teljesen összehasonlíthatatlanok az itteniekkel, ezért a seggük nyalása most van a toppon.

2016. júl. 30. 10:56
 13/20 anonim ***** válasza:

Nyomor? Mihez képest, mert jó pár ország van, amikhez képest Magyarország a világ legjobb helye, van eü ellátás, van oktatás, nem lőnek le az utcán, stb.


Az más kérdés, hogy számos fejlettebb ország is van és mivel nyitva vannak a határok, miért ne éljen az ember a lehetőséggel, hisz mindenki jobbat akar a családjának. Számos embert ismerek, akik kint vannak, többségük mérnök, egészségügyi dolgozó, én is diploma után megyek ki, még 1,5 év, szoftvermérnökként szeretnék majd elhelyezkedni. Na de visszatérve a kérdésre, az én ismerőseim nem fognak visszajönni, ők végleg mentek ki. Nem csak a fizetés miatt, hanem számos más oka is van, például olyan az oktatás, hogy látszik, hogy a kormány öl bele pénzt, itthon meg mi van? Poroszos módszer, a sulik többsége már rohad szét, a központosítás egy rémálom, de sebaj, sok buta embert termelünk, akik húzzák az X-et választáskor.


Az egészségügyben nem halsz meg fertőzésben, nem moslékot kapsz ebédre, látod, hogy a befizetésed nem a semmire megy el.


Ügyeket kell intézni, nem kell több órát várnod, hogy utána elküldjenek egy másik intézménybe, mert ennyire tojnak rád.


Az emberek, Magyarországon az emberek mentalitásával hatalmas gond. Annyi áskálódó, alattomos, hátba támadó, buta ember él itt, hogy elhiszem, miért mondják sokan, hogy elegük van a magyar emberek egy jókora részéből.

2016. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#16


Te teljesen el vagy tévedve!


Az osztrák bérek a szocializmus idején 10-15x nagyobbak voltak mint a magyarok. Ma ez kb. 3xos. De vannak olyan üzletágak ahol csak 2xes vagy akár szinten vannak.


Ma már nem akkora urak az osztrákok sem Magyarországon mint anno. Sőt az árak majdnem az osztrák árak szintjén vannak a szolgáltató ipart és néhány ilyesmit kivéve.


Az átkosban ha átjött az osztrák akkor 10x annyit ért a pénze mint otthon!

2016. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14


"Az osztrákok gusztustalan kinyalása a kapitalizmusban kezdődött, lásd. Zimmer Feri. "


Te biztosan jobban tudod!

Én viszont láttam!!!

2016. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
8%
Kérdezö! Mit szivsz, hogy csak undorito böfögéseid vannak? Miért nem mész Szibériába? Ott bizton nagy hazafi és csupa öntudat lehetnél!
2016. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"És mivel most Ausztria fejlettsége és az ottani bérek már teljesen összehasonlíthatatlanok az itteniekkel, ezért a seggük nyalása most van a toppon"


Te seggnyalásnak hívod, félig magyarozol és csicskázol, holott ezzel a kis utazgatással a soproni emberek többet járulnak hozzá az országhoz, mivel behozzák a tőkét, itt fogyasztanak, itt fejlesztik a belső piacot.


De tényleg nem értem...akkor, ha én a Tesco-ban dolgozom, akkor a britek seggét nyalom? Vagy az már nem számít annak, mert belföldön van? Vagy ha a román a mi határainkon belül egy CBA-ban dolgozik, de Romániában él, akkor ő pedig a mi seggünket nyalja? Vagy csak simán, aki többet akar keresni és így tudja megoldani (külföldi munkával) akkor az magában hordozza a seggnyalást? Egy magyar attól magyar, hogy keveset keres, de belföldön?

2016. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
olyan elképesztő olvasni kérdező a morálisan alacsony szintű létszemléletedről tanúskodó írásokat, hogy nagyon szeretném, ha elmennél az országból és soha vissza nem jönnél - legyél ott boldog, azt kívánom
2016. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem is dolgoznak kint ismerőseim és rokonaim is,de ezt így még nem hallottam tőlük,hogy azért nem jönnek haza,mert nem tudnák elviselni az itteni nyomort.Sőt,még azt sem hallottam tőlük,hogy soha nem akarnak hazajönni. Az viszont tény,hogy a hazajövetelhez édeskevés egy családi ház.Ahhoz hosszútávú kiszámíthatóság kell inkább,meg persze azért egy kicsit jó lenne közelíteni a nyugati bérekhez.
2016. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
De hát hogy tudnak nyugalomban élni nyugaton, mikor ott cselleng az a sok migráns, prédára lesve, papírok nélkül, senki nem tudja a nevüket, azt csinálnak, amit akarnak. Szinte naponta vannak terrorcselekmények.
2016. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!