Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeged mitől ennyire balliberá...

Szeged mitől ennyire balliberális?

Figyelt kérdés

(nem provokáció a kérdés)


Nem is lakik annyi roma Szegeden, mert Miskolc környéke esetében még értem, hogy a ballib összefogás nyert.

Ráadásul Szegeden még a zsidókból sincs olyan sok (ami a VI. és VII. kerületi elsöprő ballib győzelmet igazolta).


Akkor meg miért ilyen balliberális Szeged?



2016. aug. 6. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Az ilyen parasztokat kiútálják.
2016. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Esetleg valami válasz a szokásos balliberális gyűlölködés helyett?
2016. aug. 6. 19:02
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

"Nem is lakik annyi roma Szegeden, mert Miskolc környéke esetében még értem, hogy a ballib összefogás nyert."


Nem az szokott lenni, hogy azokon a területeken (pl. Rózsadomb) könnyű ballipsinek lenni, ahol nincsenek kisebbségek, de gyere ide Borsodba aztán majd meglátod, miért vagyunk Jobbikosak?

2016. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Azért kedves kérdező, mert bármilyen hihetetlennek is hangzik a "balliberálisok" elsöprő többsége nem cigány vagy zsidó hanem ugyanolyan magyar mint te.


Egyébként pedig Szegednek 2002 óta Botka a polgármestere.

Én nem vagyok szegedi tehát nem tudok nyilatkozni arról, hogy mit hogyan csinál, de ha nem lenne jó polgármester akkor nem választották volna meg 4-szer egymás után.

Ráadásul az országos politikától távol tartja magát amennyire én tudom.


Szóval szerintem Szeged azért "balliberális" mert jó a polgármesterük, és ez a Szegedieknek tetszik.

2016. aug. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3


Az úgy szokott lenni, hogy a roma lakosság túlnyomó többsége a balliberális pártokra szavaz. A romák lakta városokban/falukban meg magyar lakosság a Jobbikra szavaz.

Ezért van, hogy vagy a Jobbik nyer vagy a balliberálisok: Vagy a romák győznek vagy a magyarok.


De ha lehet maradjunk a témánál:


Szeged miért ennyire balliberális?

2016. aug. 6. 19:16
 6/20 A kérdező kommentje:

#4


Nyilván nem a többségük. De a romák és a zsidók túlnyomó többsége balliberális és ez sokat nyom a latban.


Mellesleg van valami abban amit mondasz.

Egy karizmatikus vezető könnyen befolyásolhatja az eredményeket a pártoktól függetlenül.

Ugyanilyen eset volt a fidesznél is. Budapest VIII. kerületében annak ellenére, hogy rengeteg a roma származású ember mégsem a balliberális pártok nyertek. Az is a karizmatikus vezető miatt volt.

2016. aug. 6. 19:22
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A pártoknak kissebb szerep jut egy polg.m. választásnál mint egyébként. Valamiért szimpatikus az embereknek és nem hinném hogy azért mert mindenki balliberális ott. Nálunk itt falun az összes eddigi választást ha pártra v. parlamenti képviselőre kellett szavazni jobboldali nyert. Polg.m. választáson ez nem tükrözödik. Legutoljára a fideszes jelölt alig kapott szavazatot. A független helyi parasztgyerek nyert mert mindenki ismeri és fas.a csávó.
2016. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

Hát persze, nem provokáció, de ballibezel, zsidózol meg cigányozol :-D Ezt most tényleg el kellett volna hinnünk?


Egyébként meg nem balliberális, hanem ott vannak annyira értelmesek, hogy aki tesz a városért, azt szavazzák meg polgármesternek, színtől, oldaltól meg nemi hovatartozástól függetlenül.

2016. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Először is nem hiszem, hogy a cigányok automatikusan ballibek lennének. (Azt sem tudják, mi az.) Zsidók esetében ez inkább feltehető, de ők meg olyan kevesen vannak, pláne vidéken, hogy ez semmit sem jelent. És ahogy én látom, a magyar emberek nagy többsége amúgy sem ideológiák mentén szavaz, hanem pillanatnyi, többnyire vélt érdekek és benyomások alapján, és a benyomás kialakulásában eléggé döntőek a személyek. Szegeden is arról lehet szó, hogy valamilyen szinten elfogadták, tudomásul vették Botkát, ezért rá szavaznak (függetlenül attól, hogy MSZP-és), és ez még valamennyire a pártot is felhúzhatja helyben.
2016. aug. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Polgármester választásnál nem olyan fontos a párt, ott más szempontok alapján szavaznak.
2016. aug. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!